Jak vypadat více sebevědoměCharisma on Command

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 17
82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:62
Počet zobrazení:5 976
Geralt z Rivie je zajímavým příkladem sebevědomého chování. S Charisma on Command se naučíme ve čtyřech krocích, jak si i vy můžete vylepšit své sebevědomí.

Přepis titulků

Geralt z Rivie ze Zaklínače je muž mála slov. Ale navzdory své tiché povaze je pěkné zvíře. To vidíme díky jeho šermířskému umění i skrz herecké ztvárnění Henryho Cavilla. A proto se budeme zabývat čtyřmi typy řeči těla, díky kterým bude vaše řeč těla působit více sebejistěji. Budeme je porovnávat se zvířecí říší, protože slovo zvíře se neobjevilo jen tak. První věc, kterou u Geralta vidíte, je, že má pomalé pohyby.

Když se nepere, tak skoro nikdy nespěchá. Pěkně děsivé meče. Já vím, kdo jsi. Nejde ale jen o Geraltovy větší pohyby, ale i jak rychle reaguje, když se s ním mluví. Odjeď z Temerie. A už se nevracej. A i o to, jak rychle Geralt mrká.

Ten chlap mrká oproti ostatním pomalu. Tento pomalý pohyb je opakem nervózního vrtění, které děláte, když je vám trapně nebo jste v rozpacích. Tohle má základ ve dvou stylech zvířecí říše, které lze obecně vzato popsat jako pohyby predátora a pohyby kořisti. Pohyby predátorů jsou bezstarostné, pomalé, uvolněné, jako u Geralta. Pohyby kořisti jsou rychlejší a trhané, což vychází z toho, jak žijí. Predátoři si mohou vykračovat pomalu, protože se nemusí neustále bát. Pomalé a klidné pohyby ostatním lidem tedy napoví, že necítíte strach nebo tlak, což bude ve většině případů vnímáno jako sebedůvěra.

Ale sebedůvěra se také dá projevit v rozsáhlých výbušných pohybech. - Jo! - Dala jsi to! Hluboká sebedůvěra tedy není o tom být pomalý nebo výbušný, ale spíše o tom pohybovat se tempem, které si určíte vy sami, ne vaše okolí. Takže si určete daný směr, když jste nervózní.

Je hyperaktivně zrychlený, nebo je více váhavý. V prvním případě, kdy jde o nadřízeného nebo člověka, ze kterého jste nesví, pořádně se nadechněte a odhalte svou řeč těla, abyste se mohli uklidnit. Ale pokud zamrznete a ztichnete, párkrát se pro povzbuzení rychle nadechněte. Zkuste si i protáhnout ruce, abyste se cítili pohodlněji. Cílem je vymanit se z ustrašených póz a docílit větší pohody a povzbuzení. Stejně jako u predátorů a kořisti vidíte, že se většina lidí dívá na Geralta, zatímco on se ostatním nebojí ukázat záda, i když můžou být potenciální hrozbou.

U zvířat, pokud se k něčemu otočí zády, znamená to, že to pro ně není hrozba a zatím je to i nevýznamné. A proto můžete vidět lvy, jak pijí u napajedla a zebry jsou za nimi, ale nikdy ne naopak. Pokud lvi nemají hlad, zebry je nezajímají. Ale zebry lvi zajímají vždy. Teď si asi říkáte, že díky tomu bude sebejistým krokem otočit se k lidem zády.

A pravdou je, že člověk, který ukončí konverzaci a odejde, je obvykle ten, kdo má v dané situaci navrch. Ale to neznamená, že byste to měli začít používat. Protože druhá osoba si začne myslet, že je nedůležitá stejně jako zebra, a naneštěstí Geralt tak i žije. Přinutí začervenat se i samotné slunce. A řeky těch nejsladších nápojů z těch nejvzácnějších... Nejlepší věc, kterou můžete dnes udělat, je nebýt v tomto případě jako Geralt, a místo toho udělat pravý opak.

