Thumbnail play icon

Jsme připraveni na mimozemšťany?Vsauce

Přidat do sledovaných sérií 99
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:454
Počet zobrazení:5 758

Věříte, že existuje mimozemský život? Možná, že ano, ale dovedete si představit, že byste si jednoho dne koupili noviny/zapnuli internet a jako první byste viděli zprávu od mimozemšťanů? Je lidstvo na něco takového vůbec připravené? A co přesně by se dělo? Na to vám odpoví následující video.

 

Komentáře (103)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

tak to trochu rozjedem....

0:39 Osn ...jestli hodláte věřit organizaci která patří mezi teroristy planety a lže tak prosím... ale už jen ten symbol...v hledáčku zaměřovače má země kouli.. a ty vavříny okolo jsou symbolismuz saturnu...

- to samé jak vlády ,přátelé vlády lžou a tají ..sami jsou v kontaktu s jinými rasami přes 60 let.

tak a máme tu opět NASA která je složená z uprchlíku od nacistů z 2 sv. války...(paperclip op.) nasa nevěřím ani nos mezo očima.sami kosmonauti pak vypovídají že to kolem měsíce lítá o 106

k 2:50 : kontakt byl evidován ...již v roce 1977 (kdy bylo řerušeno tv vysílání v británii, a dále odpověd na vyslanou zlatou desku do vesmíru ...)
my hledáme civilizace .... ale nenajdem.jsou na zemi tisíce let(v podzemí)... a navíc ani v nejmenším nestojí o kontakt s námi s civilizací která má spíše úpadek a sebedestruktivní sklony...tudíž není důvod.

7:41 Et nás a zemi moniturují neustále....myslíte že s tímto vedením bychom to někam dotáhly..nedotáhnem to nikam možná tak k nuklární válce...Vládnou šílenci a psychopati ...a podle toho dnešní svět taky vypadá...války,chudoba,hlad,bída...atd ...nebo Vám přijde že tyto aspekty jsou předpokladem moderní civilizace? dost težko...


8:10 stačí si projít hostorii a archeologiii..tam je důkazů tolik že toje do nebe volající..zmíním i bibli.

9:10 ET aby nás zachránily? proboha před čím? před náma samotnýma... to my jsme ten problém LIDSTVO...

celý tento problém spočívá že nám vlády a organizace záměrně tají jiné bytosti ... sami mají technologie na vysoké úrovni které by během roku skoncovaly s nedostatkem energií,hladem ,vodou, čistotou prostředí ..atd atd....

nejhorší a bludné video co jsem od michaela viděl.. a drakovu rovnici si taky můžu vycucat s prstu..

tot můj osobní názor jak to vidím já.videa má dobré ale at se těmito věcma raději nezabývá....(nebudu reagovat na zpochybnovače a rejpaly...jste mě úplně u prdelky každej pracuje s jinýma informacema a každý příjímá jiná rozhodnutí....)

2128

Odpovědět

Co jsem to tak prolétl, nenašel jsem nikoho, kdo by poukázal na dosti zásadní věc. Mimozemšťani nebudou stejní jako my.

Tedy abychom se pochopili, nemyslím tím, že budou mít divné oči a velký jazyk. Vzhledem k tomu, že se ukazuje, že pro život je třeba jen kapalina (nikoliv voda) a zdroj energie (což nutně zas nemusí být záření hvězdy) dostáváme se tu do dost jiných prostor. Ani neberu v potaz, že rozdílná gravitace taky hodně zamává se stavbou.

Takže ono pokud nějací mimozemšťané jsou asi by bylo vhodné zapomenout na všechny ty sci-fi podoby. :) O dost reálnější je, že formu nějakého takového mimozemšťana si těžko dovedeme představit. No a ještě o kus víc bych si vsadil na to, že pokud by tělesná stavba takovýmto mimozemšťanům vůbec dovolovala vstoupit na povrch Země, těžko by to mohlo být bez skafandru.

