AMAVsauce

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 108
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:333
Počet zobrazení:5 727

Michael Stevens z Vsauce  dělal 21.4.2014 AMA (z anglického Ask Me Anything - zeptejte se na cokoliv) na Redditu. Některé z otázek má ovšem natolik rád, že se rozhodl rozebrat je v následujícím videu.

Přepis titulků

Ahoj Reddite, tady Michael z Vsauce. Včera jsem dělal AMA, takovou tu věc, kdy se kdokoliv, kdo přijde, může na cokoliv zeptat. Bylo to super. Tohle video natáčím, abych se mohl zaměřit na svých nejoblíbenějších 5 otázek, a mohl o nich detailněji pohovořit. Zaprvé, miluji, když se mě někdo zeptá, jaké video je mé nejméně oblíbené.

Všechna moje videa jsou má oblíbená. Ale ano, některá jsou více a některá méně oblíbená. Řekl bych, stejně jako včera, že Mario prdí je moje nejméně oblíbená epizoda, ale stále si jí cením. Je úplně mimo a mnoho lidí, kteří na ni dnes narazí, nemůžou pochopit, že je na kanálu Vsauce.

Ale když jsem ji natáčel, byl Vsauce o videohrách, komedii a o všem, co Michael poskládal dohromady. Tak strašně smrdím, že to zabilo všechny zločince a já se nemůžu zastavit. Je to dost dětinské a pěkně pitomé, ale zároveň jsou to kořeny Vsauce. Nebudu vám lhát a tvrdit, že mi to nepřijde legrační. Mám tu epizodu rád jako dítě...

Mám ji rád stejně, jako bych miloval své vlastní dítě, které by strašně prdělo. Jde mi o to, že vám neřeknu, že nesnáším něco, co jsem kdysi vytvořil. Ale je pravda, že je na mě moje matka teď mnohem víc hrdá, než když jsem natáčel videa s vtipy o prdění. Otázka číslo dvě: kolik mi dá práce natočit jednu epizodu Vsauce? To se neustále mění.

Nezapisuji si počet hodin, které tím strávím, a upřímně, na epizodě nikdy nepřestanu pracovat. Pořád nad tím přemýšlím nebo říkám ostatním, co jsem četl a objevil, abych viděl jejich reakci a věděl, jestli jdu správným směrem a moje vysvětlení dává smysl. Ale obecně trvá asi 5 až 7 dní jen čtení a zkoumání, většina se odehrává najednou. Čtu a říkám si, jo, super, to si musím pamatovat a zapíšu si to. Zapíšu si to jednoduchým jazykem, jakým to i později podám.

5 až 7 dní na tohle a pak 1 až 2 dny na produkci, střih a úpravy. Asi 2 z těch 5 až 7 dnů, kdy čtu a zkoumám, nedělám nic jiného kromě práce na epizodě. Nedělám nic společenského, s nikým netelefonuji. Možná si střihnu krátkou pauzu u televize, ale to je tak všechno. Prostě se soustředím a přemýšlím, jak opravdu odpovím na otázku, která je v názvu videa. A z kolika různých úhlů se na ni můžu podívat, abych pokryl všechny zajímavosti, na kterém jsem narazil během svého výzkumu.

Když natáčím díl, každý záběr točím 3x. Ale nemám žádné čtecí zařízení ani se neučím text zpaměti. Koukejte, tady je důkaz. Tohle je scénář k epizodě Náš malý kousek. Vytiskl jsem si ho, abych ho mohl držet v ruce nebo položit na židli vedle sebe, když natáčím.

Doslovně si napíšu scénář, no není to doslovně, ale napíšu si kompletní scénář, abych věděl, že každá myšlenka přechází v další a pokrývám všechno, co jsem chtěl, a vím jak to říct. Ale neříkám to přesně podle scénáře. Místo toho si vytisknu scénář a udělám si malé závorky nebo si zvýrazním části, kde budu v záběru.

Tohle jsou části, které musím odříkat, když se dívám do kamery. Takže se na to podívám, zvyknu si na to, párkrát si to nacvičím a jedu. A vím, že v částech, kde nemám závorky, bude obrázek, třeba pyramid. Super. V těchto případech mám v ruce scénář a čtu: Pyramidy byly pro starověké Římany tak staré, jako jsou staří Římané pro nás.

Bla, bla, bla... a prostě to přečtu z papíru, ne ze čtecího zařízení. Spoustu změn dělám, když si to celé procházím a čtu, a uvědomím si, že tohle musím víc vysvětlit, a dopíšu si tam poznámky i během natáčení. Přejděme k mé 3. nejoblíbenější otázce, která se týká Kevina z Vsauce2 a Jakea z Vsauce3. Ti kluci vedou své kanály neobyčejně dobře, mám štěstí, že jsem je našel.

Kevina jsem našel tak, že jsem byl fanouškem jeho osobního kanálu Kevin Lieber. Natáčel spoustu neuvěřitelně vtipných videí. Dělal úžasné rapové parodie, ale také hrál postavu Julia Bloopa. Jednou z věcí, které pan Bloop dělal, bylo chabé předvádění videoher. A protože Vsauce začal jako komediálně-herní kanál, zeptal jsem se ho, jestli by bylo možné dostat Julia Bloopa do Vsauce.

Jak se Vsauce vyvíjel a já si uvědomil, že nejsem ve videohrách tak dobrý, že mi jde spíš být zvědavý a zaujímat lidi nápady, které jsem slyšel, Kevin to pochopil stejně jako já a věděl, co dělá Vsauce Vsaucem a převzal to jako vlastní kanál. Jake z Vsauce3, super kluk. Jakea jsem potkal v New Yorku, kde pracoval pro YouTube Space, pomáhal lidem s produkcí a vybavením.

Byl a je skvělý při úpravách, střihu a práci s kamerou. Myslím, že teď i vlastní digitální filmovou kameru. Vycházeli jsme spolu vážně dobře, celý den jsme vtipkovali a tak mu říkám, chlape, nepomohl bys mi upravit epizodu DONGu, věcí, které můžete dělat online? Odvedl skvělou práci a hned bylo jasné, že si zaslouží svůj vlastní kanál, měl spoustu nápadů.

Jedna věc, kterou Vsauce nedělal, než přišel Jake, bylo rozebírání fiktivních věcí, světelných mečů a Supermana, věcí, o které si diváci Vsauce neustále říkali. Takže se zrodil Vsauce3. Naprosto úžasné. Zbývají poslední dvě otázky, o kterých bych chtěl mluvit. Jaký fakt, který ses dozvěděl, tě nepřestává překvapovat?

Moje první odpověď je, že jsme odhadli a spousta expertů si tím je jistá, že polovina všech lidí, kteří kdy žili, zemřela na malárii. Malárie. A když už mluvíme o mrtvých lidech, na Zemi je asi 7 miliard živých lidí. Ale právě teď sedíte na 93 miliardách lidských koster. 93 miliard lidí žilo a zemřelo na téhle planetě.

Dost divné. A poslední věc, užil jsem si spoustu srandy sdílením subredditů, které mám rád a které odebírám. WoahDude, IllusionPorn - není to tak sprosté, jak se zdá, DataIsBeautiful, InternetIsBeautiful. Víte co? Ukážu vám, které subreddity teď odebírám. Není to kompletní seznam těch, které mám rád, ke kterým se vracím tak často, že jsem je začal odebírat.

A nakonec jako bonus, zapomněl jsem, že mám tyhle fotky, ale včerejší AMA mi dalo možnost ukázat toho, kdo mě inspiroval, abych mluvil o zajímavých věcech a sdílel svoje nadšení. Paul Zaloom, který hrál Beakmana v Beakman's World. Vlastně jsem jako dítě Beakmana miloval tak moc, že jsem se za něj převlékal na Halloween. Vedle mě je má sestra.

