Slipknot - Before I Forget

Thumbnail play icon
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:466
Počet zobrazení:5 648

Od amerických Slipknot už tu máme jednu pomalejší - Snuff. Členů této kapely založené v roce 1995 je devět a pod čísly od 0 do 8 zároveň vystupují. V současné sestavě nikdo nemá #2, protože to patřilo zesnulému basákovi Paulu Grayovi. Krom čísel kluky ze Slipknot charakterizují také masky. Vlastně celá jejich image budí pozornost. Zpěvák Corey Taylor předtím působil ve své kapele Stone Sour, do které se v roce 2002 vrací a nahrává debutové CD stejnojmenného názvu. V tu dobu měl již se Slipknot za sebou dvě studiová alba - Slipknot (1999) a Iowa (2001). I přes nemalé hudební úspěchy vznikalo ve skupině napětí a rozepře, takže i díky tomu se Taylor s kytaristou Jimem Rootem měli čas věnovat práci v Stone Sour. Přes spekulace o možném rozpadu vydává v roce 2004 kapela třetí album Vol. 3: (The Subliminal Verses). Z něj pochází dnešní Before I Forget, dále pak např. Vermilion a Vermilion, Pt. 2. Za Before I Forget získali v roce 2006 Grammy, jenže další přestávce to nezabránilo. Čtrvrtou a zatím poslední studiovkou je All Hope Is Gone (2008). Následovala již třetí pauza a v květnu 2010 Slipknot otřásla i smrt Paula Graye. Vydání pátého alba je zatím ve hvězdách stejně jako to, jestli se na něm ještě bude podílet Corey Taylor, nebo ne.

Přepis titulků

Jeď! Jsem sešitý uvnitř vnějšího světa. Jsem pevně uzavřený. Je to zvláštní, ale právě doma mám klaustrofobii, zavírám se uvnitř a jsem tragický. Už ne. Jsem rozpatlaný přes celou stránku a namočený v benzínu. Mám tě na sobě jako špínu, přesto jsem já ten hnusný. Dostává mě to, znám tvoje malé špinavé vzpoury.

Nemám času nazbyt a uvíznul jsem uprostřed všeho toho dobytka. Zpřetrhej ty nitky, hraj si na drsňáka, zadrž, poslouchej! Předně jsem svět, než že jsem člověkem. Byl jsem bytostí dřív, než jsem se uměl postavit. Budu si to pamatovat, než zapomenu. Než to zapomenu! Jsem rozervaný ve škarpě, usadil jsem se ve špíně.

Mám tě na sobě jako steh, ale jsem ten, kdo je zraněný. Dávám pozor na tvoje malé zvrácené nerozvážnosti. Nemám právo na výhru, jen jsem uvízl uprostřed těch bojů. Uzavřen v sevření, zatlačen na místo, zadrž, poslouchej! Předně jsem svět, než že jsem člověkem. Byl jsem bytostí dřív, než jsem se uměl postavit. Budu si to pamatovat, než zapomenu.

Než to zapomenu! Předně jsem svět, než že jsem člověkem. Byl jsem bytostí dřív, než jsem se uměl postavit. Budu si to pamatovat, než zapomenu. Než to zapomenu! Můj konec světí moje prostředky. Pořád jenom zdržuju každý svůj pokus uniknout.

Konec cesty a můj konec světí moje prostředky. Pořád jenom zdržuju každý svůj pokus uniknout. Konec cesty. Předně jsem svět, než že jsem člověkem. Byl jsem bytostí dřív, než jsem se uměl postavit. Budu si to pamatovat, než zapomenu. Než to zapomenu!

Předně jsem svět, než že jsem člověkem. Byl jsem bytostí dřív, než jsem se uměl postavit. Budu si to pamatovat, než zapomenu. Než to zapomenu! Předně jsem svět, než že jsem člověkem. Byl jsem bytostí dřív, než jsem se uměl postavit. Budu si to pamatovat, než zapomenu. Než to zapomenu!

Překlad: Snowi www.videacesky.cz

Komentáře (53)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Možná se mi to jenom zdá, ale v refrénu se zpívá zadrž dech a ne jenom zadrž.

200

Odpovědět

to Lyall:
dik za dobre tipy na poslouchani...

182

Odpovědět

Heretic: Kdo dělal tu anketu? Já jenom že tyhle kapely se nedotýkají toho “pravého metalu” ani okrajově

jestli pod pojmem pravy metal povazujes heavy apod tak si levy jako savle...

183

Odpovědět

Ten překlad stojí za p**u....

1812

Odpovědět

diablo: nechápu jednu věc proč se nato sakra čumíš kdyš dořiti metal neposloucháš ...

181

Odpovědět

Diablo: nemuzes rict ze metal je sracka, protoze ho neznas. To ze si poslechnes jednu pisnicku neznamena ze takhle zni vsechno. Taky bych mohl rict, ze pop je sracka. Moderni poparny jsou vetsinou sracky, ale i v popu byli lidi ktery delali genialni hudbu. Dneska frci jen to co je chytlavy a snadno se posloucha, ale to neznamena ze je to dobry, to je komerce :D

181

Odpovědět

Auto: posloucham i klasiku :D nejsem jen zastance metalu ale i metalovy kapely obcas dokazou udelat i takovou hudbu ze je velice na urovni

180

Odpovědět

presne daly by ste sem neco od three days grace ?

182

Odpovědět

daly by ste sem neco od three days grace

182

Odpovědět

Ja bych rad uvital Tree days grace :)

180

Odpovědět

10/10.. Tahle song je hodně dobrá. =D nicméně já už frčím spíše na metalcoru, deathcoru a celkově na scream songách :D (nejoblíbenější skupiny: Asking Alexandria, Black Veil Brides, Motionless in White a podobně.. Ještě nově založená skupina Falling in Reverse s frontmanem Ronniem, který se podílel i na založení Falling in Reverse není špatná.. Z Cs/Sk scény bych volil Paranoid. :) )

180

Odpovědět

A co takhle Static-x? Třebas Cold, to je luxusní písnička se skvělým klipem...

191

Odpovědět

Pro upřesnění - je to anketa nejlepší debut za posledních 25 let a hlasovali v ní samozřejmě fanoušci.

180

Odpovědět

Praveho metalu? Co to proboha je? Iron Maiden? nic proti tobe ale nic takoveho jako pravy metal neexistuje, je jen metal(definice tvrdsi hudby) kterou si kazdej hraje jakym stylem se mu libi.Jinak to byl magazin Metal Hammer jestli si to prehlid nebo ignoroval.

191

Odpovědět

Heretic: Kdo dělal tu anketu? Já jenom že tyhle kapely se nedotýkají toho "pravého metalu" ani okrajově

1814

Další