Project Eternity se představuje

Thumbnail play icon
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:166
Počet zobrazení:4 298
Kickstarter už pomohl vzniku značné řádce projektů a zdá se být opravdu revolučním způsobem ve financování všech různých tvůrčích aktivit. Ale nyní se na něj obrátilo i poměrně velké studio Obsidian Entertainment, jehož pracovníci stojí za legendárními hrami jako Baldur's Gate, Fallout: New Vegas, Planescape: Torment a mnoha dalšími. Nyní chtějí vytvořit další RPG z izometrického pohledu, avšak na tento typ her je v dnešní době těžké sehnat investora. Proto se rozhodli obrátit přímo na fanoušky a hráče a získat finance od nich. To se jim už ostatně povedlo, za cíl si dali částku 1,1 milionu dolarů, kterou překročili za méně než 48 hodin a finance dále stoupají. Pokud chcete také přispět a třeba za částku 25 dolarů si hru předem koupit, můžete tak učinit na této stránce.

Přepis titulků

Jeden dobrý život. Jeden výjimečný život. Jakou daň za něj musíme zaplatit? Když bohové neodpoví, je rozhodnutí na nás. Od kreativních mozků, které nám přinesly: Představují se legendární herní designeři Obsidian entertainment představuje Project Eternity Zdravím Kickstarter, jsem Feargus Urquhart. Zakladatel studia Black Isle a ředitel a zakladatel Obsidian enterteinment.

Celé roky jsme sháněli lidi, kteří milují tvorbu RPG a kteří jsou v tom nejlepší na světě. Rádi bychom vám představili Project Eternity, což je úplně nová fantasy hra, kterou tvoříme zde v Obsidian. Má působivý příběh, propracované společníky, spoustu prozkoumávání, více komplexnosti a dobré taktické souboje. A díky Kickstarteru se to může stát realitou.

Cílem Projektu Eternity je přinést zpět kouzlo her Baldur's Gate, Icewind Dale a Planescape: Torment. Myslím, že hlavním lákadlem na... na... hrách na Infinite Enginu je především příběh, zasazení a také taktické souboje. Ten klasický uzamčený pohled kamery seshora dolů, s přehledem o celé skupině a bojišti. Myslím, že to vypadá opravdu dobře.

Je to opravdu zábavná stránka hry. A to je to, co chceme zachovat. Když jsme spojili naše nápady, tak jsme museli přijít na to, jak takovou hru uděláme. A tak jsme přišli na Kickstarter. Rád bych udělal své první čistě fantasy RPG. Nedělal jsem žádné, které je stoprocentně vlastní značkou a je fantasy. Je to fantasy svět, obsahuje magii.

Není to tak, že by tam používal magii úplně každý. Ale není to vzácné. A magie je propojená s dušemi lidí, kteří ji používají. A to je v našem příběhu zásadní. Lidská duše, která je vlastně... Je to věc, co dává lidem sílu, energii a potenciál. V předchozích hrách jsme naťukli několik dospělých témat, ale ne v takovém rozsahu, jaký nám umožní tento projekt.

Psaní dialogů a vytváření charakterů je pro nás jako studio velmi důležité. Je to vidět ve všech našich předchozích titulech. Za naše postavy a příběhy ve hrách jsme vyhráli mnoho ocenění. A díky Kickstarteru je chceme dostat na stejnou úroveň propracování. Včetně jejich dialogů. Chceme je mít hodně působivé.

Chceme, aby hráč viděl, jak se jeho počítačoví společníci časem vyvíjejí. A aby měl v dialozích dostatek zpětné vazby a odnesl si silný zážitek. Kdykoliv můžu vytvářet postavy pro nějakou hru, připomene mi to, proč hlavně jsem v tomto průmyslu. Kickstarter volíme i proto, že díky němu můžeme vydat hru pro dospělé. Myslím, že mnoho vydavatelů se tomu vyhýbá, takže můžeme pokrýt hodně témat. Protože to je na tom to zajímavé.

Není to jen o zasazení do fantasy. Spíš to, že... do toho můžeme vložit hodně dospělých témat a námětů, což jsme vždy chtěli. Na Kickstarteru se mi líbí, že poskytuje vývojářské komunitě více možností ohledně obsahu hry, člověk může přijít se spoustou nápadů. Navíc nemusíme shánět vydavatele, ale jsme přímo financováni hráči, kterým se zodpovídáme a mám za šéfy raději je.

