Apocalyptica - I'm Not Jesus

Thumbnail play icon
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:422
Počet zobrazení:5 270

Apocalyptica je finská metalová kapela používající jako primárního nástroje violoncella a nemající stálého zpěváka, často jim však nějaký vokál hostuje, a to jak na deskách, tak i na koncertech. Je sestavena roku 1993 ze 4 cellistů Sibeliuské akademie v Helsinkách, a to: Eicca Toppinen, Paavo Lötjönen, Max Lilja, Antero Manninen. Láska k heavy metalové hudbě je přivedla na předělávání písní od Metallicy pro cella, a tak vyšlo v roce 1996 debutové album „Plays Metallica by Four Cellos“. Dva roky nato vydávají druhou studiovku „Inquisition Symphony“, nazvánou podle písně od Sepultury, na kterou na této desce najdete i cover. Deska zahrnuje i 3 skladby, které napsal Eicca Toppinen, většinou ale jde stále o cover verze, tentokrát již kromě Metallicy i na Faith No More, Sepultura a Pantera. V roce 1999 je Antero Manninen nahrazen Perttu-em Kivilaakso. Roku 2000 vydávají album „Cult“, tentokrát již s velkou převahou vlastních písní a jen 3 covery. Rok nato se již objeví jejich první píseň s vokálem, a to sice na singlu „Path Vol. 2“ se Sandrou Nasic (Guano Apes). V roce 2002 odchází Max Lilja, a kapela tak už pokračuje jen ve 3 členech. V roce 2003 vychází „Reflections“, pro jejich tvorbu přelomové album, neobsahuje žádný cover a poprvé jsou použité bicí a na 5 písniček si za ně sedl legendární bubeník Dave Lombardo (Slayer). Na tour k této desce však nebyl k mání, a tak s Apocalypticou hrál Mikko Sirén, který se později stává plnohodnotným členem kapely. Další studivou deskou je „Apocalyptica“ vydaná roku 2005, nazvána právě tak, protože cítili, že právě tato deska je charakterizuje, obsahuje již 3 písně s vokály. Další je „Worlds Collide“ vydána roku 2007 s 5 hosty, najdete na ní právě i dnešní „I'm not Jesus“, kterou nazpíval Corey Taylor (Slipknot, Stone Sour). Zatím posledním počinem je album „7th Symphony“ vydáno minulého roku, obsahující 8 instrumentálních písní a 4 s vokálem.

Momentální sestava:  Eicca Toppinen (cello), Perttu Kivilaakso (cello). Paavo Lötjönen (cello), Mikko Sirén (bicí)

Hostující vokály:
•    Adam Gontier - Three Days Grace (“I Don't Care”)
•    Brent Smith - Shinedown ("Not Strong Enough")
•    Corey Taylor - Slipknot, Stone Sour (“I'm Not Jesus”)
•    Cristina Scabbia - Lacuna Coil (“S.O.S. (Anything But Love)”)
•    Doug Robb - Hoobastank ("Not Strong Enough")
•    Emmanuelle Monet - Dolly (“En Vie”)
•    Gavin Rossdale - Bush ("End of Me")
•    Joe Duplantier - Gojira ("Bring Them to Light")
•    Lacey Mosley - Flyleaf ("Broken Pieces")
•    Lauri Ylönen - The Rasmus (“Life Burns!”, “Bittersweet”)
•    Linda Sundblad - Lambretta (“Faraway Vol. 2”)
•    Marta Jandová - Die Happy (“Wie Weit” / “How Far”)
•    Mats Levén - Therion, Krux (“S.O.S.”, “I Don't Care”) (Backing Vocals)
•    Matt Tuck - Bullet for My Valentine (“Repressed”)
•    Matthias Sayer - Farmer Boys (“Hope Vol. 2”)
•    Max Cavalera - Soulfly, Cavalera Conspiracy, Nailbomb, Sepultura (“Repressed”)
•    Nina Hagen (“Seemann”)
•    Sandra Nasić - Guano Apes (“Path Vol. 2”)
•    Till Lindemann - Rammstein (“Helden”)
•    Ville Valo - HIM ("Bittersweet")

Hostující muzikanti:
•    Tomoyasu Hotei (“Grace”) (Kytara)
•    Dave Lombardo - Slayer ("2010", “Last Hope”, “Betrayal / Forgiveness”, "Reflections" (Album)) (Bicí)

Informace pro vás opět sepsal Dorten. ;)

 

Přepis titulků

Malá špinavá tajemství, malé špinavé lži. Pomodli se a učeš si vlasy. Spas dnes večer svoji duši. Nech se unášet mezi svými věrnými, umlč své touhy. Tvá hlava blouzní. Potřebuješ se někam ukrýt. A já jsem... Vzpomínáš si na mě? A na to dítě, kterým jsem býval? Vzpomínáš si na mě? Až se ti začne hroutit svět, chci u toho být.