A jsme u jádra věci. Mimozemšťani těžko budou za Colomba nebo Cortéze, protože to z výše popsaných předpokladů je nesmysl.

245

Odpovědět

To se mýlíš, potřeba je kapalina, která je schopna vést energii. Dále není moc látek, které by vytvářely tak složité molekuly, jako například uhlík, a už vůbec né tak časté. Jelikož voda, uhlík a kyslík jsou nejrozšířenější prvky (krom vodíku a hélia), tak se dá předpokládat, že život bude založen na nich a tedy nám podobný. Může existovat druh nám úplně jiný, včetně potřeby jiného prostředí. Leč většina druhů bude na stejné bázi, jako my. Dokud je nepotkáme, můžeme jen spekulovat a usuzovat na základě pravděpodobnosti.

222

Odpovědět

+Moor8Bohužel tě příteli zklamu... existuje další prvek, jež je schopný vytvářet dostatečně složité vazby pro vznik života (ovšem zda je toto nutnost, těžko ověřit)... je to křemík ... Divac má prakticky ve všem pravdu, až na závěr:

"A jsme u jádra věci. Mimozemšťani těžko budou za Colomba nebo Cortéze, protože to z výše popsaných předpokladů je nesmysl."

toto je opravdu nesmysl... pokud sem opravdu docestují potencionální alliens... nebude pro ně problém přizpůsobit se technologicky atmosféře... buď pomocí, genetické úpravy, či stroje (něco jako ve Válce světů)... důvod se jich bát podle mě ale není... pokud jsou schopni cestovat tyto vzdálenosti, pravděpodobně nad rychlostí světla technologiemi na bázi křivení časoprostoru a otvírání červých děr... rozhodně, už dospěli do fáze "žij a nechej žít"... jen lidé si to stále neuvědomují

273

Odpovědět

+Moor8Jistě, křemík také může, psal jsem v množném čísle, ale zase jednak křemík není tak častý, jako uhlík a takové bytosti by pak dýchali místo kyslíku síru, která je ve srovnání s kyslíkem mnohem vzácnější. Na druhou stranu je méně reaktivní, takže by byli dlouhověcí. Nepopírám, že takové druhy mohou existovat, ale nebudou tak časté, jako uhlíkové formy našeho typu. Dokud je nepotkáme, můžeme jen spekulovat a usuzovat na základě pravděpodobnosti. Pokud tedy budeme uvažovat, uvažujme přednostně o nám podobným.
Cituji: „rozhodně, už dospěli do fáze “žij a nechej žít”“ to je jen zbožné přání, není nutně podmíněná technologická vyspělost a pacifismus. K vysoké inteligenci mi sedí spíše pragmatismus, než sentimentalismus.

202

Odpovědět

+Moor8Kromě křemíku se ještě hodně diskutovalo o síře...

A to že máme tuto stavbu těla taky není jen náhoda, pomocí evoluce vznikl tento "tvar" jako nejužitečnější pro nás a naše potřeby... Pokud se na jiné planetě vyskytují mimozemšťané a dospěli do nějaké inteligentní formy pravděpodobně budou mít podobné požadavky na tělo jako máme my a tudíž alespoň zdánlivě humanoidní vzezření.

200

Odpovědět

+Moor8Ako vidím tak si ešte nikto nespomenul na TRANSFORMERS :D znie to divne ale čo ak tí "návštevníci" vôbec nebudú potrebovať vodu ani jedlo, iba ak energiu z nejakej hi-tech svetielkujúcej vecičky... v podstate je možné, že to budú iba roboti. Ak by sa ich civilizácií stalo to, čo sa o chvíľu stane aj nám - vytvoria super-parádnych robotov, ktorí žijú a rozhodujú sami (Americké lietajuce drony, ktoré samé rozhodujú o tom, koho zabijú...) a tí ich následne zničili alebo zotročili takže by k nám prišli automatické stroje namiesto biologických bytostí - tie by na domovskej planéte ťažili suroviny na výrobu ďalších strojov.
A povedal by som, že stroje, ktoré už zotročili svojich stvoriteľov by nemali výčitky svedomia, keby zotročia aj nás... hlavne keby sme mali na zemi suroviny, ktoré potrebujú na svoju výrobu - oceľ, hliník, zlato...

220

Odpovědět

To je jeden pohled. Ale na druhou stranu, vznik života je tak složitá věc, že je dost pravděpodobné, že když už se odehraje, tak půjde tou zdaleka nejjednodušší cestou, přes vodu a uhlíkaté řetězce. Ludvík Souček v Tušení světla (1979) sestavuje hypotetický obraz mimozenšťana a dokonce se mu podaří vyargumentovat i to, že by měl mít pravděpodobně dvě nohy, dvě ruce a na nich několik prstů.

201

Odpovědět

Nevidím důvod, proč si myslíte, že snad oni by s námi měli bojovat způsobem face to face. To by pro ně bylo, jak i pro nás, až poslední možnost, myslím si, že by měli jiné techniky, jak lidstvo přemoct, bez toho, aniž by na nás museli útočit a riskovat.
Myslím, že by se to, co myslím, hodně dalo přirovnat k "New world order" , prostě zničení celých států, planet pomocí vnitřních útoků, v tomhle případě například korupce, zničení ekonomiky státu atp.

209

Odpovědět

Zajímavé komentáře některé tady. Dobré k zamyšlení. Já bych jenom dodal: ono je te docela stereoptyp z filmu a knížek, předpokládat, že nás navštíví nějaká vyspělejší (a možná agresivnější) civilizace. Nemyslíte že by to mohlo být naopak? Klidně to může být tak, že my jsme ta vyspělejší (a agresivnější).

SETI zachytí signál, zjistí se že to je teoreticky možné tam poslat sondu a my tak uděláme. Představte si ten humbuk u mimoušů, když jim tam přeletí sonda s nápisem NASA a plaketou s nahatým chlapem a ženskou. Nebo objeví oni Voyager, usoudí že jsme primitivní, přiletí nás zotročit a my jim dáme na prdel. Nebo vesmírná válka. Uvedomte si, že dneska jsme v době informací. Je možné že o to půjde v budoucnu nejvíc a nebude se bojovat raketama jako ve sci-fi ale prostě jeden se bude snažit získat víc onfo o tom druhém. Navíc přes obrovské vzdálenosti, jsou informace jediné, co by se dalo od jiné civilizace získat a použít. Dovážet rudu přes půl galaxie se mi nezdá moc efektivní.

205

Odpovědět

Jistě, jak jsem psal v první části, dá se předpokládat, že jsme jedni z prvních, tedy pokud se střetneme s jinou civilizací, tak bude na podobné úrovni, jako ta naše, nebo primitivnější. Což neznamená, že i tak by pro nás nebyli hrozbou. Jak jsem psal, tak vyhrává populačně silnější civilizace. Přišlo by sem pár jejich imigrantů a za čas by jich tu už bylo více, než nás. Pokud bychom narazili na druh, třeba jako v Distriktu 9, třebas i na primitivní úrovni, tak by nás mohl ohrozit a ani by nemuselo dojít k válce. A říci: „pozor! Tohle by nás mohlo ohrozit.“ by byl rasizmus. Oni by to ani nemuseli dělat záměrně. To můžeme vidět z historie, kdy jsme narazili na jiný druh (Homo Neandrtalis), který byl na Evropské prostředí mnohem lépe adaptován, než my a byl i inteligentnější. Leč my jsme byly plodnější. (neandrtálci byli těhotní rok a neměli vícečetné porody)
Od střetu s cizí civilizací nám hrozí 3 nebezpečí: 1) Válečný střet 2) Biologické nebezpečí, což jsou nemoci 3) imigrační hrozba, kdy nás převýší počtem v našem světě a postupně zanikneme.
Co se týče bojů o suroviny, tak to nevidím moc reálně. Surovin je všude ve vesmíru hafo, dokonce i vody. Jednotlivé soustavy se moc neliší, takže veškeré suroviny daný druh najde ve své soustavě, nebo v těch nejbližších nebydlených. Válčit se bude buď z ideových důvodů, kvůli dominaci, či jako prevence (zlikvidovat možnou hrozbu, či konkurenci), ale hlavně o jednotlivé biosféry a tedy o místo k životu. Což bude fajn, protože se nebudou používat zbraně hromadného ničení a i méně vyspělý druh bude moci vzdorovat pomocí girelové války. (něco jako v Falling skies) Popřípadě zaútočit biologickými zbraněmi.

203

Odpovědět

jak by to asi dopadlo. Skoro každá vírá silně odmítá mimozemský život a věřících je tři pr***. Skončilo by to sebevraždama, terroristickejma utokama atd.

195

Odpovědět

Takže v první řadě bych se rád vyjádřil k tomu, proč jsme ještě nenavázali kontakt. Odpověď je jednoduchá: Jsme jedni z prvních. Věřím, že tam někde existuje život, ale je na podobné úrovni, jako my. Patříme k jedním z prvních civilizací. Někdo to být musí, tak k nim můžeme patřit i my. Vesmír vzniknul před 13-14 mld. lety, přičemž 7-8 mld. let trvalo, než vytvořily těžké prvky, potřebné pro život. První generace hvězd byly tvořeny z vodíku a hélia a reakcemi v jejich jádrech utvořily uhlík, železo atd… Pak zhruba 1-2 mld. let trvalo, že utvořily soustavy hvězd druhé generace, které mají planety obsahující těžké prvky a tedy umožňující vznik života. 2 mld. let trvalo, než se život vyvinul a další 2 mld. let mu trvalo dojít, až k nám. Přičemž prošel několika hromadnými vymíráními druhů, kdy vymřelo, díky katastrofě, přes 95% všech druhů na zemi. Takže život to má poměrně těžké a to máme štěstí v podobě hlídače Jupitera a Saturnu, kteří svojí gravitací zachytávají hrozby z vnějšího vesmíru. Bez by bylo mnohem více kolizí s asteroidy a kometami. Ano, tyto katastrofy napomohly vývoji, ale někdy to bylo těsně, aby život úplně vyhynul a trvalo zase pár mld. let, než by se opět objevil. Z toho vyplívá, že jsme opravdu jedni z prvních možných. Většina hvězd v naší galaxii nemá ani dotvořené planety, natož, aby se dalo uvažovat o vzniku a vývoji života. Toť je, podle mne, důvod mezihvězdného ticha.

Další věc je, jaké pro nás bude mít kontakt důsledky. Souhlasím s Hawkingem, že při kontaktu musíme být opatrní. Evoluční princip přežití nejsilnějšího bude nejspíše platit i v galaktickém měřítku. Popravdě se spíše setkáme s vetřelcem a predátorem, než s E.T. Je to smutné, ale nejvíce pokrok urychluje válka, krize a soupeření s nepřítelem je to, co nás žene dál. V dobách míru dochází ke stagnaci. Takže mnohem pravděpodobnější, že narazíme na agresivní a válečné rasy, než na osvícené mírotvorce a je bláhové na sebe upozorňovat příliš brzy.

Ale nemusíme mít vyhráno, ani když se setkáme s primitivnější kulturou. Je všeobecně rozšířeným mýtem, že při střetu civilizací zaniká tak méně vyspělá. Jako příklad můžeme ukázat Egypt a Nůbijci, Řím a Hunové, Čína a Mongolové, či Homo sapiens a Neandrtálci. V těchto případech podlehla vyspělejší kultura té méně vyspělé. Stejně, jako kolonisté a indiáni, vždy měly vítězné kultury větší populační převahu. Jak v počtu, tak v demografickém růstu. V dnešní době to můžeme vidět na Evropa vs Islám. Jedině, kdy toto pravidlo neplatilo, byl střed Cortéze a Jihoamerických indiánů. Ale asi se netrefíme do prorockého mýty u jiné mimozemské civilizace, jako se to povedlo Cortézovi.

