Pralesničky, ty těžkej chleba majBBC Earth

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:42
Počet zobrazení:2 332
Jak se rodiče pralesniček starají o své mladé? No, žádná legrace to není!

Přepis titulků

Tohle je pralesnička. Samci se o mláďata starají poměrně unikátním způsobem. Otec umístí své jednotlivé pulce do individuálních nádržek s vodou. Tohle je jedna z nich. Pulec je tady v bezpečí. Může mít až pět dalších pulců. Ale musí si pamatovat, kam je všechny umístil. Tenhle na tom není dobře. Skoro všechna voda už mu vyschla.

Pulec zemře, pokud mu otec nenajde lepší místo. Jestli jsou tátové k něčemu dobří, tak k přepravě pulců na zádech. Otcové nejsou větší než lidský palec, ale díky tomu se dostanou na místa, kam se jiní nedostanou. Ideální místo. Jediný problém je, že tu není jídlo. Otcové potřebují pomoc.

Někde v tomto lese… je i máma. Samice umí něco, co samec nedokáže. Ale nejprve musí otec zavést svou partnerku za hladovým pulcem. A matka se už o problém postará. Naklade sem jedno neoplodněné vajíčko. A její pulec má díky tomu potřebnou hostinu. Následujících šest týdnů budou v těchto aktivitách rodiče pokračovat.

Jde o úchvatnou ukázku týmové práce a paměti. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Kanibal a dokonce brachozrout!

10

Odpovědět

Netuším, co si představit pod pojmem "brachožrout". Jistě to nebude z latinského "bracho"=paže. Jestli to mělo být česky "brácho-žrout", pak by mě zajímalo, jak víte, že to není "ségra-žrout". Já si jistý jsem, že to není ani jedno, protože je jasně řečeno, že se jedná o vajíčko neoplodněné.

Takže kanibal ano, ale je to hraniční verze kanibalismu, protože pojídá pouze vajíčka neoplodněná, nikoliv jedince. Asi bych to zmírnil na "etický" kanibal ;-) .

10

Odpovědět

veverky s oříšky.

00