Jak přemoct nemrtvéDark Survivor (S01E01)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 2
67 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:120
Počet zobrazení:4 528

Pořad Last Week Tonight má až do února pauzu, a proto jsem se rozhodl pustit do překladu fantasy webseriálu Dark Survivor, který nám pomůže tuto dočasnou přestávku vyplnit.

Lordranu je drsné místo plné neštěstí a zmaru. Ale díky profesionálním radám zkušeného rytíře možná přežijete setkání s nemrtvými.

Přepis titulků

Vítejte v Lordranu. Bývala to prosperující říše, ale nyní je to země smrti a zoufalství. Svou schopnost přežití vystavím nejtěžší zkoušce. Vezmu vás na cestu prokletým světem. Tato drsná země už pohltila a znovu vyplivla tisíce válečníků. Pokud se ale budete řídit mými radami, možná přežijete. Nacházím se hluboko v království Lordran, v drsné zemi, kde budu čelit těm největším výzvám.

Pokud tudy cestujete, každé rozhodnutí je důležité. Každé špatné rozhodnutí vás může zabít. Království Lordran je zasaženo kletbou nemrtvých. To se může zdát jako velký problém... Ale může to být i požehnáním. Záleží na úhlu pohledu. Vstát z mrtvých vám možná nepřijde tak hrozné. Pokud však budete umírat často, hrozí, že se vaše tělo změní v Prázdného. Jak vidíte, přeměna v Prázdného je jako tichý zabiják.

Stále může chodit a hýbat se. Ale jeho mysl je naprosto zničená. Tělo se rozpadá a zbývá jen slabá a hnijící nemrtvá schránka. Po této nehodě jsem byl hodně rozlámaný. Musel jsem s tím něco rychle dělat. Musíte doplnit chybějící zdraví. Vypití estuského flakónu je vaší nejvyšší prioritou. Jak jste viděli, i ty nejhloupější nestvůry vám ve skupině dokážou zatopit.

Nepřátelé zdolávejte jednoho po druhém, jinak si podepisujete rozsudek smrti. Tady máme jednoho naivního hlupáka. Z toho Prázdného jsem získal pár cenných duší. Ale je jich tu mnohem víc. V Lordranu se duše dají považovat za jakési platidlo. Nemilosrdné vraždění těchto hňupů je nejen zábavné, ale také tím snadno získáte další duše. Duše mohou být vyměněny za zboží a služby, stejně tak jimi můžete vylepšit vybavení.

Můžete si myslet, že obchodování se zmučenými dušemi je kruté... Ano, je. Ale muž s mnoha dušemi dosáhne svých cílů. Nejvíc se vám uleví, když zažehnete nové ohniště. Zkušený rytíř, který pečlivě pozoruje okolí, si zachová bystrou mysl a může tu najít štěstí. Pokud budete následovat mé rady, můžete být jedním z nich. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

jak sa to moze nepacit niekomu kto hral v zivote akukolvek RPG hru

30

Odpovědět

Radím vám: Koukejte se z okna, je to přibližně stejně zábavné...

86

Odpovědět

Ježiš, tohle je fakt špatný. To je fakt špatná sranda. Tohle Last Week Tonight nenahradí ani náhodou. Pamatuju si, že se tu kdysi objevovalo Going deep. To byla záležitost podle mého gusta!

83

Odpovědět

Jako by tu přestávku nemohla vyplnit ta hromada nepřeložených dílů :-/

81

Odpovědět

Uplne s tebou souhlasim...

31

Odpovědět

Upřímně, ono těch nepřeložených dílů zase tolik není. A většinou jsou to témata, která by nejspíš nebyla momentálně kladně přijata.
Navíc si i já potřebuju od pořadu odpočinout. Překládám ho rád, ale dělat to celý rok není snadné. Tím netvrdím, že se do února žádný starší díl neobjeví, ale nebude to pravidelně.

40

Odpovědět

+MithrilTak kladné přijetí zrovna u Johna (Muhammada :D ) Olivera myslím zas tak prioritou asi není, nicméně dokud tu fungovaly tipy na videa, bylo např. tohle na vrcholu hlasování: https://www.youtube.com/watch?v=PuNIwYsz7PI
Odpočinek chápu, přeci jen zrovna u Tebe nikdo nemůže tvrdit, že bys toho překládal málo :) Jen člověk vždycky doufá, že ta pauza mezi sezónami pomůže dohnat těch pár chybějících videí...

10

Odpovědět

(Jako milovník Dark Souls říkám:) Je to super! Ale kdo nehrál DS1, tak se u spousty věcí nechytne a nebo mu nebudou připadat vtipné. :/ Například když říká "with some of the toughest challenges you will ever face" a přitom skáče přes tu díru, zcela jasně to odkazuje na dosti špatně udělané skákání ve hře samotné, které způsobilo snad více smrtí než kdejaký boss. :) A podobných věcí je tam více, ale to člověk, který to nehrál, nemá šanci pochopit. :/

140

Odpovědět

mohl bys prosím tedy u každého videa vysvětlit tyhle narážky které nehráč téhle hry nepochopí?

70

Odpovědět

Velká inspirace hrou Dark Souls? :)

71

Odpovědět

Trošku mi to připomíná Mafii

91