Když někdo vejde do místnosti, otočte se a zamávejte, ale příjemnější je otočit se k nim a podat jim ruku. Stejně tak pokud je tu někdo mimo bavící se skupinu, otočte se a pozvěte ho do debaty, což ukáže, že umíte číst tyto náznaky a zároveň přivést někoho nového. A to nás přivádí k bodu 3. A tohle není úplně řeč těla, ale má k tomu blízko.

A to, že sebevědomí lidé a silná zvířata se z hlediska přežití mohou dovolit znevýhodnit. Než se vrátíme k Geraltovi, řekněte si: Proč má páv své peří? K přežití nepřináší žádný zřejmý přínos a může se z nich stát překážka při útěku před predátory. Jedna teorie je hypotéza handicapu. Paví peří je atraktivní pro jiné samičky, protože ohrožuje šance jiných samečků, což znamená, že pouze silný páv si může dovolit takto plýtvat z hlediska přežití.

To, že je nemá ke svému vlastnímu přežití, napovídá, v jaké kondici páv vlastně je. Například tato scéna s Geraltem, který říká pravdu i přesto, že to poškodí jeho reputaci. Žádné zabíjení se nekonalo. Banda otrhaných elfů mi nakopala prdel. Skoro mi podřízli krk, kdyby mě Filavandrel nepustil. A paradoxně, ale zcela v souladu s hypotézou handicapu, je to v tomto případě přijato jako sebejistý tah.

Každý muž, který se nebojí přiznat své neúspěchy, vydá dnes večer na mnohem zajímavější konverzaci. Pojď, zaklínači. Dělej mi společnost, až se převleču. To platí jak u peří páva, tak v moderní společnosti. Když někdo říká pravdu, která poškodí jeho pověst, máme za to, že musí být dost silný, aby se nemusel snažit o náklonnost jiných.

Vidíme, že mají pořádnou sebedůvěru. Geralt takto upřímně mluví mnohokrát i ke královské rodině. Poslyšte... Nemůžu vám pomoct. Jak riskantně přímé. Jako královna bych ti to mohla nařídit. Kdybych byl váš poddaný. Musíš mi slíbit, že se nevrátíš.

Pokud bude Ciri v nebezpečí, nemůžu to zaručit. Řídit se hypotézou handicapu, i když to značí velkou sebedůvěru, Geralta při říkání pravdy ne vždy zvýhodní. Vlastně ho to jednou dostane do vězení. My jako diváci chápeme, jak sebejistý musí být, pokud jde o schopnosti, že zvolí upřímnost, ne výhodu. Vy také můžete být více upřímní.

I v těch případech, kdy si myslíte, že vás to společensky poškodí. Pokud si myslíte, že máte koníček, kterému by se mohli smát, je často lepší o něm mluvit s nadšením než naopak. Například Henry Cavill, když mluví o hraní her. Schválně, co vy na to. Překvapuje vás, že je Henry hráč? - Ne, vůbec. - Ne. Dělám to i ve spánku. - Super.

- Jo. Být méně společensky váhavý a místo toho být celkově více upřímný, ať jde o podivný koníček nebo trapnou historku, vás udělá mnohem víc sebejistějšími a oblíbenějšími, protože se tolik neobáváte reakcí ostatních. Poslední bod je, že Geralt je extrémně nereaktivní. Neadaptuje příliš emocionální tón jiných lidí. Například zůstává klidný, když ho Yennefer kárá. Nechal jsi utéct džina.

Kdo ví, co bez nádoby napáchá. Nic horšího než ty. Džini jsou zlí jen v zajetí. Jak to můžeš vědět? A stejně tak u výslechu, když na něj křičí Ostrit. Co tu děláme? Co se děje? - Řekni mi, jak zlomit tu kletbu. - Odvaž mě. To je rozkaz. Řekni, jak zlomit tu kletbu.

Porovnejte Geraltův relativní klid s tím, jak zvládá Ostrit svůj výslech. Během pár vteřin povolí a doplatí na nedostatek své sebedůvěry. Co bych dělal v posteli té mrtvé dívky? Cítil jsem, co jsi dělal. Foltest nemá žádné právo. To vše zdůrazňuje jeden z klíčových ukazatelů sebedůvěry. Schopnost mít silné emocionální centrum. Ve světě narážíte na stresové situace všeho druhu.

Když vidíme někoho, kdo hned podlehne něčímu negativnímu emocionálnímu stavu, vidíme, že mu chybí pevná vůle. Ale když vidíme, že jsou lidé houževnatí a že je není snadné vyvést z míry, vnímáme je jako sebevědomé a schopné. Jejich nízká reaktivita znamená, že cokoliv, co je potká, zvládnou. Tato hypotéza se potvrzuje ve zvířecí říši, kde může silné emocionální ovládání vyhrát v dominantních bitvách nad fyzickou silou. Jsem si jistý, že kdybych se jen pohnul, upustil kameru, utekl nebo se otočil, Aiden by si jistě řekl, že to není ten správný člověk na natáčení filmu.

Vidíte to také, když tento klidný kmen zažene lva. Stane se z nich nereaktivní skupina tváří v tvář nebezpečí. Budou tu věci vytvářející emocionální výkyvy a sebejistota v dnešní společnosti je schopnost vyjádřit své emoce s poctivostí a zranitelností. Jde jen o to si říct, že si chcete pěstovat pevnější vnitřní klid, aby na vás svět tak špatně nepůsobil.

Tohle padlo ve videu o Donu Draperovi, které můžete sledovat přes odkaz v rohu. To, co tu chci říct, je důležitost rozpoznání vašich konkrétních spouštěčů. Některé věci a lidé vás vykolejí o dost snadněji než něco jiného. Takže si udělejte seznam, který může zahrnovat rodinu, osobu, na kterou chcete zapůsobit, nebo zapojení do soutěže. U Geralta můžete vidět, zda cvičil, když ho Yennefer snadno vykolejila. Vždycky, když jsi poblíž, toho za pět minut řeknu víc než za celé týdny.

A pak toho lituju. Sepsání vlastních spouštěčů vám pomůže osvěžit paměť, kdy vám dojdou nervy, a může vám včas pomoct. Geralt to nedělá a pak se chová způsobem, kterého bude téměř určitě litovat. A lze říci, že kdyby byl vždy takový, neměl by fandy nikde. To byl den. - Nejspíš budeš...

- Sakra, Marigolde! Jak to, že vždy, když se topím v hnoji, se v něm musíš přehrabovat? - To není fér. - Dětské překvapení, džin, všechno! Pokud nemáte sebedůvěru, díky těmto tipům ji mít budete a uděláte větší dojem na lidi, které potkáte. To znamená, že to, co budete chtít, bude neotřesitelná vnitřní sebedůvěra. Se silnou sebedůvěrou se budou tyto tipy objevovat přirozeněji. Díky pravé sebedůvěře bude vše ostatní jednodušší. Ať už chcete více přátel, schůzek, nebo lepší vztahy v práci.

A pokud si chcete vybudovat tuto vnitřní neotřesitelnou důvěru co nejrychleji, doporučuji se podívat na Charisma University. Překad: Kara www.videacesky.cz

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Skvělé video, díky moc za výběr, budu moc rád za překlad dalších z tohoto kanálu. Koukal jsem na něj, vypadá úžasně!:)

60

Odpovědět

za překlad

40

Odpovědět

Spíš než jak vypadat sebevědomě by mě docela zajímalo, jak skutečně být sebevědomý.

17

Odpovědět

Je treba si uvedomiť , že podľa mňa Geralt nie je sebavedomý , je to SEBAKONTROLA MYSLE a KONANIA. A hoci je to úzko spojené zo sebavedomím , nie je to to iste.To, sebavedomie, sa dá dosiahnuť rôznymi spôsobmi. Napr. temnou cestou ak budeš mlátiť s partiou menej fyzicky z datných oponentov na ulici. porastie ti sebavedomie. taktiež ak budeš športovať a makať na sebe a zdoláš čo najviac súperov, taktiež porastie. máš tu možnosť aj výsostne svetlou cestou, kde budeš meditovať, trénovať sebakontrolu mysle. staneš sa sebavedomým z hľadiska sebakontroly mysle a neprekvapí ťa nič, lebo ostaneš v mysli stále vyrovnaný a pokojný, riešiť budeš všetko hlavou a nie zbrklo, takto ti porastie sebavedomie že všetko zvládaš, alebo dobrou cestou je spojenie napriklad karate a meditácií. Sebavedomie sa dá vybudovať len cez sebakontrolu správania sa a to je úzko spojené s myslením a zhodnocovaním danej situácie. sú aj ďalšie spôsoby sebakontroly a zároveň získania sebavedomia. napríklad neustálim skúšaním stejného, ako je napríklad balenie ženských. Ak to skúšaš neustále v rôznych situáciách a s rôznymi ženami ako ich zbaliť, nakoniec získavaš sebavedomie , lebo už po stýkrát ťa nemá čo prekvapiť a si na drvivú večšinu odpovedí či gestikulácií pripravený. Prílišná sebavedomosť je ale niekedy naškodu, keď človek viac pokazí ako vyrieši.

