89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:116
Počet zobrazení:2 758
Ano, čtete správně. Nědávno jsem na internetu narazil na velmi sympatický projekt Petra Horáka jménem iShorts, který se snaží divákům v České republice každý měsíc nabízet tematický výběr těch nejlepších krátkometrážních filmů z celého světa, které u nás na webu nenajdete. Projekce začaly nejdříve v pražském kině Bio Oko, ale postupem času se rozšířily i do Brna, Hradce Králové a Jablonce nad Nisou. Jak sami zřejmě víte, překlad krátkých videí a filmů je naší oblíbenou činností, a tak jsme se rozhodli spojit příjemné s užitečným a navázat s projektem iShorts spolupráci. Již od dubna budou tedy překlad veškerých krátkých filmů, které budete moct v rámci kino projekcí vidět, zajišťovat překladatelé z našeho webu VideaČesky.cz! Pokud si tedy chcete vychutnat ty nejlepší kraťasy s kvalitními českými titulky na velkém plátně, máte již v dubnu jedinečnou šanci. Chystá se totiž následující projekce... Americké kraťasy Po kanadských kraťasech zůstáváme i v dubnu na severoamerickém kontinentu, posuneme se trochu níže a zaostříme na Spojené státy. Za doprovodu pruhů a hvězd představíme Americano Shorts. Program krátkých filmů nebude úplně o popcornu a kole, ale můžeme slíbit, že se diváci podívají na USA trochu jiným pohledem. Nebudou kvůli tomu muset jezdit někam daleko. Jen do svého oblíbeného kina. Kdy a kde? středa, 17. 4. 2013 od 20:30 hod., BIO OKO, Františka Křížka 15, Praha středa, 24. 4. 2013 od 20:30 hod., KINO LUCERNA BRNO, Minská 19, Brno čtvrtek, 25. 4. 2013 od 20:15 hod., BIO CENTRÁL, třída Karla IV. 774, 500 02 Hradec Králové čtvrtek, 25. 4. 2013 od 19:00 hod., KINO JUNIOR, Jiráskova 9, Jablonec nad Nisou Pokud vás tento projekt zaujal tak jako nás, budeme moc rádi, když dorazíte na některou z projekcí a řeknete o této akci svým přátelům a známým nebo budete článek sdílet na Facebooku. Za pouhých 60 Kč vás čeká přibližně 90minutový blok kvalitních zahraničních krátkometrážních filmů a to se vyplatí! Pokud plánujete dorazit, nezapomeňte se přihlásit k této události na Facebooku a stát se fanoušky projektu iShorts. Těšíme se na vás a doufáme, že dorazíte v hojném počtu! A pokud vás zajímá, jak to na podobné akci vypadá, pusťte si následující upoutávku.

Komentáře (19)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

škoda, že do toho nie je zapojené aj Slovensko, najlepšie Bratislava alebo Trnava :)

180

Odpovědět

Budou filmy následně umíštěny na videacesky?

180

Odpovědět

Určitě ne všechny a ne hned záhy. Nějaké ty filmy ani na internetu volně dostupné nejsou a musí se na promítání přímo kupovat nebo domlouvat s jejich autory, protože s nimi zatím jen objíždí různé zahraniční festivaly a nechtějí je dát k dispozici zdarma na YouTube nebo Vimeo. Ty, které autoři sami už na internetu zveřejnili, se tu možná časem objeví. Budeme zřejmě i jejich tvůrcům posílat náš překlad.

180

Odpovědět

+BugHer0Píšeš, že ty, u kterých autoři dali svolení k volnému šíření, se zde možná časem objeví, ale mne nenapadá jediný důvod, proč by se zde, pokud budete dělat překlad k promítáni, po projekci objevit neměli a s velkým časovým odkladem.

180

Odpovědět

Je někde nějaký seznam, třeba jenom zhruba, těch filmečků? Díky

180

Odpovědět

Do neděle tu zveřejníme dva trailery na kraťasy, které na projekci budete mít možnost zhlédnout. ;-) Celkem by těch filmů melo tentokrát být 4 - 6.

180

Odpovědět

Bude v Hradci nějaký z překladatelů? :)

180

Odpovědět

Já určitě. Bydlím tu. ;-)

180

Odpovědět

Já tam budu. ;)

180

Odpovědět

Nádhera! Zrovna 17.4. zavítám do našeho hl. města, tak se večer určitě stavim. Ještě jednou, nádhera.

182

Odpovědět

Pfff, mrzí mě, že našeho kraje (Ústeckého) se to netýká...

183

Odpovědět

Hmm, hmm, Lucernu mám necelých 10 minut pěšky od baráku, že bych se zašla podívat? :) Uvidím :)

181

Odpovědět

Tak já teda dorazím no. :-)

180

Odpovědět

To rádi slyšíme. Kampak, kampak? :-D

181

Odpovědět

+BugHer0Praha a možná Mechov. :-D

180

Odpovědět

Proč tak debilní dny? Proč ne pátek nebo sobota? Málokdo pojede do Prahy ve středu. :/

184

Odpovědět

My to neorganizujeme, takže ti bohužel neodpovím. Nicméně se stejně nepočítá s tím, že by na to do Prahy jeli v nějaké větší míře lidi odněkud z daleka. Proto se projekce konají i v několika dalších městech. Samozřejmě, pokud jsi z Karlových Varů nebo Ostravy, dostaneš se tam asi těžko, ale třeba se to časem rozšíří. ;-)

186

Odpovědět

Budou tam videa od CorridorDigital?

185

Odpovědět

Nebudou. Tady jde opravdu o projekci plnohodnotných krátkometrážních filmů, které posílají jejich autoři na různé mezinárodní filmové festivaly. A žádný z těch filmů jste nemohli vidět u nás na webu. ;-)

188