Becoming YouTube #2: Alex Day nahý!!!

Thumbnail play icon
70 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:148
Počet zobrazení:4 501
... aneb "Jak nalákat diváky". Druhý díl Becoming YouTube je tady! Dnes se vše točí okolo diváků na YouTube. Co na ně zabírá, jak získat co nejvíce odběratelů, co je na YouTube populární a jestli je to dobře. Jaké jsou vaše názory? Koho na YouTube odebíráte a proč? A co na YouTube a YouTuberech naopak nesnášíte? Poznámky: Bonusové video k tomuto dílu "Otestujte Daz výzva" (Daz doorstep challenge) je narážka na sérii laciných reklam, ve kterých známé osobnosti navštěvovali "náhodné" občany a žádali je, aby otestovali prací prostředek Daz oproti jejich obyčejnému pracímu prostředku. SuperNote je YouTube soutěž o to, kdo dokáže vydat nejdelší tón. Je vybráno několik YouTuberů-kapitánů a tým, jehož členové složí dohromady nejdelší tón, vyhrává (rok 2012 mimochodem vyhrál Dan a jeho Llamarmy).  Více tady.

Přepis titulků

Už od malička jsem chtěl být slavný na internetu. Když jsem byl malý, poslouchal jsem své oblíbené YouTubery na přijímači. A tím myslím rádio. Takové věci jako Wi-Fi v té době nebyly. A snil jsem, že jednoho dne budu tak šíleně slavný, jako oni. Avšak... Můj otec to neschvaloval. Ne, Benjamine. Ne. Ne. Ne. Internet je pro malé chlapce se zvrácenou myslí a špinavýma rukama. Posloucháš mě?

Pod mou střechou nebude žádné internetování! - Ale... Tati... - Žádný ale. Některé děti jsou na internet alergické, víš to? Svědí je z něj nos. Já možná nejsem alergický. Mohl bych to zkusit. Vážně? Ale proč to riskovat? Jen chci dělat videa na YouTube. YouTube?!? Benjamine Albusi Severusi Cooku, YouTube není pro lidi, jako jsme my dva. Jsou to většinou jen mimina a kočky, a na to nikdy nezapomínej!

A teď si jdi hrát ven do bláta, jako normální kluk. - Tati... - Do bláta!!! Tu noc jsem si sbalil všechny své věci do kufru. Můj otec neměl ani tušení, že se chystám utéct z domova. - Nechystáš se utéct pryč, že ne? - Ne. Utéct pryč a stát se slavným na internetu. Dostal jsem se až na zahradu. Video #2 ALEX DAY NAHÝ!!!

(aneb 'JAK NALÁKAT DIVÁKY') Ahoj, vítejte zpátky. Byl to divoký týden. Minulou neděli Becoming YouTube trendovalo na Twitteru. To je šílený. A viděli jste videoodpovědi na předchozí díl? Jen se jděte podívat! Perfektní. Tisíce komentářů a výhrůžek smrti a zpráv a výhrůžek smrti a komentářů. Jako: Ó. Můj. Bože. A... Jedna z nejlepších věcí, co jsem na YouTube kdy viděla. Jsi boží... A... Mimochodem...

Modrý vlasy by ti slušely víc. A... Charlie je tak krásnej, já prostě nemůžu. A... Tohle je pro YouTube fanynku prakticky ráj ve videu. A... To je, jako když Disney udělal tu epizodu s Hannou Montanou, Raven, Zackem a Codym. A... Alex Day v tomhle vypadá úplně jako houba. Cody... Děkuji, že jste se zapojili, je fajn vědět, že to někdo sleduje. A o tomhle je vlastně dnešní video. O lidech, kteří sledují YouTube videa a jak je uspokojit.

O unikátním vztahu mezi YouTuberem a jeho diváky. Hodně lidí odebírá moje videa. Ale když ti lidé doopravdy sledují moje videa... Já koukám na videa stejně jako všichni ostatní. A když já koukám na video, jsem u počítače vždycky jen já, pokud to teda neukazuju někomu jinýmu. Často přemýšlím, kdo vlastně nakonec bude na moje videa koukat. Protože si ráda myslím, že je to jen zážitek dvou lidí. Protože jen jeden člověk sleduje video a jsem to jen já, kdo s ním mluví, ale když podle sledovanosti zjistíš, že jen za první den to vidělo 7 000 lidí. to je přeci jen hodně lidí.