112

Odpovědět

Thumb čistý clicbait z topiek. Začnite robiť TOTO. Keď TOTO uvidíte tak... Neuveríte ČO sa stalo!

618

Odpovědět

Není náhofou clickbait, když tě to láká na něco, co v tom videu není? Nemáš trochu zmatek ve slovní zasobě? Co zkusit nějakého naučné video jak používat mozek?

173

Odpovědět

Tiez mi dost vadia taketo nahlady.
Kamil, Kamil... mohol si tu vetu napisat trochu inac. Teraz sa tu do teba budu vsetci navazat a chytat ta za slovicka... aj ked logicky to kazdemu dopne ako si to myslel.

514

Odpovědět

+Upřímně? Akorát se zbytečně vzteká kvůli blbosti. Fop má pravdu.

92

Odpovědět

Náhledový obrázek (mimochodem přesně podle vzoru původního náhledového obrázku, je to vlastně jen překlad) hlásá: Začněte dělat toto.
Video vyjmenuje seznam rad a na příkladech ukáže, co dělat.
Chápu averzi ke clickbaitu nebo zavádějícím náhledovým obrázkům, ale tenhle přesně odráží to, co se v tom videu řeší. Takže stížnosti tímto směrem opravdu nejsou namístě.

136

Odpovědět

+XardassJe to na hrane, ten nahlad. Ofenzivny, nuteny. Ty z toho vobec nemas taky pocit ? Ako keby ti obrazok prikazoval co mas robit ? Ked autor videa nema dostatok pokory, tak aspon vy by ste ju mali mat pri preklade a nekopirovat to doslovne

210

Odpovědět

+Ofenzivní a nucený se zda jen lidem, který nemaj nic lepšího na práci než rozebírat blbou náhledovku. Jestli je člověk inteligentní a má normální úsudek, tak je mu nějaká náhledovka při rozhodování volná. Boha jeho...

61

Odpovědět

+BuřtSkusenosti ma bohuzial presvedcili o opaku, kde podobne videa nemaju hodnotny zaklad. Autor videa ocividne pri jeho videach zjedol mudrost sveta, ale pritom vie o zivote hovno. Sem konkretne ukazuje ako sa mame/nemame spravat na zakladne !virtualnej! postavy. Lol.

17

Odpovědět

+Když už, tak spíš fiktivní. A co to je za argument? :D To, že je postava smyšlená, ještě neznamená, že nemá založené vlastnosti na skutečných lidech. Kdybys chodil mezi lidi, tak bys věděl, že takoví lidé, které ChoC probírá ve videích, tu zkrátka jsou. A nemusíš být zapšklý jen proto, že někdo toho ví o lidech víc než ty načež si to ty neumíš připustit. ;)

51

Odpovědět

Jdi si stěžovat autorovi videa :D

31

Odpovědět

Stížnost jsem si přečetla a rozhodla se ji ignorovat. :)

153

Odpovědět

+KaraNiekomu tu ego stupa do hlavy...

010

Odpovědět

+Není o egu, ale o adekvátní reakci na přehnaně vášnivý komentář. :)

132

Odpovědět

+KaraPokud jimi není člověk zcela zavalený, je lepší podobné stížnosti neignorovat zcela. Spíš na ně jednou, s klidem a nejlépe i s trochou humoru krátce odpovědět a ukázat, že je to malichernost a nemá smysl to dál rozebírat.

03