Thumbnail play icon

Becoming YouTube #1: Anatomie YouTubera

72 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:221
Počet zobrazení:2 894
Becoming YouTube je dokumentární série britského novináře a spisovatele Benjamina Cooka o Youtuberech (hlavně britských) s prvky fantazie, skeč komedie a trifle.

Dnešní video je první z řady 12 videí a uvidíte v něm nejen Bena, ale i spoustu dalších slavných britských Youtuberů jako je Charlie McDonnell (i ostatní členové Chameleon Circuit), TomSka (autor asdf movies), Carrie Hope Fletcher (nazpívala se svým bratrem Tomem Fletcherem oficiální píseň maskotů pro olympiádu v Londýně 2012) a Phil a Dan, kteří v současné době mají vlastní show na BBC Radio 1. Jejich úplný seznam s odkazy na jejich YouTube kanály najdete pod videem.

Poznámky: digerát - digerati - elita počítačového průmyslu a online komunity. Složenina slov "digital" a "literati" Piers Morgan - britský novinář a televizní moderátor. Známý jako porotce soutěží Ameriká a Británie má talent. Seznam účinkujících Youtuberů: Benjamin Cook (ninebrassmonkeys) Phil Lester (AmazingPhil) Dan Howell (danisnotonfire) Dean Dobbs a Jack Howard (OMFGItsJackAndDean) Myles Dyer (Blade376) Lex Croucher (tyrannosauruslexxx) Ed Blann (eddplant) Charlie McDonnell (charlieissocoollike) Tom Ridgewell (TomSka) Chris Kendall (crabstickz) Liam Dryden (LiamDryden) Alex Day (nerimon) Carrie Hope Fletcher (ItsWayPastMyBedTime)

Komentáře (28)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Dobrý Titulky, Mněl/a jsi to dokonaly moc chvalím (tet te pochvalil Největší Českej 1# Phan Trash)

00

Odpovědět

Je to super .. prosím prekladajte to ďalej. :)

191

Odpovědět

httpzkracene.cz1qzT

183

Odpovědět

Zajímavý seriál. Občas s trochu psychedelickými střihy. Uvidíme co z toho bude dále. Díky za něj ostatně. :)

201

Odpovědět

nooo... serial to moc není ale znám tohle jen (Amm.. nothing *phandom is everywere*) Ale je bozí
jsem tu jen kvuli tomu jak se tváříte na normalní videa ktre skokávám kazdy den XD

00

Odpovědět

+LittleSecretsOfPhansorr no je to seriál jestli t má 3 díly XD ale já na to vždi jen koukala jen kvuli .... ok never mind (kvuli phan editum ok)

00

Odpovědět

Za mě díky za tenhle seriál - je to taková "real english", takže prima trénink poslechu.

180

Odpovědět

Jako všude je vždy jen pár "úspěšných" natáčečů a ostatní s 50 a méně odběrateli ostrouhají. Přitom je spousta menších youtuberů, kteří jsou třeba někdy i mnohem lepší.

182

Odpovědět

Díky, díky,díky,díky,díky,díky,díky,díky,díky,díky,díky,díky,díky ti ATEVI :)

183

Odpovědět

Takže popadnout kameru, nažehlit si vlasy, nejlíp se při natáčení držet s jiným klukem za ruku a hurá stát se youtuberem :D Nebo být holka, mít výstřih a mluvit o čemkoliv. O ničem jiném youtube ani pořádně není :D jo a ještě taky kočky, nesmíme zapomenout na videa s kočkama :D

1816

Odpovědět

Chápu, proč tohle video dostává zabrat co se hodnocení týče. Ono je těžké plně pochopit, o co vlastně jde. Pokud ještě netušíte, kdo je kdo...jako někdo sledující většinu z nich už nějakých těch pár let (dobře tak 4 roky není zas tak moc :D), je tohle skvělým dokumentárním dílem a dokážu to ocenit, protože jsem "s něma strávila" dost času. Ale nějak mi to video tady prostě nesedí...