Já to vnímám spíš jako rozhovor s kamarádem. Ale... Oni nic neříkají. A to se mi líbí, protože já se vypovídám a oni nemůžou nic říct. Až za nějaký čas. Vždycky myslím na lidi, co sledují moje videa. Ne ve smyslu - podívejte, kolik lidí se na mě kouká. Je to spíš o jednotlivcích. Spíš si představuju jednoho člověka, co kouká na video, než hromadu lidí. Nevím... Je to docela intimní. To mě bere.

Tohle z toho vystřihneš, že jo? Vypadá to, že ne. Pokaždý, když se začnu natáčet, připadám si jako debil. Prostě si připadám jak idiot. Je to strašně divný. Dřív jsem psala, jen seděla a psala perem na papír. To je hodně uklidňující. Ale když se natáčím kamerou je to úplně něco jinýho. Jsem nervózní, začnu se třást. I teď, když to natáčíme, jsem docela nervózní. I když jsem jen sama v pokoji se zapnutou kamerou, tak jsem nervózní. Teď, když to dělám asi čtyři roky, je to pro mě docela normální.

Popravdě, takováhle situace, kdy mluvím s tebou, ne s kamerou, je divnější, protože se pořád chci koukat do kamery, i když nemusím. Lex má pravdu. YouTube je intimní. Zatímco televize je ta krabice v rohu pokoje, u které se občas sejdete a hřejete se v v její hřejivé, pitomé přítomnosti. Když sledujete YouTube na počítači, jste obrazovce mnohem blíže. Můžete ho sledovat na notebooku, tabletu, chytrém telefonu nebo rovnou v posteli. Jen si to představte, můžete se v posteli koukat zrovna na tohle video, na facebookové zdi vašeho kamaráda, vedle jejich složitých vztahů narozeninových přáních, fotek jejich psů, babiček a maturity.

Videa sledujeme cestou do práce, ve vaně nebo v posteli. A pak je komentujeme. Jestliže televize je monolog, pak YouTube je konverzace. Myslíme si, že známe své oblíbené YouTubery stejně dobře jako naše přátele a příbuzné. Když nám krásně výstřední Alex Day čte kapitolu ze Stmívání a my na to koukáme v posteli, je to, jako by tam byl s námi.

Stejně, jako kdybych já vám četl Stmívání právě teď. Jako... "Milovala jsem Phoenix. Milovala jsem slunce a žhavé horko." To je kravina. Nevíme, proč se Bella přestěhovala do Phoenixu. Stephenie Meyer, jestli to sleduješ: Stojíš za hovno! Bella popisuje svoji mamku: "Maminka vypadá jako já, až na to, že má krátké vlasy a mimické vrásky." To je blbost. Ještě nevíme, jak Bella vypadá, no ne? Úplně zbytečný popis.

Tahle knížka je příšerná. Proč mi to děláš? "Vyměnili jsme si pár dalších poznámek o počasí, které bylo deštivé, a tím jsme vyčerpali témata ke konverzaci." - Co? - Snažím se tu pracovat. - Vždyť je to přesně pro tebe! Čteme velmi populární bestseller a nahlas ho kritizujeme. Vždyť to zbožňuješ! "To je Edward. Je nádherný, samozřejmě, ale neplýtvej časem. On na rande nechodí." To musí bejt ale kretén, co? Alexi?

- Edward Cullen, to je ale debil. - Vypadni z mý postele. - Charlie! - No dobře, dobře. Zrovna jsem se dostával k dobrý části. - A Bene? - No? Obleč se. Pravidlo číslo jedna: YouTubeři lžou. Až na pár výjimek je to, jak se prezentují na internetu, naprosto odlišné od toho, jací jsou ve skutečnosti. Třeba já jsem ve skutečnosti docela veselý, nejsem naštvaný, nezvyšuju hlas.