Je to docela nový způsob tvorby her a moc se mi zamlouvá. Vzhlížím ke Kickstarteru, protože mi dává chuť do práce. Máme tu spoustu vášnivých lidí, kteří mají dobré nápady. Pracuje tu plno inteligentních a kreativních lidí. Nejen Tima, Joshe a Chrise, máme i spoustu dalších talentovaných lidí. Milujeme tvorbu RPG.

Děkujeme za sledovaní našeho videa. Project Eternity chce být dalším velký RPG zážitkem. Ale bez vaší pomoci to nezvládneme. Na obsidian.net jsme vytvořili speciální sekci, ve které můžete diskutovat o hře a dát nám zpětnou vazbu. Na několik nadcházejících týdnů jsme si pro vás připravili mnoho zajímavých věcí. Takže pro další informace a novinky sledujte naši stránku na Kickstarteru. A nakonec bych vám rád za celý Obsidian poděkoval.

Bez vaší pomoci bychom to nedokázali, děkujeme. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (23)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Pokud chcete další informace a ovládáte alespoň trochu angličtinu, tak se dívejte na jejich Updaty na Kickstarteru. Sdělují tam poměrně velké množství informací.

180

Odpovědět

Všechny jejich hry byly perfektní, ale Planescape u mě vede na celé čáře. Dohrál sem tu hru už 5x (poprvé před 10 lety) a pokaždé tam objevil něco nového. A tím nemyslím jen bezvýznamné vedlejší úkoly na pár minut. Myslím, že lidé, kteří tvrdí, že existují lepší RPG hry nikdy PT či BG nedohráli do konce. Na projekt Eternity jsem víc než jen zvědavý :)

180

Odpovědět

PST je mojí první dohranou hrou v mém 90 řádkovém seznamu a musím říct, že jsem hrál jen srovnatelně dobré nikoli lepší hry (F1,2 :D) tohoto žánru.

180

Odpovědět

Souhlas, PST je pro mě nejlepší hrou (nejen RPG), kterou jsem kdy hrál a troufám si tvrdit, že už ji nejspíše nic nesesadí, takže držím PE a vývojářům palce :)

180

Odpovědět

Boze ja snad umru stestim :D to jsem necekal ze se tohoto jeste nekdy doziju :)

Doufam ze slovo Eternity není vybráno náhodně, ale mohlo by to mít spojitost s jistou nesmrtelností. Planescape je nejdokonalejsi RPG hra kterou kdy kdo udělal. Ač už letitá tak do dnes nepřekonaná. A vývojáři správně uvedli. Díky Kickstarteru můžeme udělat DOSPĚLOU hru. A to je sakra dobře :)

Ze by opet ozil styl RPG ? :) Nic proti ME, hra je to dobra pribeh je luxusni tu hru mám moc rád, ale ve srovnání s BG a jinýma na infinity enginu je to jenom podstavec opravdovému umění.

Jinak pro mladsi hrace co nechapou o jake przneni tu jde se staci podivat na diablo. Hra jak legendarni a jak dopadla. Hraná je spise z nutnosti nez zabavnosti.

181

Odpovědět

Blablabla chcete udělat tohle, blablabla ale nic nemáme takže nic neukážeme.

185

Odpovědět

neukázali, ale pověděli =) nemůžou nic ukázat když na to nebyly prachy !

180

Odpovědět

v popisu videa mi chybí že dělaly KOTOR2

188

Odpovědět

taky se tam podílelo pár lidí ale ne tolik jako na 1 ...

180

Odpovědět

Kdesi jsem četl: "Angry Birds si naplno užijete za 5 minut, hardcore RPG za 60 hodin." Je to sice svým způsobem pravda, ale jsou to právě hry jako třeba Baldur's Gate, které dají hráči něco, co se dá (bez ironie) nazvat "životním zážitkem". A to se vidí málokdy.
Držím jim palce!