183

Odpovědět

Ha, potom co jsem zkoukla vše od Charlieho jsem se zrovna včera vrhla na Dana a začala jsem přemýšlet, že bych dohnala i ty ostatní zde zmíněné. Takže moc díky za překlad, aspoň jednomu člověku jste udělali šílenou radost :D

185

Odpovědět

Cože? Charlie? Alex? Carrie? Gaimanův hlas? Sním či bdím? Děkuju strašně moc! Američtí vlogeři tu jsou skoro pořád, ale ti nejlepší - britští - tu moc scházeli. Hlavně Alex! Díky moc!

195

Odpovědět

Taky si myslím, že britská YouTube tvorba tu docela chybí a když už tu něco je, tak to bohužel není moc populární. A přitom Becoming YouTube je skvělá série, která je mnohem víc než jen snaha nějakýho týpka s červenejma vlasama být populární. Proto prosím, dejte tomu šanci, kvalita videí se zlepšuje a Ben se postupně zaměřuje na mnohem závažnější témata, o kterých stojí za to přemýšlet ;)
Ráda bych překládala i jiné věci jako třeba Alex reads Twilight, skeče Jacka a Deana, pár Alexových písniček,... Ale jestli se tu neuchytí ani Becoming YouTube, asi to nemá cenu...

195

Odpovědět

+AteviOno je to možná tím, že když už si někdo najde zálibu ve sledování něčí tvorby, tak je to člověk, který anglicky rozumí v pohodě a dostal se k té osobě přes něco, co ho baví. Obvykle ty jejich videa jsou...specifická a nechci hned škatulkovat, ale hodně lidí to tady prostě nevyhledává, chtějí se zabavit u Conana a podobně lazených věcí, spíš na odreagování. Je to hezké na spíš jako ukázka pro někoho, kdo by se třeba zajímal dál, ale tím to myslím hasne.

191

Odpovědět

+AteviSouhlasím, že k většině YouTuberům z tohohle videa se prostě musíte dostat sami a ne opačně, jako u videacesky.cz, kde se videa dostávají k vám... ale pořád si myslím, že Becoming Youtube je zaměřeno na širší publikum a má i na tomhle serveru větší potenciál, než videa od Charlieho, Alexe nebo Dana a Phila...

182

Odpovědět

+AteviTak za zkoušku člověk nic nedá, že jo. A když už nic, tak si aspoň někdo rozšíří povědomí.

181

Odpovědět

+AteviOsobně angličanům rozumím výrazně méně (anglické angličtině :D, nevím jestli je to o zvyk nebo tím, jak kamarád říkal, že Americká je zjednodušená), než Američanům, což je důvod, proč si anglického vlogera nepustím. Prostě netuším, co tam povídá bez titulků. U amerických je to často v pohodě.

181

Odpovědět

+AteviAlex reads Twilight? To je úžasný! I když nejlepší Alexovo video je jeho cesta do sprch na koupališti :D.
Jinak já se k němu dostala přes VČ, když tu kdysi bylo přeloženo video od charlieho.

181

Odpovědět

+AteviSwamper: Americká angličtina je zjednodušená, ale hlavně je pro nás lehčí se k ní dostat, prostě kvůli tomu, že je daleko více amerických filmů, seriálů, písniček... A tak jí prostě slyšíme častěji a je tedy snazší jí rozumět. Jde jen o zvyk. A přitom anglická tvorba není o nic horší než americká (Misfits, Sherlock,... a i co se týče YouTube, samozřejmě) ;).
Kolikokoli: I já jsem se k Chaliemu dostala přes VČ a od Charlieho k dalším britským YouTuberům... A tak i kdyby BY nemělo úspěch, alespoň se třeba těmhle YouTuberům dostane více pozornosti, kterou si určitě zaslouží :)

181

Odpovědět

+AteviJo jo, souhlasím. Osobně britské vlogery považuju za vtipnější a lepší (už jen z toho důvodu, že jsou takoví reálnější a skromnější nebo jak to říct).

191

Odpovědět

+AteviJá si pamatuju, jak jsem před těmi čtyřmi lety viděla Nat s jejími výtvory a totálně mě to dostalo. A jak šel čas, začala jsem pronikat do toho světa těch lidí, seznamovat se s tím, o co vlastně jde, co jsou zač apod. Vždycky mě pobaví, jak kamarádka říká, že je hrozná představa, že někdo sleduje cizí lidi dělat blbosti a mluvit do kamery a že nejsem jediná a takových lidí je spousta a že to nechápe. Ale co, každý má to svoje. :D

180

Odpovědět

+AteviTo je smutná věc, obecenstvo na VideaČesky je upřímně řečeno většinou trochu blbé a na inteligentní nevýši a nedokáže ocenit dobré věci. Já sem chtěl tady překládat Charlie a třeba vlogbrothers, ale to hodnocení a komentáře mě odradily. Znám velkou skupinu lidí, který se na britský youtubery koukají a máme dohromady přeložených pár videí na přednášky na FFko (Charlie, Alex i další), ale je prostě fakt, že lidé, které vlogeři zajímají většinou umí anglicky tak, že videům rozumí bez titulků a sem nemusí chodit.

180

Odpovědět

Bohužel čeští youtubeři se zabývají pouze buď nezáživnou diskuzí o politice nebo líčením a natáčením vlasů. Tady si zkrátka moc nevyberete. A tak jsem vám moc vděčná, že překládáte nějaké ty zahraniční a zajímavější vlogery než máme my tady v Česku.

187

Odpovědět

I kdyby byli ČEŠTÍ youtubeři sebe lepší, tak by se jim tady nevěnovali, zkus hádat proč... btw pls smažte ty dva předešle komenty, nějak se mi povedlo je v pulce psaní odeslat, dík

185

Odpovědět

U tohoto videa sem moc nepochopil o čem by to mělo být. Mě je s prominutím u prd*le jaká je "anatomie" YouTubera. Celé video dělá z těhle rádoby dětiček slavný celebrity ,alůe jako jediného sem poznal Charlieho a na něm mám rád asi jen písničku Doctor What ? . Já bych raději uvítal videa ze Smosh ( což je zlatá špice YouTuberů ).
Mám menší nápad jak toto video vzniklo. "Hej týku s červenýma vlasa." "Co chceš ?" "Ztrácím popularitu. Pojďme udělat video kde se chovám "Like a BOSS !". " "Jééé to je dobrej nápad dude."
Chápu ,že nikdo nepochopí co tím myslím a jako vždy za svůj názor od velice chytrých lidí zde na videačesky.cz dostanu jenom palce dolů ,ale zkuste se zamyslet nad tím co vám toto video dalo ;)

1831

Odpovědět

Ono je to braný spíš jako několikadílný dokument. Těch dílů už je sedm a tohle je takovej lehčí úvod ;) Jako nejspíš velice hloupý člověk ti nicméně nebudu dávat palec dolů jenom proto, že se ti video nelíbílo resp. nic ti nedalo.

182

Odpovědět

Nevím jak ty, já třeba občas zkouším dávat na youtube nějaké videa a věci, o kterých se tam oni bavili mi často přijdou na mysl.

Pokud člověk tráví hodně času u youtubu apod., časem se zamýšlí nejenom nad tím, jestli ho to pobavilo, ale taky nad tím člověkem, co to dělá (když třeba nějaký kanál už delší dobu odebírám). Protože to často nebývá tak, že by ti lidé byli nějaká vzdálená celebrita, ale spíš něco jako když ti kamarádka ukáže, že si pro radost namalovala obraz nebo něco zazpívala. Když se pak kanál stane velkým, už je to živobytí, ale začátek bývá často takový a často z něj aspoň něco přetrvá. Možná jsem naivní, ale občas, když ti lidé na konci řeknou: "Thanks for watching!", tak jim to věřím (a nejenom kvůli tomu, že díky tomu mají sponzory).

Tak to aspoň vnímám já a trochu o tom je podle mě to video. Že dělá z celebrit děti (právě třeba jak mluví o tom, jak je jejich "Like a boss" přehrané). Možná taky ne...

181
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK