Disturbed - Indestructible

Thumbnail play icon
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:256
Počet zobrazení:3 627
Disturbed jsou partička ze Chicaga založená v roce 1996. Původně se jmenovali Brawl, ale po příchodu zpěváka Davida Draimana se přejmenovali na Disturbed. Zajímavé je, že Draiman tenkrát prošel asi dvaceti konkurzy, ale s Disturbed si sedli od první chvíle.

Před vydáním prvního alba The Sickness (2000) nahráli nejprve dvě demo nahrávky, z nichž každá obsahovala tři skladby. Na The Sickness najdeme například výbornou Down with the Sickness, Stupify, The Game atd. Album samozřejmě kvůli textům nese nálepku „Parental Advisory“. Basák Steve Kmak se před nadcházejícím turné zranil a musel ho dočasně nahradit Marty O‘Brien.

Jako druhé album vychází Believe (2002), které debutovalo na prvním místě Billboard 200. K prvnímu singlu Prayer byl natočen kontroverzní klip, který byl z mnoha televizních stanic stažen kvůli podobnosti s útoky 11. září. Kmak byl pro neshody z kapely vyhozen a jako nástupce přišel Johny Moyer.

Následující deska nese název Ten Thousand Fists (2005). I ta debutovala na prvním místě v Billboard 200. Na obalu se prvně objevil maskot skupiny, The Guy. I jiné prvenství toto album má. Kapela do písní zakomponovala kytarová sóla, která dřív neměla ve zvyku.

Čtvrté album Indestructible vyšlo ke konci roku 2007. Jak název napovídá, pochází z něj dnešní příspěvek. Draimanův text má posílit morálku vojáků bojujících ve válce. Singl Inside the Fire byl nominován na Grammy za Nejlepší hardrockové vystoupení.

Poslední studiové album je zatím Asylum (2010). Jako čtvrté v pořadí se umístilo na první příčce Billboard 200, což se předtím povedlo jen Metallice a Dave Matthews Band. I na Asylum najdeme sebereflektující, provokativní a politické texty, jak je pro tvorbu Disturbed typické.

Skupina si zatím dává přestávku z osobních důvodů, ale prý se nerozchází nadobro.

Poznámka: Oficiální videoklipy k několika písním jsou na YouTube kanálu Disturbed, bohužel mají zakázané vkládání na jiné weby, tudíž jsem musela zvolit toto video.

Přepis titulků

Další mise, mocnosti mě odvolaly pryč, zase přišel čas nést barvy. Má motivace je slib, který jsem přísahal hájit, aby se mi dostalo cti vrátit se znovu domů. Až začneme, žádná vysvětlení nebudou mít váhu. Vypusť temného ničitele, který ve mně dřímá. On je mé pravé nadání a teď i můj nešťastný přítel. Objevíš válku, kterou nemůžeš vyhrát. Dám ti vědět, že jsem se stal nezničitelným.

Odhodlání, které nejde narušit, na druhé straně spatříš hrůzu. Vyhlazení bude nevyhnutelné a každý zlomený nepřítel pozná, že jejich protivník byl nezranitelný. Naposledy se rozhlédni kolem, dokud jsi naživu. Já jsem nezničitelný. Pán války. Další důvod a smysl, abych bojoval. Další nekrytá rozbuška, kterou mám zapálit.

Kvůli oddanosti všemu, co jsem přísahal chránit, bez lítosti vykonávám své rozkazy. Své prohlášení mám vryté hluboko pod kůží jako stálou upomínku, jak vše začalo. Neváhám, když zavelí k útoku. Měl bys vědět, že se chystáš bojovat o svůj život. Sám poznáš, jak jsem se stal nezničitelným.

Odhodlání, které nejde narušit, na druhé straně spatříš hrůzu. Vyhlazení bude nevyhnutelné a každý zlomený nepřítel pozná, že jejich protivník byl nezranitelný. Naposledy se rozhlédni kolem, dokud jsi naživu. Já jsem nezničitelný. Pán války. Jsem nezničitelný. Odhodlání, které nejde narušit, na druhé straně spatříš hrůzu. Vyhlazení bude nevyhnutelné a každý zlomený nepřítel pozná, že jejich protivník byl nezranitelný.

Naposledy se rozhlédni kolem, dokud jsi naživu. Já jsem nezničitelný. Nezničitelný. Odhodlání, které nejde narušit, na druhé straně spatříš hrůzu. Vyhlazení bude nevyhnutelné a každý zlomený nepřítel pozná, že jejich protivník byl nezranitelný. Naposledy se rozhlédni kolem, dokud jsi naživu.

Já jsem nezničitelný. Pán války. Překlad: Snowi www.videacesky.cz

Komentáře (31)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

http://www.youtube.com/watch?v=HwELajFteTo Disturbed - another way to die. Můžu poprosit o přeložení teto písničky ? Strašně rád bych ji chtěl celkově pochopit :)

180

Odpovědět

Armstrogg: jj Forsaken je hodně dobrá, a celý soundtrack z Královny prokletých je parádní a klobouk dolu i před Johnatanem Davisem (Korn), který je přezpíval a to dobře přezpíval ;)

Jinak každopádně víc věcí od Disturbed by bylo fajn ;)

190

Odpovědět

pisnicka skvela, ale to video teda nic moc no :/

181

Odpovědět

10/10 bez váhání. už jsem si myslel ze na ne ani nedojde :)

180

Odpovědět

down with the sickness poprosím :)

180

Odpovědět

Koonečne niečo z mojho playlistu :P

190

Odpovědět

dejte sem neco od Three Days Grace a Rise Against prosím !!!!!

180

Odpovědět

Super song k totálně super videjku! Prosím více videí s tématikou snowboard/lyže, nebo adrenalinové sporty, protože tohle je fakt pecka !Díky

182

Odpovědět

Plavec: S jeho hlasem máš pravdu, že je pro kapelu typický a každý to hned pozná, že to jsou Disturbed, ale to nemění nic na tom, že je mi ten hlas stále nepříjemnej.


Sammy: Mě to taky mrzí, hudba by mě bavila, ale nejde to...

180

Odpovědět

Další pls Disturbed- Inside The Fire

180

Odpovědět

Wee Disturbed ^^ Nejviiiic prelozit Disturbed - Infection nebo Enough nebo Torn :D a vlastne vsechny O.O <3

180

Odpovědět

četl vůbec někdo titulky? :D

180

Odpovědět

Ještě kapela Spineshank a nic mi tu nechybí

180

Odpovědět

...hmmm...tak kvuli tomu videu 0 bodu :-(...přeložit nějaký snowboarďácký sestřih podle mě není dobrý nápad :-/...

195

Odpovědět

Nadhera, posloucham tuhle kapelu uz od jejich zalozeni :)

Jedna z pristi kapel ktera by se ukazala na tehle strance by mohla byt "Sick of it all"

180

Další