5 způsobů, jak být vřelý jako Paul RuddCharisma on Command

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 17
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:48
Počet zobrazení:3 945
Paul Rudd je jeden z nejmilejších herců současnosti. Jeho osobní kouzlo se však dá velice snadno naučit v pěti krocích.

Přepis titulků

Paul Rudd je téměř všeobecně oblíbený. A po jeho Hot Ones rozhovoru jsem si uvědomil, že je skvělým příkladem nejzákladnějších a nejlépe naučitelných zásad, které většina lidí vynechá. Proto probereme těchto pět základních principů a to, jak zjistíte, že to neděláte špatně. Náš první bod souvisí s dotykem. Jak jsme častokrát dříve probírali, fyzický kontakt je způsob, jak ukázat, že vám na někom záleží.

Ale dnes se příliš často vzdáváme počátečních šancí navázat takový kontakt. Nepodáváme si ruce, neobjímáme se, a místo toho si ťukneme nebo zamáváme. Když někoho potkáme, může se to zdát v pořádku, ale po měsících známosti se stále cítíme trapně na jakýkoliv přátelský dotyk. Paul Rudd ale ukazuje, co se stane, když se tomu nepodvolíte, jako zde. Přála bych si, aby mě někdo laskal na rameni jako tady. A zde s Jeremy Rennerem.

Ano, s vámi dvěma. Už dost. Tak jo, tohle je dokonalé. To jsou zjevně velké a intimnější momenty, ale princip je stejný. A proto se při těchto prvních interakcích nebojte přátelských dotyků. Když někdo přijde, vstaňte ze židle, potřeste si rukou nebo ho obejměte. A později může dojít i na masáž ramen, poplácání po zádech nebo pořádná objetí. Máme toho spoustu o dotycích v našem videu s Chrisem Hemsworthem a Oprah.

Tyto ukázky ukazují i další prvek Paulova kouzla. A to, když má šanci, rozhodne se o jiných lidech vtipkovat pozitivně. Například se vraťme k ukázce, kde se Paul opírá o Scarlett a dívejte, co bude dál. - Nebylo to úplně stejné. - Já vím. Byl jsem pod špatný úhlem. Nemohl jsem... Potřebuji vypasenější rameno. Poté, co se Scarlett shodí, má Paul dvě možnosti. Buď si z ní může udělat legraci, nebo udělá pravý opak a shodí vtip na sebe.

A samozřejmě si vybere možnost, kde Scarlett ušetří a vystřelí si ze sebe. Vím, že ne. Jen potřebuji vypasenější hlavu. Jo, potřebuješ... vypasenější hlavu? A další příklad. To, jak Paul soucítí s moderátory poté, co si Conan ze sebe vystřelí, místo toho, aby přijal vtip takový, jaký je.

Gratuluji ti. Jsi teď nejvíc sexy chlap na světě. - Děkuji. - Nemáš zač. - Není zač. - Díky. V pohodě. Letos jsme kvůli tobě ustoupili stranou. A zde Paul reaguje na vtip, že přišel jen propagovat film, vyjádřením přízně moderátorovi. Jsi týmový hráč, chceš nám tu propagovat film, Paule, já vím. Jsem tu kvůli tobě, Richi.

Smysl těchto ukázek je ukázat, že škádlení může být fajn mezi přáteli, ale zvolení milejších vtipů přitahuje lidi více k vaší pozitivitě a vstřícnosti. Až budete chtít říct chytrý vtip, zeptejte se sami sebe: Povznáší to někoho, nebo ho to sráží, i když je to jen ze srandy? Pokud je to to druhé, zkuste místo toho vtipně povznést kladné vlastnosti člověka, což bude stejně vtipné a on vás za to bude mít ještě radši. To nás přivádí k bodu, který se váže na povznášení ostatních pomocí humoru, ale tentokrát je to podporování vtipů jiných.

Nezáleží na tom, jak dobrý nebo špatný vtip může být, když se dva lidé podporují, vzniká vzájemná dynamika, která může z prostého vtipu udělat skvělý opakovaný fórek. Většina lidí se zaměřuje na vymýšlení vlastních vtipů a utíká jim dost možných příležitostí ke stavění na vtipech jiných. Zdá se, že Paul bere vtipy, které se ostatním moc nepovedly, a něco z nich vytěží, jako zde se Seanem Evansem. - Květáková křidélka.

- Tvoje vypadají mnohem líp než moje. Jsou jako abstraktní umění. Jestli chceš vidět abstraktní umění, vezmu tě po tomhle na Jacksona Pollocka. Paul tento vtip drží nad vodou a vyzdvihuje Seana, že s ním přišel. Vždy je snazší vtipkovat s lidmi, které znáte. Nejlepší příklad, kdy Paul podporuje vtipy je z rozhovoru o Avengers s Jeremym Rennerem. Dynamika spočívá v tom, že Jeremy vtipkuje a Paul na tom staví, jako zde. Moc se na ten film těším.

- Vidíte? To je můj natěšený obličej. - Vidím ho. Jsem s ním často a teď do něj vůbec nevidím. Jak vidíte, lidé se rozesmějí, jakmile Paul posune vtip na další úroveň. A někdy stačí jen zrcadlit něčí pozici pro trochu fyzické komedie, jako zde. - Bylo to... - Povězte. - Povídej. - Bylo to... musím to říct. To byla otevřená otázka. Stavění na vtipech z vás dělá vtipného člověka, ale to není hlavní důvod, proč je to tak okouzlující zvyk.

Je to proto, že naše vtipy mohou být dost trapné, někdy i ponižující. Když někdo podpoří i ten nejhorší vtip, který byste mohli udělat, vážně si ho budete vážit. Když jste s lidmi, se kterými trávíte čas, přáteli nebo kolegy, místo toho, abyste se kvůli větší pozornosti soustředili jen na jednoho, hledejte příležitosti ke stavění na jejich vtipech a aby se cítili fajn. Můžete zachránit vtip, který se nepovedl, díky čemuž budete ceněni zlatem.

Ale nejjednodušší způsob, jak lidi vyzdvihnout a potěšit, je zalichotit jim. A další věc, kterou se lze od Paula naučit, jsou přímé a upřímné lichotky. Je zřejmé, že díky lichotkám se občas lidé cítí rozpačitě nebo trapně. Dříve jsme mluvili o prolomení napětí, které může být vytvořeno, záchranným vtipem, jako zde. Vypadáš skvěle, hezké šaty. Díky, že se koukáš na mou hezkou nožku. No, jsem podivný kus chlapa.

Mohlo vám přijít, že po tomto nelze složit upřímný kompliment, ale to jistě není ten případ. Prosté komplimenty mohou být velmi dobře přijaty, zejména pokud jsou zasloužené, určité povahy a týkají se něčeho, s čím se druhá osoba ztotožňuje. Sledujte, jak Paul po rozhovoru Seana Evanse pochválí. Musím říct, že je to skvělý nápad na rozhovor. - Díky.

- Já díky. Jsi skvělý tazatel. Projdeme si seznam. Kompliment je zasloužený, protože přišel po rozhovoru, je určité povahy, protože pochválil Seanovy schopnosti, ale kdyby zmínil určitou otázku, mohl se Sean cítit ještě lépe, a souvisí s jeho identitou, protože Hot Ones vytvořil a zřejmě na něm tvrdě pracuje. Kdyby Paul pochválil jeho oblečení, možná by se zrovna netrefil, ale trefil by se u někoho, kdo tráví spoustu času nad oblečením.

Když někoho pochválíte přímo a budete dodržovat tyto tři body, budete mít úspěch. A nejlepší způsob, jak to uvést do praxe, je zkrátka si zvyknout někomu lichotit, kdykoliv vás napadne nějaká milá lichotka. Budete mít skvělou příležitost cvičit a rozšíří se vaše komfortní zóna. Ale to neznamená, že musíte vždy splnit všechny tři body. Vlastně jsou ceněny i méně konkrétní komplimenty, když mluvíte o někom, kdo tam není, jako zde.

