As I Lay Dying - Parallels

Thumbnail play icon
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:207
Počet zobrazení:3 245

Dnes se vám v Metalovém okénku představuje americká metalcorová kapela ze San Diega. V roce 2000 ji založil Tim Lambesis. Zajímavé je, že všichni členové As I Lay Dying jsou křesťané, avšak na jejich tvorbě to není nijak přehnaně vidět. Texty jsou prostě ze života. Jméno kapela převzala z názvu novely Williama Faulknera (česky: „Když jsem umírala“).

První album Beneath the Encasing of Ashes (2001) bylo přijato vcelku dobře. As I Lay Dying odjeli několik turné a podepsali smlouvu s nahrávací společností Metal Blade Records, pod jejíž záštitou v roce 2003 vyšlo druhé album Frail Words Collapse. Kritika se k němu stavěla vlažně, protože prý nepřineslo nic nového.

Třetí studiovka Shadows Are Security vyšla v roce 2005. Umístilo se 35. místě v Billboard 200 a novinář Wade Kergan z Allmusic ho pasoval na jednu z nejlepších nahrávek roku 2005.

Největší úspěch v hitparádách zaznamenalo v pořadí čtvrté album, An Ocean Between Us (2007), ovšem ani zatím poslední studiové album The Powerless Rise (2010) si nevedlo nijak špatně. Z něj pochází dnešní skladba Parallels.

Přepis titulků

Všichni jsme v bezvědomí. Jsme přecpaní a podvyživení, toužíme po něčem lepším. Nikdy nehladovíme, přesto nikdy nejsme uspokojeni. Jsme živočišní, přesto bez užitečného těla nebo mysli. Jsem jako chodící protiklad, který našel soulad. Konzumuji vše, aniž by mě to živilo. Stále se nám nedaří napravit se, ale jsou i lepší způsoby, jak se vysvobodit. V tom všem, co od života žádáme, hledáme něco víc než jen živoření.

Víc než jen živoření. Snažím se dokázat, že nejsme všichni stejní. Jde to i jinak, pokud se osvobodíme. Nejsme, nejsme všichni stejní. Nejsme, nejsme všichni stejní. Osvoboďme se. V napětí mezi sžíravým chtíčem nebo prostou potřebou, je jasné, že jediné hranice jsou ty, které zachováme.

Snažím se dokázat, že nejsme všichni stejní. Jde to i jinak, pokud se osvobodíme. Nejsme, nejsme všichni stejní. Nejsme, nejsme všichni stejní. Osvoboďme se. Nejsme všichni stejní. Stále se nám nedaří napravit se, ale jsou i lepší způsoby, jak se vysvobodit.

Stále se nám nedaří napravit se, ale jsou i lepší způsoby, jak se vysvobodit. Snažím se dokázat, že nejsme všichni stejní. Jde to i jinak, pokud se osvobodíme. Nejsme, nejsme všichni stejní. Nejsme, nejsme všichni stejní. Osvoboďme se. Nejsme všichni stejní.

Překlad: Snowi www.videacesky.cz

Komentáře (32)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Konecně něco dobrýho. :) Chlapci hrají dobře. :)

180

Odpovědět

Snowi, nechce se to znova otevřít Duudsonit a překládat Tuli Taloon? :-) snažim se, ale rozumim jim úplný prd ;-)
http://www.katsomo.fi/?progId=103742

180

Odpovědět

Takový druh metalu opravdu nemusím. Prostě se mi nelíbí to řvaní, ale pokd se to jiným líbí tak prosím. (neukamenujte mě za to že se mi to nelíbí) Já bych tady rád viděl přeložené třeba německé trio Rage ( třeba Down, nebo Lord of the Flies), dále mi tu dost chybí Rammstein ( myslím si že jsou jedna z nejznámějších kapel, takže tu měli být už dávno:-D) Nebo třeba Annihilator, Stone sour, Soilwork (ano ti taky řvou, ale ne tolik:-D), nebo Edguy. Prosím nebijte mě za můj názor :-D

189

Odpovědět

http://www.videacesky.cz/tag/rammstein" rel="nofollow">Rammstein jsou tu hned 6x, jen nejsou zařazení v Metalovém okénku, protože je dělal někdo jiný ;) Edguy je v plánu. mám teda radši Avantasii, ale ta je na tom s klipama ještě bídnějc než Edguy.na Childreni taky budou. ;)

181

Odpovědět

Pekné prekvapenie čo sa tu táto kapela objavila. Len výtku mám tradične vo výbere skladby, Within Destruction alebo Nothing Left alebo Confined by stáli viac za preloženie. Posledný album už toľko skvelých pesničiek ako predošlé neponúkol a zrovna túto považujem za nič moc. Aj na Anodyne Sea je klip a je to podstatne nadupanejšia skladba ako táto

182

Odpovědět

+1

180

Odpovědět

Zkuste Alestorm

181

Odpovědět

Doporučuje nějakou písničku ods Bullet for my Valentine :)

189

Odpovědět

Kapelu znám už delší dobu, ale přiznám se, že za ty čtyři roky jsem jim nerozuměl ani slovo ... až teď. Díky Snowi.

182

Odpovědět

Na tohle jsem dlouho čekala =) a konečně se dočkala...parádní volba!

182

Odpovědět

doporučuju shlédnout As I Lay Dying LIVE This Is Who We Are Concert FULL SET: http://www.youtube.com/watch?v=1v3jVSYl8oE

182

Odpovědět

A příště prý bude Enter Shikari...

182

Odpovědět

Regus: Si piš, takhle to má vypadat. I když jak tu psal někdo níže, starší věci od nich jsou lepší...třeba zmiňované Forever mám jako vyzvánění na mobilu. Nicméně tohle album má taky něco do sebe :).
Otázka: Jsem jedinej komu ten začátek a určitý části (chvilku) připomínaj Trivium? :D

181

Odpovědět

Druhý projekt zpěváka této kapely, Austrian Death Machine, taky stojí za to :D Všechny texty jsou o Ahhnoldovi Švarcenégrů a jeho filmech!!!!!! Ovšem všechny písničky zní skoro stejně..a to nikoho neurážím, jedním trackem na albu to kapela potvrzuje: http://www.youtube.com/watch?v=jp2NHjt9unE

182

Odpovědět

Super. Jsem rád, že se tu objevilo také trochu tvrdší zrno. Ještě bych sem přihodil nějakou deathcorovou kapelku a bude to nej. :)

182

Odpovědět

Doug: Tak, tak, pěkný maj bejt fialky v trávě a ne tahle muzika. Proto se mi líbí. :)

182

Odpovědět

Skar: Já nevěděl, že muzika je JENOM o zpěvu :) Tento styl zpívání se nazývá "growling" (doporučuju vyhledat a informovat se o něm) a je často doprovázen dalšími styly zpěvu, či vydáváním zvuku. Ano, můžeš to nazvat blití, sám tomu taky tak říkám (a určitě tisíce dalších příznivců). A světe div se, ono se právě tohle lidem líbí! To je ale šok! :) Z tvého komentáře vyplývá, že jde jen o to, zda jde rozumět textu a jak jde rozpoznat zpěv.

183

Další