A měl jsem i to štěstí, že jsem ho potkal osobně. Naprosto super. Také jméno Vsauce neznamená nic. V není zkratkou ničeho, to jméno pochází z fakenamegenerator.com. Mačkal jsem refresh, dokud se na stránce neobjevilo vsauce.com. Dóména byla k dispozici a říkal jsem si, že je to super, to jméno může znamenat cokoliv. Ať se rozhodnu kanál zasvětit čemukoliv, bude to v pohodě, protože ten název nic neznamená.

A takhle vznikl Vsauce. Děkuji moc vám všem, kdo jste mi tohle umožnili, a všem, kdo se připojili k včerejšímu AMA. Další otázky mi můžete položit na Twitteru, přezdívka tweetsauce. A jako vždycky, díky za sledování. Mimochodem, to hýbání obočím jsem se naučil. Cvičil jsem to, nenarodil jsem se s touhle schopností. Na střední jsem chtěl být vtipnější, tak jsem seděl před zrcadlem, držel jedno obočí a zvedal obě.

Nějakým způsobem je to posílilo a zjistil jsem, co dělají které svaly, a teď neustále dělám tohle. Překlad: tynka www.videacesky.cz Čau, čau. Sponzorem překladu jsou PolymeryFT. Zlínské vysoké studium s dávkou nadšení.

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Všiml si někdo těch Rubikovek v pozadí(na začátku)?
Co myslíte, umí to skládat?

00

Odpovědět

Mimochodem, neni to jenom tady, je to v pozadí skoro všude, zkuste si toho někdy všimnout.

00

Odpovědět

Hermiona je sestra Michaela?

20

Odpovědět

Omlouvám se za offtopic, ale chtěl bych se přimluvit za přeložení Vsauce 3 - světelné meče. Jak o tom mluvil, docela mě to chytlo a zajímalo by mě co by nám o tom V3 řekl :)

10

Odpovědět

Vsauce že nic neznamená? Vždyť je to přece Vomáčka! :D

382

Odpovědět

A může mi někdo vysvětlit čím si ten borec vydělává love když 7 dní dělá na epizodě?

08

Odpovědět

Hádej

171

Odpovědět

Se podívej kolik má odběratelů a kolik má průměrně jedna epizoda zhlédnutí. Navíc je vydává jednu za dva týdny, takže druhý týden má na ostatní věci. :)

60

Odpovědět

fakt paráda teď se to budu muset naučit :-/
áaach joo...

40

Odpovědět

Kdo si šel hned na youtube najít Mario farts? :D

124

Odpovědět

Vau 9 a pol minútové video a Michael sa ani raz nezmienil o vesmíre. To je fakt rekord. A konečne som pochopil prečo na konci každého videa je obrázok ako rozmačká tú Nintendo kazetu. Vôbec som netušil, že fušoval do videohier ako napríklad AVGN.

127

Odpovědět

paradni, mozna tech otazek co tam padlo mohl rozvest vic ... ten konec :D vsichni koho znam to umi a ja ne a delam uplne to same co on xD akorat u me zadny progres

100

Odpovědět

Jé hele důkaz, náhodou tu mám scénář k minulé epizodě.. :D to je jako jéé hele pasy únosců.. :D

91

Odpovědět

AMA na redditu mám rád, vždycky se tam o tom člověku dozvím zajímavé věci. Jen je škoda, že brzy je z toho nepřehledný guláš.

171

Odpovědět

Zajímavý... Já umím hýbat jen pravým obočím. Jsem tedy dobrej jako půlka Vsauce! :D

233

Odpovědět

Já umím jenom levým....

170

Odpovědět

+RepatalionTaky levý. Inspirací byl pro mě Teal'c :D

470

Odpovědět

+RepatalionIndeed

110