226

Odpovědět

Jo a ještě bych dodal jednu věc, co mi vypadla. Pokud bychom změnšili předpokládanou dobu životnosti vesmíru zmenšili na 1 rok, tak by doba, která zatím uplynula byla necelá jedna vteřina.

A ty, co dávají palce dolů, bych rád požádal, ať zanechají komentář, proč tak činí, popřípadě s čím nesouhlasí, aby byla možná diskuze. Je to taková věc, říká se jí, počkat.... joo! slušnost! :)

214

Odpovědět

+Moor8Co myslíš, že by jsme udělali my, kdybychom navštívili nějaký mimozemský život. Dle mě bychom nejednali jako agresoři a maximum co by se tak mohlo stát naší iniciativou by bylo odcizení nějaké technologie, pokud by jsme narazili na vyspělejší rasu.
A to jsme v době studené války nemělí až tak daleko do jaderného konfliktu, což si myslím, by mělo zásadně negativní vliv na další vývoj, ne-li vymření lidstva.
Pokud by tedy mimozemšťani byli natolik agresivní, pravděpodobně by se zničili sami už během vývoje.
+ v průběhu vývoje se naše povaha, jako celku (lidstva), zlepšuje v důsledku informovanosti, vzdělání a lepšího pochopení (ačkoli se nás média často snaží přesvědčit o opaku)

Jinak s ostatním souhlasím.

BTW: ten palec není můj ;)

224

Odpovědět

+Moor8Pokud bychom tak nejednali, tak bychom jistě dříve, či později, narazili na druh, který by tak jednal a ten by nás zlikvidoval. Můžeme se setkat s druhy, kteří prosazují mírovou cestu, o tom nepochybuji. Ovšem jde o to, do jaké míry jsou tyto druhy (popřípadě i my) schopny se prosadit v galaktickém měřítku. Získají dominanci, nebo podlehnout agresivnějším druhům? Já se domnívám, že to druhé.
Cituji: „Pokud by tedy mimozemšťani byli natolik agresivní, pravděpodobně by se zničili sami už během vývoje.“ Ano, to se dá předpokládat, ale zároveň se dá předpokládat, že by některé agresivní druhy přežili. Například by jedna strana mohla ovládnout svět před vývojem zbraní hromadného ničení. Nebo první strana, co by je měla, by je použila ke zničení nepřítele. Nejednala by jako USA a nenechali by své nepřátele (SSSR) vyvinout si vlastní. Tím by zabránili vzájemnému zničení.
Cituji: „+ v průběhu vývoje se naše povaha, jako celku (lidstva), zlepšuje v důsledku informovanosti, vzdělání a lepšího pochopení (ačkoli se nás média často snaží přesvědčit o opaku)“ Nesouhlasím. Lidstvo, jako celek se nezlepšuje, to jen Severoatlantická civilizace (Evropa, Severní Amerika) a ta dostává od agresivního zbytku světa pěkně na frak. Za cca 50 let už Evropa nemusí být taková, jakou ji známe dneska. A naši islámští nástupci nebudou tak osvícení a mírumilovní, jako my.

213

Odpovědět

+Moor8Také Evropa a Severní Amerika vedou ve výzkumu, ale jistě máš v tomto také částečně pravdu a je otázka jak to bude dál s vývojem (vědeckým i kulturním).

Co se týče dřívejšího ovládnutí jednou stranou, myslíš že by mohl dlouhodobě existovat jeden velký celosvětový stát a to ještě u tak agresivního druhu? V naší historii jsou zatím důkazy o opaku (a to žádný nebyl tak velký).

Vždy jde o boj o moc a to s vyspělejšími zbraněmi by byl čím dál větší masakr. Nakonec by stejně vyčerpali přírodní zdroje a měli by po.. Za WW2 se soptřebovalo ohromné množství přírodních zdrojů.
Ve snaze udržet si moc, by se využívali ty nejsnáze dostupné, (pravděpodobně) nerecyklovatelné zdroje.

213

Odpovědět

+Moor8Nemá cenu bazírovat nad detaily. Domnívám se, že nějaký agresivní druh by dokázal přežít éru sebezničení a expandovat do galaxie a díky své agresi, tak získat převahu, či dominanci nad pasivnějšími druhy.

PS: v rámci zachování přehlednosti, další případnou odvěď vlož, jako nový komentář.

191

Odpovědět

Jen takovou drobnost a zajímavost, homo sapiens nevytlačili neandrtálce, ale je prokázáno, že se smísili s homo sapiens, každý z nás má cca 3% +- neandrtálských genů :-).

211

Odpovědět

+KarlosSL1Docházelo k míšení, ale byla to pouze okrajová záležitost, proto máme společné jen ta 3 %. Takže stále můžeme mluvit o vytlačení původního druhu. Navíc s mimozemšťany se křížit nebudeme moci.

214

Odpovědět

Udělejte si obrázek sami, úryvky jsou z dokumentu:

http://www.csfd.cz/film/277056-kruhy-v-obili/

http://www.youtube.com/watch?v=ueyleBdldVc
http://www.youtube.com/watch?v=OoGdcR7S6Rk

181

Odpovědět

O rok později se ubjevil další obrazec jejich teleskopu, tak mi řekněte proč jsou na záběru oba dva obrazce? A když jsou tak inteligentní, proč to doprčic ryjou furt do pole? Jak to pole vůbec objevili? Určitě je dost téžké z Vesmíru trefit pole a ne les, louku, skály nebo město. Navíc přece jen to co vyslali se pohybuje nějakou limitovanou rychlosti, která je rychlost světla, takže to není zaměříme a bum. Zase jsme trefili pole, to je fakt smůla...

201

Odpovědět

Jo a to druhé video? Vážně, až tak ubohé? Převedeme to do binanárního kódu a přiřadíme POSTUPNĚ čísla podle ASCII a vyšla zpráva v angličtině? :-D
Jak někdo může věřit těmto idiotům. :-D

221

Odpovědět

Hlavně, že tam ten amík zdůraznil, že jediný kdo je schopný mluvit s mimozemšťanama jje dokanalá USA nejlepší země na světě která může cokoliv.

1819

Odpovědět

OSN spadá pod USA? Seti je už taky mezinárodní program, byť ho založili Američané. A kdo myslíš, že by měl lépe zastupovat Zemi, než odborník, který vede program pro hledání mimozemské inteligence a je tedy na to nejlépe připravený? Ten tvůj primitivní antiamerikanismus je tak hloupý, až to mlátí dveřma.

217

Odpovědět

počkat to jako když přiletí mimozemšťani tak první kdo bude mluvit k celému světu nebude prezident usa? :D

211

Odpovědět

Záleží na tom, koho budou kontaktovat. Třeba kontaktuje zástupce Nepálu :)

204

Odpovědět

Otázka nezní jestli "jsme připraveni na mimozemšťany?", ale jestli "jsou mimozemštani připraveni na nás?".... :D

202

Odpovědět

Co se Fermiho paradoxu týče: třeba je Země příšerně zaostalá díra a lítají k nám jenom provokatéři a anální labužníci viz: http://www.youtube.com/watch?v=KBhru5nLpGE

202

Odpovědět

Dám vám jednoho brouka do hlavy, zkuste si představit, jak by na to reagovala světová náboženství (křesťanství, islám atd...) Dovede si představit ten neskutečný chaos, který by způsobily fanatičtí věřící? Když si uvědomíte dnešní stav věcí, pro ohromné množství lidí by to byla Apocalypsa nebo Ragnarök atd..., jinak řečeno konec světa(pro drtivou většinu kultur je konec světa "poslední bitvou"). Strach o život je v člověku nejsilnější ze všech jeho pudů, posílený vírou by z "lidí" by se prakticky okamžitě dle mého názoru stalo stádo "zvířat". A nastal by chaos boj o přežití snaha ochránit sám sebe a vlastní rodinu. Představa je to nehezká, přímo děsivá když trochu zapojíte fantazii. Ale utěšuji se jinou myšlenkou, kterou sem zachytil v díle A. C. Clarka. Pokud se nepletu byla to 2001: Vesmírná odysea nebo Rajské zahrady, teď si nejsem na 100% jistý a tam proletěla sonda a sbírala údaje o civilizacích a zaujala mě pasáž, kde se sonda "pozastavila" nad tím, že jako jedni z mála máme náboženství... Upřímně si položme otázku kdybych někde mohl navštívit jinou civilizaci a byl řekněme opravdu nejen inteligenčně, ale i morálně na výši a viděl, že tam mají víru, kde sebevrazi věří, že přijdou do ráje když zabijí spoustu
lidí. Kdo z vás by chtěl takovou civilizaci navštívit? :-) Myslím si, že asi až na výjimky nikdo. A to je jen pro zamyšlení, aspektů (technologie, přírodní zdroje atd..) je celá řada, ale zamýšlet se nad nimi by vydalo na knihu :-) Tohle je jen pro představu co si myslím. Bohužel si myslím ,že romantická představa ála Antikové ze SG, je velice málo pravděpodobná, ale bylo by fajn na nějaké takové narazit. Ale už na základě toho co sem nastínil o nás mírumilovná civilizace nezavadí, a pak už jen zbývá doufat, že nepřiletí někdo kdo "má v ruce mnohem delší klacek" než my. Přeji pěkný den a omlouvám se za případné pokažení nálady.

243

Odpovědět

Bereš mi slova z úst, nevím jak lépe bych to vyjádřil. Kniha bezesporu výjde, protože sci-fi knížek je plná kopa a pořád přibývaj, takže možná už to někdo zachytil zas :-) Jinak jestli bych měl odpovídat na otázku, zda-li byl zachycen mimozemský život a jestli bychom měli na něj reagovat. Já bych pracoval s otázkou: Co když o nás už dávno někdo ví, ale z důvodu například náboženství (působící války, nepokoje. Samozřejmě taky trochu té naděje) nás nechtějí navštívit? Co když jsme sledováni? :-) Je to znepokojivá myšlenka, ale myslím, že pokud by měli dost rozumu na to nás nekontaktovat, tak taky mají dost rozumu na to, aby nezasahovali do našeho "přirozeného vývoje" a jen pozorovali - hleděli si svého. :-) Byl bych moc rád, kdybychom navázali spojení s mimozemšťany.. Ale myslím, že dnešní svět na to není připraven. :-) Takže pokud by mi zavolal mimozemšťan.. nejspíš by to byl pro mě omyl ;-)

221

Odpovědět

To s tím náboženstvím mi připomenulo:
http://img2.kompost.cz/images/images32/obr_64882.jpg

207

Odpovědět

pos shlédnutí videa pořád nevím odpověd

183

Odpovědět

Myslím si, že kdyby na nás narazila nějaká extrémě vyspělá rasa, tak by nás ignorovali asi stejně jako vy ignorujeme mravence.

Prostě by si řekli "nějaký primitní forma života." a možná by si i řekli "Ta planeta by se nám mohla hodit" a třeba by nás vyhladili jako nepodstatné škůdce, stejně jako hobíme mšice, mravence, krtky a mnoho dalšího na své zahradě.

205

Odpovědět

Jestli jsou mimozemšťané tak inteligentní jak se o nic všude píše, tak se Zemi už dávno velkým obloukem vyhnuli. :D :D

221

Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK