Tři na jednoho: gepardi vs. pštrosBBC Earth

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:54
Počet zobrazení:4 519
Gepardi se běžně sprintem honí za drobnou kořistí. Ale i zvířata se učí a objevují nové taktiky, aby svůj jídelníček mohla obohatit něčím novým a nepoznaným.

 

Přepis titulků

Keňa. Slavná pro své velké kočkovité šelmy, vrcholné lovce. Gepardi se specializují na lovení v rychlosti. I když jsou rychlí, jsou zranitelní, stvoření ke sprintu za drobnou kořistí. Nemají sílu nebo tíhu lva, aby zdolali větší zvířata. Tento samec je jiný. Neloví sám. Naučil se, že v počtu je síla. Ale nejsou tu jen dva gepardi, ale tři.

Smečka bratrů. Změnili svou taktiku, a tím svou kořist překvapili. Naučili se, že když budou spolupracovat, dokážou skolit velkou kořist. Pštrosa. Ptáka, který ční nad gepardem a je víc než dvakrát tak těžký. Nemůže odletět, aby unikl nebezpečí, ale dokáže se ohnat smrtícím kopancem. Samice, doposud nevědoma nebezpečí. I když jsou tři, je to pořád velmi riskantní.

Pokud se jeden z nich zraní, zbylí dva tak velkou kořist sami nezvládnou. Ale pokud se jim to podaří, odměna bude velká. Samec si všiml jednoho z bratrů, ale jen jednoho. Příliš se neobává. A pak jsou najednou tři! Samice si nebezpečí uvědomí pomaleji a gepardi změní cíl. Všichni tři bratři musí zapojit svou síly a tíhu, aby dostali tak silného ptáka.

I teď by pštros mohl smrtelně kopnout. Zatím bratři vyhrávají. Pštrosi musí najít způsob, jak takovou taktiku zhatit. Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

"Tano bora" - dokonca 5 gepardov :) Krásne pohľady

00

Odpovědět

umiraji pouze sbabelci

09

Odpovědět

Valar Morghulis - Všichni musí zemřít. Obávám se, že logika ti tu nakopává zadek...

110

Odpovědět

Zbabělci, jelito!

00

Odpovědět

Taktika dobrá... ale vždycky fandím té kořisti, aby se jí podařilo utéct.....

126

Odpovědět

Presne, taky se cekal na nejaky poradny nakopani gepardiho zadku

41