Cradle of Filth - Nymphetamine

Thumbnail play icon
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:473
Počet zobrazení:5 586

Máme na VideaČesky.cz nějaké příznivce gothic metalu? Jestli ano, snad je potěší extrémní temná anglická partička Cradle of Filth.

Po svém založení v roce 1991 vydali do roku 1993 pouze tři dema. Debutové album se objevilo až v roce 1994. Jmenuje se The Principle of Evil Made Flesh. I když bylo jen náznakem toho, jak bude další tvorba Cradle of Filth vypadat, bylo přijato nad očekávání dobře. I hlas Daniho Filtha se od té doby posunul trochu jinam. O kvalitě tohoto alba svědčí i to, že časopis Metal Hammer ho v roce 2006 zařadil do desítky nejlepších black metalových alb posledních dvaceti let.

Druhé album Dusk… and Her Embrace (1996) je po hudební stránce kvalitnější než to první. Texty se odklánějí od satanistických náznaků spíše k vampyrismu (inspirace pochází z tvorby Sheridana Le Fanu) a paganismu.

Třetímu albu Cruelty and the Beast (1998) vévodí příběh hraběnky Elizabeth Báthoryové. Kritikové pochybují o jeho zvukové kvalitě. Za pravdu jim dala i vokalistka Sarah Jezebel Deva, když prohlásila, že kapela má za to, že následný mix po nahrávání toto album zničil.

O Halloweenu roku 2000 vychází čtvrtá studiovka Midian inspirovaná hororovou novelou Clivea Barkera, Cabal. Po tříleté pauze přichází páté album Damnation and a Day. K jeho nahrání si kapela prvně přivedla na pomoc i orchestr a sbor.

Extreme metalové Nymphetamine se zrodilo v roce 2004. Název je kombinací slov nymfomanie a amfetamin. Texty jsou napsané podle stylu Edgara Allana Poe. Skladba Nymphetamine se na albu objevuje hned dvakrát. Videoklip vznikl k té kratší, pětiminutové verzi.

V roce 2006 vychází Thornography. Na obou dalších albech Godspeed on the Devil’s Thunder (2008) a Darkly, Darkly, Venus Aversa (2010) se už za bubny posadil Čech Martin Škaroupka.

Cradle of Filth = provokace. Za vše hovoří například notoricky známé tričko s masturbující jeptiškou a nápisem „Jesus is a cunt“ na zádech.

Přepis titulků

Došla jsem k řece, zamávala slunovratu, véčko černých labutí se s nadějí obrací k hrobu. Celé rudé září s oblohou dlážděnou ohněm jsem žadonila, aby ses objevil jako trnová koruna pro svaté. Má duše byla chladná a bolest nevyřčená, čelil jsem tvému odchodu jako růže v dešti. Tak přísahám na břitvu, že nikdy nedopustím, aby se mi tvé černé nehty důvěry znovu zaryly do žil.

Obnažená na tvé hrobce se modlím za tvé osamění. Mohl bys mne brzy zase přijít navštívit? A tak jednou za čas, kvůli tísni tvého osamění, vždycky najdu správný zámek pro tvůj posvátný klíč. Šest stop hluboká je rána v mém srdci, v tom vězení bez mříží. Zastřeným viděním všechno ztrácí barvu. Slunce zapadá. Nymfetamin. Jsem nemocný a slabý ze své situace.

Ta touha, upírská posedlost jí samotnou a naprosto pokornou. Nic není lepší než... Nymfetamin. Nymfetamin, Nymfetamin. Nymfetaminová vílo. Nymfetamin, Nymfetamin. Mám nymfetaminová vílo. Zničený tvým kouzlem jsem obklíčený jako kořist tam v lese, kde šepot slibuje sladší pěšiny a milenky bělostnější víc než solné sloupy.

Sevřu tě v náručí a vychutnám si to neodolatelné houpání a její tanec při svitu měsíce tak jako za starých časů. Křtící hvězdy, vzpomínám si, že jsme byli jehla a lžička zahozené v hořícím seně. Obnažená na tvé hrobce se modlím za tvé osamění.

Mohl bys mne brzy zase přijít navštívit? A tak jednou za čas, kvůli tísni tvé svatosti vždycky najdu správný zámek pro tvůj posvátný klíč. Šest stop hluboká je rána v mém srdci, v tom vězení bez mříží. Zastřeným viděním všechno ztrácí barvu. Slunce zapadá. Nymfetamin. Jsem nemocný a slabý ze své situace. Ta touha, upírská posedlost jí samotnou a naprosto pokornou.

Nic není lepší než... nymfetamin. Slunce zapadá... Nymfetamin. Nymfetamin. Nic není lepší než... nymfetamin. Nymfetamin, nymfetamin. Nymfetaminová vílo.

Nymfetamin, nymfetamin. Má nymfetaminová vílo. Překlad: Snowi www.videacesky.cz

Komentáře (69)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

IT CROWD! :D Jinak 10*

210

Odpovědět

Rozhodně půjde 10/10,protože je to úžasná písnička! :-) Osobně mám ale radši http://www.youtube.com/watch?v=4AW-jU9g7n8 a
http://www.youtube.com/watch?v=_1B-si4knxI&ob=av2e

Ale tohle je určitě pecka! :)

180

Odpovědět

cof úplná srdcovka, dokonalý song hoci mám od nich radšej rýchlejšie veci :)

190

Odpovědět

Má srdeční kapela a nejlepší jejich skladba!!! WOW!!! Siper!!! :-*

200

Odpovědět

tak tohle taky můžu

190

Odpovědět

Konečně něco pořádnýho pro mně!:))

190

Odpovědět

Nádhera !!! :-*

190

Odpovědět

s tou babou a textom to je uzasne :)

200

Odpovědět

Dani Filth neznásilňuje prasátka, ale sodomizuje upírky, co jsou panny :-D

190

Odpovědět

Upištěnej znásilňovač malých prasátek Daník Filth? No jééje :D

182

Odpovědět

dejte sem neco od Three Days Grace a Rise Against prosím !!!

182

Odpovědět

No pisncika me zrovna moc nezaujala. Motorhead a Slipknot jsou lepší ...a prosím přeložte ještě něco od SOAD

187

Odpovědět

Diablo: musim s tebou souhlasit v jedne veci: ja sem taky rozumel jen necemu kdyz zpival ten chlap, ale to neznamena ze to nebudu prekladat ne? navic existuje takova vec text k pisnim ( lyric ) a proc mu rikas b***a ? protoze nezpiva jako Rytmus kterejv tech pisni nic nedela ? rikas si, ale vzdyt rap je o textu a ne o melodii, ha ha .. ha ... ano to je ale rytmus to nevymysli

jinak moc diky za preklad tuhle bandu nezam lae asi ji zacnu poslouchat tahle pisnicka je fakt uzasna! :)

180

Odpovědět

rewi ak tu je metalove okenko tak prečo tu davaš rap ??
diablo - trapko

180

Odpovědět

Čau ,
všímám si že zde vzniklo takové metalové okenko. Napadlo mně jestli by bylo možno přeložit jeden song od hollywood undead . Jedná se o comin in hot. http://www.youtube.com/watch?v=TP5cjnVGJ38

188

Další