190

Odpovědět

Black Isle a jejich Fallout, BG, IWD ale především Planescape: Torment jsou hry které mě svým příběhem bez jakékoliv legrace změnily život.. O Eternity projektu slyším dneska poprvé a z hloubi duše doufám že ne naposled ! Díky za překlad, projekty jako takovýto mi pořád dávají naději že někde tam venku je pořád někdo kdo dělá kvalitní hry ! Tím samozřejmě nechci urazit nikoho koho baví něco jinýho, ale pro mě zemřel RPG průmysl spolu se zánikem BI.

184

Odpovědět

vyjde to za 2 roky, takze mne osobne bude spis zajimat nejake ingame video, ci neco ze hry... takovehle okecavani nema moc smysl... osobne jsem si vyvinul silny pesimismus k videum predstavujicim hry- pokud nic neukazou a video je neobjektivni nemam zajem

180

Odpovědět

Já si nemůžu pomoct, ale překvapuje mě, jakou důvěru lidi vkládají v Obsidian. Zrovna s jeho portfoliem her. Všechny ty, co se jimi chlubí v úvodu, jsou buď cizí značky, které oddělali nebo na tom dělali něco, co u kritiky propadlo. A jejich vlastní IP? Alpha Protocol měl takový potenciál... a jak ho zazdili.
Takže za mě ne, rozhodně do toho nemíním investovat předem. Možná až jestli se jim to povede.

1811

Odpovědět

Píšeš kraviny, pusť si credits z Baldurs Gate 1 a 2, Falloutu 1 a 2, Icewind Dale 1 a 2, Planescape Torment a uvidíš, kolik z velkých jmen dneska dělá v Obsidianu... Obsidian je prostě pohrobek Black Isle. A i když se teď jmenujou jinak, tak ty klasický infinity engine rpgčka nám přinesli právě oni.

184

Odpovědět

+Thorleif_czNebo pravděpodobnější varianta - rozumím tomu víc. Feargus Urquhart je manažer. Josh Sawyer nemá s nejslavnějšími počiny společného vůbec nic, protože tam v té době nebyl, dělal až Icewind Dale (což ostatně byly pouze zakčněné Baldury z čehož spousta lidí nadšených nebylo). Chris Avellone lead designoval pouze akčnější a značně kritizované/zabugované tituly (kotor 2, NWN2, alpha protocol), Van Brugena mu zrušili. Budiž Tim Cain, dělal Fallouty. Obsidian se může považovat za pohrobek, ale tou pochybnou kvalitou kterou posledních 10 let vypouští nic lepšího není. U New Vegas se (o něco) polepšili, ale to zatím považuji za výjimku z pravidla.

188

Odpovědět

+Thorleif_czAno, Feargus Urquhart je manažer, mimochodem je také zakladatelem Black Isle a vedl jej tuším až do jeho zániku. Prostě si nedokážu představit, jakým způsobem by to mohlo snížit jeho zásluhy... Na Falloutu 1 pracoval jako designer. Myslím si, že bys ho v credits jednotlivejch IE her objevil také ještě jinde než jako lead directora.

U Chrise Avelloneho jsi se popletl, dělal lead designera Planescape Torment a mimo jiné pracoval i na Falloutu 2.

Ty kritizované tituly jsou pro nemálo hráčů hrami, které přeskočily laťku nastavenou původními díly. V případě Alpha Protocolu se často zmiňuje originální zasazení a příjemně neepický "uvěřitelný" příběh. Já AP zatím nehrál, mám ještě dost restů ve hrách, které bych rád dohrál...

180

Odpovědět

nic moc

1812

Odpovědět

a to nás ještě čeká upravený Baldurs Gate 1 a 2 :D

182

Odpovědět

WOOOOOOW.... just WOOOOW... na nieco taketo cakam uz roky.... Konecne stary dobry uhol pohladu a styl hry :)

184

Odpovědět

diablo ?

1821

Odpovědět

+gsgDěláš si srandu že ? Diablo nemůžes srovnávat s plnohodnotným single RPG s propracovanou storyline.

191

Odpovědět

+gsgdragon age ?..vic her neznam...verim ze tam nejake budou dal....a Děláš si srandu že ? diablo nema story line?

1813

Odpovědět

+gsgDragon age ma iny styl pohladu a diablo sice ma story ale nie taku ako napriklad uz spominane dragon age kde si mohol doslova ovplivnit dej hry...

181