A on mi dal sluchátka. Zbožňuji ho. Všechny je mám rád. A ten chlap mě dostává. Je to ten nejlepší chlap. Vážně, beze srandy... Mluvením kladně o těch, kteří tam nejsou, se vyhnete přímému komplimentu, protože příjemce tam není.

Ale hlavně ukážete, že máte dobré smýšlení o lidech, i když tam nejsou, že nejste ten člověk, který bude druhého pomlouvat, jakmile se otočí zády. A lidé, kteří u toho jsou, si toho všimnou. Tím se dostáváme k dalšímu Paulovu šarmu. A to je otáčení otázek. Jako hvězda je často centrem pozornosti. Hlavně při rozhovorech. Ale než aby šel s proudem, rád převrací sociální dynamiku tím, že někdy otočí rozhovor a ptá se tazatele, jako zde.

- Můžu se ptát tebe? - Jasně. Protože bych řekl, že jsi v této sestavě ten nejúžasnější. Kolik rozhovorů už máš? Odkud jsi? Chicago, původem. Jasně, to dává smysl. Jsi sportovní fanda něčeho? Máš sourozence? - Mám mladšího bratra Gavina.

- Co dělá Gavin? Hot Ones je trochu otevřenější formát, ale Paula také uvidíte v normálních rozhovorech... - Mám dotaz. - Ptej se. ...a v rádiu. Jaký je tvůj oblíbený nepopulární názor? Tohle se ale netýká jen hvězd během rozhovorů. Když jste v centru pozornosti, pokuste se zjistit, jestli je někdo ve vaší sociální skupině mimo rozhovor a pak se ho ptejte, i kdyby se předtím on ptal vás.

Když zahrnete ostatní lidi, ukazuje to ochotu sdílet pozornost a lidé vás budou mít radši. A můžete se ptát i lidí ve službách, kteří se mají ptát původně vás. Ptejte se jich, holiče, doktora, číšníka nebo servírky. A teď k postoji, který spojuje vše ostatní dohromady. Vše, o čem jsme zatím mluvili, bylo o věnování pozornosti ostatním lidem. Ať je to něžný dotyk, podpora humoru, lichocení jim nebo strhnutí pozornosti.

A vše tohle známe, ale může to být těžké, protože vidíme výjimečnost jako hru s nulovým ziskem. Jistě, všichni chceme být speciální, a protože se tak často nemusíme cítit, jsme v rozhovorech soutěživí, zesměšňujeme historky ostatních, lákáme lidi, aby nám zalichotili, nebo někomu lichotíme, dokud nám to nevrátí. Bojujeme za uznání a vyzdvižení, po kterém toužíme.

Nemusí to být sice moc nepřátelské, ale je to vše na úkor ostatních, protože všichni nemůžou být ve středu pozornosti. Paradoxně nejlepší způsob, aby si druzí mysleli, že jste speciální, je věnovat pozornost ostatním. Toto je skvělý začátek. A možná nejlepší způsob, jak mít pocit, že jste speciální, je přestat mít potřebu být výjimečný. Takto vypadá opravdová sebedůvěra.

Budete se cítit fajn, pokud rozesmějete celou místnost vy nebo někdo jiný. Pak nebudete mít nutkání soutěžit v interakcích a povznesení jiných bude přirozenější, protože nic neztratíte. A hlavě to neohrozí vaši pozici, ale tiše ji vylepší. A pokud si chcete nejrychleji vybudovat tuto sociální důvěru a charisma, rozhodně bych doporučil prohlédnout si Charisma University. Překlad: Kara www.videacesky.cz

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nemám kartičku Billa a ani si ji nikdy neporidim ty k****!!!

57

Odpovědět

Hlavně ta její intonace je úplně mimo, takhle nikdo nemluví, nemá to s realitou nic společmého.

11

Odpovědět

A bodíky sbíráte?

00

Odpovědět

Stačí jeden, být gay. :D

42