Nikdo mě nepřirovnává k Davidu Mitchellovi a Charliemu Brookerovi. Anebo jste Američan a všichni tu podle vás mluvíme jako Russell Brand. Dokonce i tyhle červený vlasy jsou nejspíš jenom paruka. Jak moc by tedy YouTubeři měli být sdílní? Já o sobě sdílím co chci, ale taky nic co dělám nepředstírám. - Něco se... - Jo, myslím, že internet se o některý věci nemusí vůbec zajímat. Ale v tom, o čem mluvím, jsem hodně upřímný, protože lidi mají upřímnost rádi. Cítí pak s námi bližší spojení.

Neřekl bych něco jako: "Když mi bylo 17, zažil jsem celkem riskantní noc s jednou holkou." Ne, ne. Záleží na tom, jak moc chcete riskovat. Děláte tříminutová videa o tom, jací jste, nahráváte je na internet. Musíte dovolit lidem se z toho něco o vás dozvědět. Můžete toho říct spousty, ale nakonec jste jen malý obličej na obrazovce, nikdy vás nepoznají úplně. Je nebezpečné říkat o sobě úplně všechno, protože to otevírá dveře lidem, co... až moc řeší věci, do kterých jim nic není. Jako třeba vztahy, to je to nejhorší. Tolik YouTube vztahů, který jsou potom strašně trapný.

Abyste se líbili online publiku, nemusíte být úplně upřímní, ale myslím, že v tom co děláte, musíte být dobří. Někdo by mohl říct, že musíte i dobře vypadat. V bonusovém videu k minulému dílu jsem se ptal YouTube digerátů, jestli vám váš vzhled pomůže, když chcete být YouTube hvězda. Většina úspěšných a pohledných YouTuberů se shodla, že to pomůže, ale není to nezbytné. Hodně z vás s tím ale v komentářích nesouhlasilo.

A já pořád nevím, kdo má pravdu. Kdy sis poprvé uvědomil, že je hodně tvých diváků, kterým se líbíš? Já myslím, že mi to pořád nedochází. Ne v objektivním slova smyslu. Nemůžu si říct, že mám 460 000 odběratelů, takže asi 40 000 z nich se se mnou chce vyspat. To je prostě... Nemůžu tuhle myšlenku jen tak přijmout. Víš, kolik to je 40 000 lidí? Kdyby se všichni sešli na stadiónu, já bych si tam stoupl a řekl: "Vy všichni se se mnou chcete vyspat."

To je šílený. Já si z toho občas prostě jen dělám srandu a jen tak řeknu: "Holky si mě chtějí vzít za muže." nebo co. Ale řeknu to jako vtip. Prostě jen abych ukázal, jak je to směšný. Nechci spoléhat jen na to, že se líbím malým holkám. Chci se spíš líbit klukům... To vyznělo špatně. Ale ne fyzicky! Jen je chci rozesmát a chci, aby se jim líbily moje vtipy. Líbí se mi, že... Já nevím... Protože mně to v klubech moc nejde, jako seznamování se a tak podobně.

Ale díky YouTube, sexy lidi občas přijdou za mnou a to je super, protože pak řeknu: "Jo, jsem Crabstickz z YouTube." Vlastně mi to dává náskok. Možná tím inspiruju muže, že neplýtvám časem tím, že bych si nechal narůst ofinu, abych se líbil holkám. Myslím, že naše fanoušky klameme jenom když si zahráváme s... Jak to říct... - S homosexuálními podtóny v našich videí. - Jo. - Jenom v tom. Jediný důvod, proč něco dělat je vždycky sex. Takže... YouTube ti prostě jen trochu pomůže.

Já osobně jsem ale s nikým nic nedělal. I když teoreticky možná jo. Ale... o tom se bavit nebudu. Pro teď nám stačí ty komentáře. O tom jak jsme přitažliví. - Už mě to začíná unavovat. - Ale jestli se z vás stanou gayové, budete populárnější, to je zajímavý. Na moje videa koukají nejvíc lidi, kterým je 13 až 17 let, takže si myslím, že většině z nich se... nelíbím... v normálním smyslu, tak že bych s tím mohl něco dělat. Ale spíš si myslí, že jsem hezký a chtějí mít na zdi můj plakát a možná mě i obejmout.

A víte co... S tím nemůžete legálně nic dělat, takže... Super... Díky za dobrou otázku. V mnoha ohledech v roce 2012 YouTube dospělo, anebo si uvědomilo svůj vliv. Na každého skvělého YouTubera s originálními a odvážnými videi, je tu řada YouTuberů, nejspíš mladí, nejspíš kluci a nejspíš pohlední, kteří, a neberte to špatně, se u svých videí soustředí jen na čísla. Přečetli si YouTube příručku, což možná opravdu existuje, jak na zhlédnutí, na odběratele a jak být oblíbení u holek.

Ví, jak to na YouTube chodí. Každou minutu je nahráno 101 skořicových výzev, jejichž autoři se tváří nevinně a žadoní o lajky a odběratele a "Hej Lidi, kupte si moje tričko!" je to hrozně předvídatelný. Ale na druhou stranu... To funguje. Nedávno jsem se sešel se svými kamarády z YouTube Lukem Cutforthem a Ja Sonem, abychom zkusili téměř vše, co se na YouTube dělá pro popularitu.

Konkrétně jsme vyzkoušeli 31 věcí, máme to spočítaný, jenom ve třech minutách! Takhle jsme si vedli. BACULATÝ KRÁLÍČEK SKOŘICOVÁ VÝZVA Bože. Dobře. Nezkoušejte to doma, jo? Vážně. My jsme trénovaní profesionálové. Nezkoušejte to doma, jo?

Vážně. My jsme trénovaní profesionálové. Vidíte? Nezkoušejte to doma, jo? Vážně. My jsme trénovaní profesionálové. Vidíte? Profíci. CHILLI VÝZVA Je to v pohodě. Teď je to docela špatný. Alespoň to přebilo tu skořici. MLÉKO - Měli jsme s tím mlékem začít dřív. - Pořád jsi naspeedovaný? - Za chvíli budeme muset udělat všechny tři.

- Cože? BACULATÁ CHILLI VÝZVA SE SKOŘICÍ VÝZVA S DĚTSKOU VÝŽIVOU OTESTUJTE DAZ VÝZVA Vem si hrst. - To máme jíst? - To je strašný. Jo. VÝZVA S VELMI CHUTNOU KOBLIHOU VÝZVA SE 120 KUŘECÍMI NUGETAMI Běž do pr*ele!

SUPERNOTE RECENZE VIDEOHRY (S KOMENTÁŘEM) - Jde nahoru! - Počkej, myslím, že zahýbá doleva. Zahnul doleva! Jde dolů! VLOG V pohodě? NAŠTVANÝ VLOG V pohodě?

EMO VLOG V pohodě? VYSTRAŠENÝ VLOG V pohodě? VLOG S ČAJEM V pohodě? NEVIDITELNÝ VLOG ZNOVU SUPERNOTE Vyhrál jsem.

FIALOVÝ MUŽ V pohodě? KONY 2012 V pohodě? Ne. ANIMACE Páni!

My jsme kreslení? - Myslím, že jo. - Paráda. - Připadám si nějak divně. - Klídek, jsi jenom obrázek. Ó Bože! VIDEO Z DRUHÉHO KANÁLU, FILMOVÁNO iPHONEM Čau lidi! BRITŠTÍ KLUCI A PŘÍZVUKY Nazdar! V pohodě?

BRITŠTÍ KLUCI A AKCENTY - V pohodě? - V pohodě? BRITŠTÍ KLUCI IMITUJÍ YOUTUBERY Ach, Piggy. PŘÍTEL/PŘÍTELKYNĚ MI DĚLÁ MAKE-UP PŘÍTEL/VYDRA MI DĚLÁ MAKE-UP - Áno, pociť můj ohon, pociť můj ohon, Bene. OVERÁLEK V pohodě?

BRITŠTÍ KLUCI OTEVÍRAJÍ DOPISY OD FANOUŠKŮ Je to čokoláda! Nemyslím, že je to čokoláda. NAHÝ BUNGEE JUMP Nemám postroj. - Tohle je trapný. - Kvůli tobě je to teď trapný, Ja Sone. - Vážně jsi chtěl, aby to vyšlo, že?

- Jo. VYKRÁDÁNÍ VIDEÍ OSTATNÍCH V pohodě? KONEC Sklapni TomSka řekl, když jsem s ním dělal rozhovor: Důležité je pochopit, že na internetu je velký rozdíl mezi tím co je dobré, a tím co je populární. Víte, já si myslím, že ti nejlepší YouTubeři můžou být obojí. Nejchytřejší ví, že jejich diváci jsou jen tak chytří, jako je to, co sledují.

Když dáte diváku prostor, přijde na to, že ne vše co je na YouTube je skutečné, že někdy je thumbnail nebo název videa velmi zavádějící a kam kliknout, když se mu video líbí a chce se přihlásit k odběru, aniž byste mu to museli ukazovat. Nejchytřejší YouTubeři s nejchytřejšími diváky také ale ví, že někdy je dobré, být hloupý. Někdy potřebuje mozek pauzu u sledování kluka s ofinou jak jí sklenici skořice nebo vyjmenovává pět věcí, co dělá ve vaně.

Jen... Ne pořád, ano? Neexistuje žádná zlatá příručka, takže... Hodně lidí nenávidí, když YouTubeří říkají: "Dejte mi lajk! Lajk, jestli jste našli kočku," a tak... - "Stříhali nůžkami!" - Ale ??? Moji fanoušci jsou neskutečně otravní. Ale já jim to říkám. Neříkám: "Hej lidi, jestli se vám video líbí, nezapomeňte dát lajk, napsat koment a odebírat, to se dělá tam nahoře." Ale: "Hej, jste pitomý, proč jste na to ještě nepřišli?

Kupujte moje věci, abych si mohl pořídit loď." Hrozně nás baví číst některé ty komentáře. - Některé komentáře. - Strašná sranda. - Hlavně protože se kamarádíme s TomSka a on k nám dostal některé své diváky a většina jeho diváku jsou mladí... - a samozřejmě trošku... - ...pitomí. - Mně je to fuk. - Nějak tak. - Ale my je tak milujeme. Mě docela fascinuje, jak vážně mě lidé berou. Řekl jsem: "Teď mě sponzoruje Tic Tac a proto mám zeleno-oranžovou mikinu."

a lidi mi to zbaštili. Nebo: "FOX mě zrušili, takže tohle je moje poslední video." A oni z toho vyšilovali. Proč? To je praštěný. Snažím se být hodně upřímný. A myslím, podlézání fanouškům je dělá hloupější a nedonutíte je tak učit se a vyvíjet se. Nejspíš se snažím naučit lidi... ...aby přemýšleli o tom, co říkám. A to tím, že dělám hodně průhledné lži Snad se tak naučí víc přemýšlet o tom, co jim ve videích řeknu.

Ahoj lidi! Díky za sledování videa, jestli se líbilo, klikněte na "Líbí se", To je hned tady pod videem. Píše se tam "Líbí se." Jestli chcete odebírat, klikněte na "Odebírat", někde... - Vždycky odebírejte, když chcete odebírat, to je dobrá rada. - To jo. Taky, jestli máte hlad, jděte se podívat do ledničky, jestli tam něco je. Jestli chcete toast, dejte si chléb nejdřív do toastovače, na 5 nebo 6, počkejte asi 2 minuty a pak ho můžete sníst. Jestli jste ospalí, jděte se vyspat, spánek je důležitý...

A jestli se potřebujete vy*rat, tak to udělejte na záchodě, Stáhněte si kalhoty i trenýrky, to je důležité! Nezapomeňte na spoďáry, protože jinak uděláte strašný nepořádek. A jestli jste rádi naživu, tak nezapomeňte dýchat, vdechujte nosem nebo ústy a vydechujte také nosem nebo ústy a to opakujte, jestli chcete žít. Ne, abyste pořád jen vdechovali, protože pak byste mohli vybouchnout. Stejně tak nemůžete pořád jen vydechovat, pak byste se udusili.

Abych to zopakoval: nezapomeňte lajkovat, odebírat, dýchat a nepo*rat se - a taky jíst. - Určitě jíst. Dobrý? Odkaz na bonusové video najdete pod videem. Překlad: Atevi www.videacesky.cz

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Super! Díky moc za překlad.Škoda,že spoustu lidí od nás britské youtubery nezná.Z lidí co znám jenom jedna moje kamarádka a to protože jsem jí je ukázala.Já jsem našla Charlieho díky VČ.Mám ráda Dana,Phila,PJe,Chrise,Alexe,Charlieho,Carrie líbí se mi i Bertie,díky nim miluju angličtinu,britský humor a přízvuk.A Bertieho(hraje ve videu mladého Bena)taky nikdo nezná,hrál v Harry Potterovi syna Malfoye,Scorpiuse(proto tam byla narážka na jeho jméno-Benjamine Albusi Severusi Cooku).Byla bych ráda kdyby jste některá videa od nich přeložili.

190

Odpovědět

Je to fakt super. Britský Youtubery sú naj. Lenže o nich 3/4 česko-slovenska ani nevie. Prosím prekladajte ďalej tieto videa. Je to dobre jak na precvičenie (pochytenie) britskej angličtiny, je to zábavné. Také niečo len tak na nete nenájdete.

180

Odpovědět

prosim neprekladejte sra.ky

1823

Odpovědět

Vidíš je tu někde? Já ne. Nikdo tě nenutí na to koukat..

180

Odpovědět

Podle mně jste tu zvolili špatný postup. Překládáte dokument o Youtuberech, o kterých tu 90% (spíš víc) lidí nikdy neslyšelo. Já patřím mezi ně, takže pro mně má tento seriál nulovou hodnotu a může být dobrý jak chce. Buď ho doplňte o přeložené videa daných Youtuberů nebo se bude muset překladatel smířit s nízkým hodnocením a malou sledovaností vzniklou hlavně nepochopením tématiky... ( PS: Video nehodnotím, tak mně nekamenujte ;) )

181

Odpovědět

Tak jsem se líp podívál a par videjí tu od těch Youtuberů je, ale vyjma asdf movie žádná sláva, tak to asi nebude nic pro mně :D

181

Odpovědět

A ještě jsem chtěla říct, že si toho fakt vážím ve smyslu, že mi přijde, že spousta Čechů o britských youtuberech nemá vůbec ponětí (což je škoda) a znám takhle jen jednu osobu co sleduje Dana a Phila, Charlieho, Alexe, PJ apod. a je fajn kdyby se o nich dozvědělo víc lidí. I když pokud je člověk nezná tak se s BY hůře ze začátku zžije, pro mě to bylo jako vánoce všech těchle lidí pod jednou střechou + zajímavé myšlenky.

K britským youtuberům jsem se dostala přes Charlieho právě na VČ a pak už se to rozjelo na všechny strany. Zabila jsem spoustu času, ale nelituju :D

181

Odpovědět

Jak jsem si mohla nevšimnout, že někdo začal překládat Becoming youtube?! Opravdu miluju toho kdo to překládá.. já mám strašně ráda britské youtubery a Becoming youtube sleduju, i když některé věci mě právě mrzely, že jsem neporozuměla :) Díky!

181

Odpovědět

Perfektní! Opravdu děkuju za překlad, nesmírně jsem se pobavila. Furt tu jsou samí US youtubeři, přitom ti z VB jsou mnohem lepší (upřímnější, vtipnější, přirozenější...). A těch 31 věcí, jak získat popularitu - 3 minuty nepřetržitého smíchu :D.

186

Odpovědět

Zkrátit aspoň o třetinu a může to být fajn. Takhle člověk v prvních pěti minutách akorát zjišťuje, že to není žádná pecka a do konce se v tom lepším případě prokliká...

1811