9 chyb, které vám ničí charismaCharisma on Command

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 17
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:80
Počet zobrazení:5 465
Někdy je těžké se představit neznámé skupině lidí a někdy prostě nevíte, proč vás lidé začnou najednou ignorovat. Možná se dopouštíte jedné z devíti největších chyb, které vašemu charisma moc neprospívají.

Přepis titulků

Možná děláte maličkosti mající velký negativní dopad na to, co si o vás lidé myslí. V tomto videu probereme devět nejčastějších chyb, které možná děláte a které vám škodí, a pár rychlých náprav. Jdem na to. Zaprvé, slabé představení se. Mnoho lidí se v nové skupině cítí nepříjemně, takže se drží při zemi a jen zamávají nebo jen tiše stojí.

To je nepříjemné pro všechny zúčastněné. Když se příště ocitnete v malé skupince nebo vás tam dotáhnou, držte oční kontakt a představte se všem podáním ruky. Pokud se o něčem baví, stačí jen říct: „Nerad ruším, rád bych se představil.“ Což vede ke dvojce. Nepředstavení svých přátel v nové skupině není hezké.

Prosté „To je můj kámoš, Dave“ ostatním pomůže cítit se mnohem více pohodlněji. Trojka je mluvení o nezajímavých věcech. Je fajn zmínit, že jste měli divný sen, ale jakmile o něm budete mluvit tři minuty, začnete lidi nudit. To stejné platí u dlouhých projevů o něčem, co zajímá jen vás. Třeba kvalita vašeho opálení, problémy s autem nebo co jste večeřeli. A pokud nevíte, zda se vás to týká, pravděpodobně se dopouštíte čtvrté chyby.

Nechcete zpětnou vazbu. Nedávejte někomu několikaminutové lekce. Lidé mají mít prostor ptát se, pokud je to opravdu zajímá. Pokud jen přikyvují či říkají „páni“ nebo „bezva“, zřejmě je to nezajímá. Zastavte v půlce příběhu a nechte je se zeptat, jak to vlastně celé skončilo nebo jestli vás celou dobu poslouchali.

Pětka je přestat mumlat. Můžete skončit uprostřed příběhu, ale ne uprostřed věty, protože to zní, jako by vám bylo jedno, o čem mluvíte. Vidíte? Ať už se představujete, říkáte příběh nebo děkujete tomu, kdo vám podržel dveře, řekněte to plným a jasným hlasem. Šestka je odpovídání na otázky jedním slovem.

Pokud neustále zažíváte trapná ticha, je možné, že se vám to děje kvůli vašim krátkým odpovědím. Pokud odpovíte na otázky dalšími dvěma, třemi větami, nejste přehnaně sdílní. Dáváte druhé osobě témata k hovoru, což se mnohdy velice cení. A když položíte otázku, ať je taková, aby nešla odbýt jedním slovem, nebo aspoň takovými otázkami navažte.

Sedmička, fňukání. Stěžování si je prostě zlozvyk. A když fňukáte u lidí okolo, aniž byste žádali o radu anebo chtěli zlepšit situaci, odvrátí se od vás. Osmička je nepamatování si jmen. Každý má problémy se jmény, takže když řeknete, že si nepamatujete jména, to není omluva pro to, abyste to nezkusili.

Pokud s tím bojujete, jako spousta lidí, stačí zopakovat to jméno na začátku, v rozhovoru a poté, když se s nimi loučíte. Když řeknete něčí jméno a pak ho párkrát opět zopakujete, uděláte mnohem lepší dojem. Devítka je absence zásad. Všichni zažíváme velký sociální a psychologický tlak, abychom zapadli. Mnoho z nás tak skrývá to, v co věří nebo co nás dělá divnými.

A i když kvůli tomu nebudeme mít problémy, obvykle vás to udělá zapomenutelnými. Lidé, co mají přesvědčení a žijí podle nich, vytvářejí největší respekt a jsou nejcharismatičtější. Nemusíte hned ostatním lidem cpát svá přesvědčení, ale nebojte se ujasnit si své zásady a držet se jich, i když to není oblíbená věc. Tady jsou. Devět nejčastějších chyb, které lidé dělají se svým charismatem. Překlad: Kara www.videacesky.cz

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář