Tvořte vlastní filmy v programu Source Filmmaker

Thumbnail play icon
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:467
Počet zobrazení:6 695

Společnost Valve byla vždy známá svým dobrým vztahem s komunitou. Nedávno oznámila vydání dalšího nástroje pro fanoušky, který umožňuje jednoduché natáčení krátkých filmů v prostředí Source enginu. Jde o veřejnou verzi stejného softwaru, který používají k tvoření reklamních videí pro některé své hry. V rámci propagace vydalo Valve dvě videa, z nichž jedno představuje tento nástroj nazvaný Source Filmmaker a druhé je další video ze série Meet the... ke hře Team Fortress 2, které tentokrát představuje postavu Pyro. Chystáte se vytvořit s pomocí tohoto nástroje nějaký vlastní krátký film, nebo už jste ho dokonce vytvořili? Meet the Pyro: Source Filmmaker:

Přepis titulků

SEZNAMTE SE S PYREM Nikoho se nebojím. Ale ta věc... mě děsí. O tom šílenci mluvit nebudu. Není tady, že ne? Jak to ze sebe mám sundat? Člověk se třese při pomyšlení na to, jaké nelidské myšlenky se skrývají za tou maskou.

Jaké sny o příšerné a neutuchající krutosti. Pomoc! Překlad: Zoidy www.VideaČesky.cz

Komentáře (20)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ono to zní krásně, ale je třeba si uvědomit, že k práci na takovém programu bude třeba investovat moře času 2-3 roky intenzivního studia, než člověk bude schopen něco v programu vytvořit (a to je jen začátek). Bude muset zvládnout kresby lidského těla nebo zvířat, modely těla nebo hlavy, anatomii lidského/zvířecího těla a mimiku lidského obličeje, teorii iluze pohybu, principy vyjádření váhy, rychlosti, očekávání akce, vyjádření emocí u 3d postavy, matematiku pro 3D grafiku + fyziku, skriptování, programování. Lepší je se věnovat už konkrétnímu oboru ve 3D - effects TD (fx TD), character/rigging TD, sequence lead, modeller atd... Je toho moc, moc, moc - nakonec člověk zjistí, že velká studia stejně jednou všechna na programu Maya, 3dMax nebo Houdiny. Pro začátek úplně postačuje http://www.reallusion.com/crazytalk/default.aspx a hrát si a hrát si. Valve jsou dobří, ale uvolnění free softu v této podobě je stejně jen marketingový tah..

1823

Odpovědět

Tady je vidět, žes to ani nezkusil. Ono, pokud se nepodíváš na nějaké tutoriály (je i kompletní cca desetidílný oficiální), tak je jasné, že si řekneš že to je kravina se to učit.
Jinak, všechno co tu vyjmenováváš, třeba ta fyzika, skriptování, programování, matematika atd., tohle není konec 20. století kde se tohle muselo všechno provádět, dnes všechnu fyziku za tebe provádí počítač a skriptovat a programovat ve SFM ani nejde - je to na dělání FILMŮ a POSTERŮ, ne na vytváření map prošpikované skripty...

191

Odpovědět

Co říct, Valve jediné studio, které se chová k hráčům, jak by mělo a dostává i něco zpět. Dneska se každé studio žene jen po tom aby si vydělali větší balík.(Viz D3)

182

Odpovědět

Je to svělé, jakou svobodu dávají herní vývojáři samotným hráčům, a myslim, že tenhle nástroj bude jedním z těch oblibených :).

182

Odpovědět

Valve mi bylo vzdycky nejblize... jsou to proste borci, kteri maji stale nove a dobre napady... diky

182

Odpovědět

SFM už je zadarmo ke stáhnutí na steamu pro všechny :) víc tady http://www.sourcefilmmaker.com/post.php?id=8375&p=1

181

Odpovědět

Všiml si ještě někdo té hudby z prvního Portalu ke konci videa .. ? :D

183

Odpovědět

Hned bych se do toho pustil, ale asi by to dopadlo stejně, jako když jsem zapnul editor ve Skyrimu a po 2 minutách jsem ho radši opatrně vypnul, abych si ještě nevymazal safy.

182

Odpovědět

ono to možná nebude až tak brutálně těžké udělat nějaky ten filmeček, ale bude neskutečně časově náročný :D

181

Odpovědět

Časově náročné v porovnání s čím? Pokud to srovnáváš s nicneděláním, tak určitě ano. Naopak vytvořit něco podobného v nějakém 3D programu musí dát víc práce (i kdyby se použili již hotové modely)

180

Odpovědět

Odpovědět

S největší pravděpodobností se dočkáš. :)

1816

Odpovědět

postava pyra je možná vůbec nejvtipnější ve hře, navíc se za něj výborně hraje když se chcete odreagovat, doopravdy luxus :) a ten filmmaker sice vypadá hustě, ale asi s tim bude moc práce a s mojí šikovností bych nevytvořil ani obrázek, natož celej klip :)

180

Odpovědět

Ako študent animácie rozhodne vyskúšam, no aj tak sa už vidím, že opäť skončím pri Adobe Premiere. :D

185

Odpovědět

:D Super to je , zasmial som sa ale ten Pyro musi byt na tripe , rad by som vedel co to fajci lebo tie predstavy , daco neskutocne :D

180

Odpovědět

teda - trvalo jim to zatraceně dlouho a osobně jsem přemýšlel co udělají s šíleně chcechtajícím se charakterem který nemluví...

ale tohle mě dostalo do kolen... super díl
Valve Rocks...

180

Odpovědět

Odpovědět

a ten komiks... to bylo dost brutální
máš super stěstí že ze mě morbidní humor a sarkasmus přímo kape

1815

Odpovědět

Valve len potvrdzuje ze su najlepsi vo svojom obore! :)

182

Další