ProdavačiNorman

Norman se tentokrát zaměří na prodavače a prodavačky. Kde naposledy nějaký milý prodavač zpříjemnil nákupy vám?

Přetvořen

Další animovaný film od Davida Armsbyho, v jehož hlavě se zrodila utopie ve městě Autodale (Být krásní, Žádné příšery). Tentokrát nám představí malého robota, který se probudí mnoho let po nevysvětleném konci lidstva. Hnán pouze vzpomínkami na svého stvořitele bloudí rozkvetlými ruinami a pátrá po odpovědích...

Co si Japonci myslí o LGBT komunitě?Asian Boss

Názorové video týkající se LGBT komunity v Japonsku. Před nedávnou dobou bylo soudně povoleno homosexuálnímu páru v Osace adoptovat dítě. Reportér Kei z kanálu Šéf Asie (Asian Boss) se vydal do ulic a zjistil, co si o tom všem vůbec lidé myslí. Společnost v Japonsku se pomalu stává vstřícnější. Jaký na to máte názor vy? A zajímalo by vás i navazující video?

Jak aerolinky určují ceny letenek?Wendover Productions

Pokud jste si někdy sami plánovali cestu letadlem, mohli jste si všimnout, že se ceny letenek mění velice rychle. Jeden den ji koupíte za pár stovek, o týden později musíte sáhnout hloubějí do kapsy. Jak tedy společnosti určují ceny svých letenek? A jak je možné, že jednosměrná letenka stojí mnohem více než ta zpáteční?

Peter, Paul and Mary – If I Had A HammerHudební klenoty 20. století

If I Had a Hammer je folková píseň, kterou původně složili písničkáři Pete Seeger a Lee Hays v roce 1949 k podpoře progresivismu, a později ji nazpívalo mnoho různých zpěváků. Poprvé ji nahráli The Weavers, později v roce 1962 Peter, Paul and Mary a rok nato s velkým úspěchem Trini Lopez. Českou verzi se slovy Ivo Fischera nazpíval Waldemar Matuška v roce 1965; s prakticky stejným textem ji v roce 1996 vydala Ilona Csáková pod názvem Bylo by to krásný.

Hibernační vztahy

Určitě máte také kamarády nebo známé, kteří si najdou partnera a zmizí z vašeho života, protože veškerý čas věnují svému miláčkovi. Tento fenomén nazývají lidé z kanálu Wong Fu Productions hibernační vztahy a v tomto videu v dokumentárním styu vám ho trochu osvětlí.

Ruční cukrová vata

Clifford Endo nám ukáže, jak si můžeme doma bez drahých přístojů vyrobit cukrovou vatu a ještě u toho procvičit svaly na rukou. Kdyby vás zajímala další kuchařská videa ze série You Can Do This! (třeba jak připravit vejce Benedikt v toasteru a mikrovlnce, nebo studenou překapávanou kávu v PET lahvích), dejte vědět v komentářích.  Poznámka: Dave Arnold (*1971) je zakladatel a prezident Muzea jídla a nápojů (MOFAD), moderátor rádiového pořadu Cooking Issues a majitel Booker and Dax, výzkumné laboratoře jídla a nápojů, která provozuje koktejlový bar v New Yorku. Napsal knihu o kulinářské vědě s názvem Tekutá inteligence: Umění a věda za dokonalým koktejlem, a je inovátorem v kulinářské technologii.

Superman se vracíUpřímné trailery

Výsledky soutěže mezi Supermanem a Batmanem jsou tu ve formě dalšího upřímného traileru, tentokrát k filmu Superman se vrací. Poznámka: O. J. je bývalý hráč amerického fotbalu, který byl obviněn z vraždy dvou lidí, ale nešel do vězení.

BelizeGeography Now!

V dnešním díle Geography Now! představí Barby Belize, zemi plnou překvapení. Předchozí díl Belgie najete na youtube s českými titulky zde: Belgie Poznámky: plantejn = zeleninový banán (větší než normální); ACP = Africká, Karibská a Pacifická skupina států; IMF = Mezinárodní měnový fond; WTO = Světová obchodní organizace; IFC = Mezinárodní finanční korporace

Tim Minchin: Plátěný tašky

Možná si někteří z vás všimli humbuku kolem nového zákona o obalech, kdy Ministerstvo životního prostředí zakázalo s platností od 1. ledna igelitky zdarma v obchodech. A jelikož je toto téma znovu aktuální, hodí se nám k němu píseň Tima Minchina, který o plátěných taškách zpíval už před deseti lety. Pokud vám přijde song povědomý, pak ho nejspíš znáte z legendárního Čtyřakorďáku. 

Scott Kelly odpovídá na otázky o vesmíru

Dokumentární seriál Rok ve vesmíru již skončil, ale Scott Kelly se i nadále věnuje osvětě. Tentokráte odpovídá na otázky, které mu lidé pokládali na Twitteru. A kupodivu se zrovna ptají na věci, které se v seriálu ani moc neřešily.

Vlečný zákon #2Neděle s Lubachem

První díl o Vlečném zákoně zakončil Arjen výzvou k podepsání petice, která iniciovala referendum o Wivu. Jak to s peticí dopadlo a jak se k referendu staví nizozemští politici je námětem tohoto dílu. Informační bonus D66 je nizozemská sociálně liberální politická strana pojmenovaná po roce svého založením. Zpočátku usilovala zejména o maximální demokratizaci nizozemského politického systému. Nizozemsko bylo dlouhou dobu proti uzavření asociační dohody mezi EU a Ukrajinou. Důvodem bylo referendum, ve kterém se většina hlasujících Nizozemců vyjádřila proti dohodě. Dohoda byla nakonec přijata poté, co ostatní země EU poskytly Nizozemsku požadované záruky, např. že dohoda není krokem k ukrajinskému členství v unii.

Mrkev v krabici

Mrkev v krabici je název blafovací hry, ve které se v předloňském vánočním díle britské herní show 8 Out of 10 Cats, kterou moderuje Jimmy Carr, utkali Sean Lock a Jon Richardson.

Earthrise (Východ Země)Slavné fotografie

V roce 1968, uprostřed války, násilí a nepokojů, se mise Apolla 8 stala pro Američany novým zdrojem pýchy na jejich úspěchy. Astronaut Jim Lovell vypráví příběh o vzniku fotografie, která mnoha lidem přinesla pocit, že někde mají své místo a svůj domov.