Jak být správně sarkastickýCharisma on Command

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 17
82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:66
Počet zobrazení:7 110
Ryan Reynolds si získal srdce mnohých jako hláškující bývalý žoldák Deadpool. A i když to vypadá, že jsou si tito dva ve svém humoru velice podobní, tak vás toto video naučí líbivý sarkasmus podle Ryana a vysvětlí, v čem byste si z humoru Deadpoola neměli brát příklad.

Přepis titulků

Sarkasmus je jeden z nejtěžších typů humoru. Když se použije špatně, může lidi jak rozesmát, tak i naštvat. V tomto videu rozebereme krále sarkasmu Ryana Reynoldse alias Deadpoola. Jak se jmenuješ? Ray Vance. Pojď sem. Co tvoje superschopnosti, Stevie Wondere? - Střílím lasery z očí. - To je ta nestupidnější superschopnost. Neberu tě do týmu. Kecám, jsi v týmu. Nejsi v týmu. Padej. Jak tedy použít sarkasmus, abyste se lidí nedotkli? Nesmí to být jednorázová záležitost, jinak by to vypadalo jako obyčejný útok, takže si zvykněte vtipkovat pořád, i v lehce vážných chvílích, což pomůže ostatním pochopit, že jde skutečně jen o vtip.

Mluvili jsme o tom ve videu s Chrisem Prattem, takže nechám jen odkaz v popisku, ale zde je příklad, kde se ptají, kdo je Deadpool, a jak to směšně pojmout. Asi si myslí, že je svět připraven na něco jiného. Bez ohledu na recenze si to děti zamilují.

Samozřejmě můžete odpovědět i upřímně, aby se lidé dozvěděli, co chtějí, a následně odpověď doplnit vtipem. Sledujte, jak dostanete normální odpověď, pak vtip a pak větší vtip, což komedianti často dělají. Chybí Ryanu Reynoldsovi zub? Co si... Ne, to jsou všechno moje zuby. Co to je? Ryanu Reynoldsovi chybí dost věcí. Sundám to lýtko, když už jsme u toho.

Deadpoolův smysl pro humor je jen Ryanova extrémní verze. Zde je to proto dohnáno do krajních mezí. Například v další scéně nemůže Wade Wilson spát, protože se bojí své rakoviny, a tak řekne tohle. Co se děje? Nic, promiň. Noční můra o Liamu Neesonovi. Zdálo se mi, že jsem mu unesl dceru, ale už dobrý.

Toto vtipkování a odmítání mluvit vážně je typické pro většinu komiků a uvidíte to snad ve všech našich videích o vtipné osobnosti. Ale jedna věc typická pro Ryana Reynoldse je specifičnost. Například v těchto ukázkách. Co jsi hrál, když ti rodila žena? Trochu jsem zpíval Let's Get It On od Marvina Gaye. Jak to šlo? Bylo to, jako by na mě z jejích očí mířily sekáčky.

A když jsem byl v autě, obě hystericky brečely. Je to pro mě dost traumatizující. Většinou o těchhle věcech mluvím s ponožkovými maňásky a terapeutem. Výborně. Jo, ale v době, kdy byl internet vyroben z faxu ze dřeva... Všechny vtipy se daly říct méně vtipně, kdyby byly méně specifické. Například mohl jen říct, že ho probodává pohledem místo toho, že na něj mířily pomyslné sekáčky, ale této obecné verzi chybí humor extrémní specificity.

Když budete konkrétnější, změní to vaše chabé vtipy na laserově naváděné holuby veselosti. Vidíte? A protože je Deadpool jen přeháněním Ryanova každodenního smyslu pro humor, vidíte stejný specifický princip, který používá ve filmu. Nezapomeň na nahý tandemový seskok s WNBA Sacramento Monarchs. Ve skutečném světě by nebylo možné tuto úroveň specifičnosti naplánovat, takže si musíte zvyknout na nadhazování náhodných slov a uvidíte, co dostanete.

A ne vždy půjde o správnou kombinaci. Takže vyhrkávejte náhodné věci. Podívejte se třeba, jak Ryan hláškoval, když točil Deadpoola. To mě tu necháš osamotě s christianmingle.com? To mě tu necháš osamotě s Kevinem Sorbem? To mě tu necháš osamotě s Nikki Sixx? To mě tu necháš s Bustou Rhymes?

To mě tu necháš osamotě s Henrym Winklerem? To mě tu necháš osamotě s „Hej, lidi“? To mě tu necháš osamotě s Criss Angel Mindfreak? Když přijdete s tak moc humorem, tak někdy uhodíte hřebíček na hlavičku. To mě tu necháš osamotě s méně naštvanou Rosie O'Donnell? Promiň, Gino. Ma*rde jeden. Ne vše, co Ryan říkal, bylo vtipné, a ten poslední se Gině Carano moc nelíbil, ale to je cena, kterou zaplatíte, když budete vymýšlet náhodné věci, což je jediný způsob, jak si onen humor osvojit.

Musíte zmírnit svůj filtr toho, co říkáte, a občas říkat hlouposti, čímž si vytvoříte lepší intuici toho, co bude vtipné. Je ale důležité filtr zcela nevypustit, protože existují pravidla, která Ryan téměř vždy používá, aby se ujistil, že jeho sarkasmus nakonec nikomu neublíží, jako kupříkladu tento typ sarkasmu.

Jsem fanda. Prostě mi hlava nebere, když vidím tu nabídku k sňatku. Dívám se a říkám si: „Srát na něj.“ - To jsem si říkal u Green Lanterna. - No jasně. Jaké jsou tedy ty pravé filtry, které Ryan používá u sarkasmu? Zaprvé, skoro vždycky si dělá srandu ze sarkastických komentářů, jako zde. Dotaz: Proč jsi taková p*ča?

To byla sranda. To je... To byla druhá otázka. Jdeme dál. Pojďme k jádru věci. Proč nemůžeš být jako ostatní herci? Ti dobří. Měl jsi u holek vždycky úspěch? Šlo ti to s nimi? Jak jsi to měl zamlada? Já... Co... Ne. Ani ne. Tedy... Já... asi tak zhruba... v osmnácti jsem vypadal jako Vietnamka.

Zadruhé, i když Ryan vypadá, že kritizuje jiné lidi, podtext je v tom, že je to nudný stařec, který je naštvaný ze špatného důvodu. Takže si ze sebe dělá srandu. Jako zde. ...lezlo to na mozek celý měsíc. Středoškolský hajzlíci. Mohl by sis strčit svou Nae Nae písničku do zadku. Hele, tak počkat! Klídek! Věděl ještě někdo, že to takhle brní?

To je fakt... Ne, ne, ne. Nesahej na to! Nesahej na to! Zatřetí, když si Ryan z někoho dělá srandu, obvykle vtipkuje o jeho silných stránkách nebo o absurdních věcech, takže to člověka nenaštve. Je tu horní hranice, pod kterou nemůžeš být filmová hvězda, že? Nevím, jsou tu obrovské hvězdy, které mají pod 120 centimetrů. Opravdu pod 120 centimetrů. George Clooney?

Mám kamarádku, která říká: „Má dcera cituje Čechova. A jsou jí dva.“ A já: „Tvoje dcera je kretén.“ Díky těmto jednoduchým filtrům budete moct být sarkastičtí podle libosti, aniž byste se báli, že někoho urazíte. Možná si říkáte: „Počkat, Deadpool takový přece není.“ Vlastně spoustu Deadpoolových vtipů jde na úkor jiných lidí. - Polib mi. - Tady? Teď? Kecám. Vím, byly to dekády. To by ses divil.

Dost nechutný. Pane Wilsone. Co potřebujete? Kromě lákání dětí do dodávky. A v tomhle se Ryan a Deadpool liší, protože i když mají podobný styl humoru, tak Deadpool nepoužívá tyto čtyři filtry, které jsme právě zmínili. Škádlí každého, i když to může vyznít zle, a zaměřuje se přímo na jejich potenciální nejistoty.

Ve filmu to funguje, protože jsme diváci v kině, ale pokud se tyto vtipy řeknou ve skutečném světě, tak nás rozesmějí, ale také si budeme o autorovi myslet, že je to blb. Je to kombinace daného filtru na určité úrovni a řízení se zmíněnými pravidly. Takto bude váš sarkasmus velice účinný. Díky těmto jednoduchým pokynům můžete být spontánní a zároveň charismatičtí, ale nikoho neurazíte.

A pokud chcete vědět víc, je tu prostý čtyřbodový návod, jak udělat úžasný první dojem na každého a pokaždé. Překlad: Kara www.videacesky.cz

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Narátala som tri; stručne:

1. takmer vždy je akceptovateľné odbiť sarkazmom sarkastický komentár druhých
2. uťahovať si sám zo seba
3. keď už si uťahovať z druhých, je bezpečnejšie čerpať z ich silných stránok

Kde/čo bol 4. filter?

23

Odpovědět

Podle popisku videa na YouTube se jedná o tyto čtyři body:
- žertujte i ve vážných chvílích
- zkoušejte různé varianty vtipů, experimentujte
- sarkastické komentáře dělejte na vlastní účet
- používejte i komplimenty, abyste nebyli za kretény

50

Odpovědět

Á... k čemu sem to shrnutí píšeš?? 😀

13