Tvůj Bůh se na mě seshora dívá! Nejsem Ježíš, Ježíš u toho nebyl! Můžeš se ze všeho vyzpovídat, ale pro mě jsou to jen žvásty. Tvůj Bůh se na mě seshora dívá! Nejsem Ježíš, já neodpouštím! Neodpustím! Neodpustím! Myslel jsem, že jsi dobrý člověk.

Myslel jsem, že mluvíš s Bohem. Ty pokrytecký spasitelský děti zneužívající ďáble. Vzpomínáš si na mě? Vzpomínáš si na mě? A na to dítě, kterým jsem býval? Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Až se ti bude rozpadat svět, nech mě být tím, Tvůj Bůh na mě neshlíží! kdo řekne: Já nejsem Ježíš, nemůžeš utéct!

A ta nevinnost, kterou jsi pošpinil, si našla způsob, jak žít. Tvůj Bůh na mě neshlíží! Nejsem Ježíš, já neodpouštím! Neodpustím. Nebudu, cokoliv budeš chtít. Neodpustím. Nebudu, cokoliv budeš chtít. Vzpomínáš si na mě?

A na to dítě, kterým jsem býval? Nejsem stejný jako dřív! Bože, vzpomínáš si na mě? Ne! Až se ti začne hroutit svět, chci u toho být. Tvůj Bůh na mě neshlíží! Nejsem Ježíš, Ježíš u toho nebyl! Můžeš se ze všeho vyzpovídat, ale pro mě jsou to jen žvásty. Tvůj Bůh na mě neshlíží!

Nejsem Ježíš... Nejsem Ježíš, já neodpouštím! Já neodpouštím! Ne, já neodpouštím! Překlad: Snowi www.videacesky.cz

Komentáře (37)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

metall je nejlepši

190

Odpovědět

Chtěla jsem se zeptat, Apocalyptica nahrála písničku epilogue(relief) a na konci té písničky je napsáno, že ten někdo spáchal sebevraždu a uplně na konci, že to byl nějaký Michal a zemřel když mu bylo 18 let. Chtěla jsem se zeptat kdo to vlastně byl ten Michal?

180

Odpovědět

Klip a hudba je skvělá ale ten text je prostě geniální až mi běhal mráz pozádech.

190

Odpovědět

jenom trosku nechapu.. Pisnicka se v originale (instrumental) menuje Quutamo, a Jandová to nazpívá jednou anglicky -> "How Far" a podruhy nemecky -> "wie weit" . A pritom je to vlastne ta stejna pisnicka..

182

Odpovědět

By si v popise snád mohol ešte spomenúť že song je o zneuživaní deti katolickou cirkvou ;-)

190

Odpovědět

Tak přesně kvůli tomuhle metal zbožňuju - texty se věnujou taky závažnejm tématům,né jako některý komerčně úspěšný pop,atp. Řešit,že kravička má kvůli čínským továrnám teplé vemínko a proto se máme špatně mi nepřijde jako něco co se dá poslouchat,ale nikomu to neberu...

200

Odpovědět

ale ten text sa mi velmi nepaci

1812

Odpovědět

grace sa im tiez podarilo ;)

180

Odpovědět

Snowi
výbornej nápad ;) a pokud můžu doporučit tak Motorhead - Be My Baby :) (ace of spades je až moc provařená a R.A.M.O.N.E.S krátká i když je to nářez)

Thor....metalheads...ou...radši nic

180

Odpovědět

tuhle skupinu zbožňuju

180

Odpovědět

mají úžasný písničky a ještě úžasnější koncerty :)

180

Odpovědět

Skvělý, co sem příště hodit třeba Motorhead?

180

Odpovědět

Když už jsme u těch finů, co takhle sem hodit něco od Turmion Kätilöt (teurastaja)? Nebo Verjnuarmu (laavat jouset)?

180

Odpovědět

nejsou tu zadni judas priesti docela vyznamna kapela si myslim

180

Odpovědět

Co takhle přeložit nějaký Alestorm?

180

Další