George R.R. Martin není nejhoršíDorkly Bits

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 29
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:354
Počet zobrazení:7 215

V tomto díle Dorkly Bits se George R.R. Martin ohradí proti tomu, že je největší vrah postav... Existuje jedna osobnost, která je ještě horší. VIDEO OBSAHUJE SPOILERY!

Přepis titulků

Zdravím, já jsem George RR Martin. Někteří věří, že se až přehnaně vyžívám v zabíjení hlavních postav v mé knižní sérii Píseň ledu a ohně a v seriálu Hra o trůny. Důkazů je mnoho. Hlavní hrdina první knihy, Eddard Stark, je na konci popraven, jeho syn Robb a manželka Catelyn zemřou při události, která bude známa jako Rudá svatba.

A Jon Sníh z Noční hlídky je zrazen svými bratry. A to je jen začátek. Další vedlejší postavy v mých knihách taky trpěly. Existuje vůbec nějaký další spisovatel, který by byl krutější než já? Kolik z vás slyšelo o zatraceném Williamu Shakespearovi? Pokud jste tak zabednění, že ho neznáte, je to ten nejznámější a nejúspěšnější autor v dějinách lidstva. Chlápek, který neustále naprosto brutálně vraždil své postavy.

Četli jste Hamleta? Víte, kdo přežije v Hamletovi? Jen dva lidé. Zemře tam každý. Shakespeare během tří hodin zabije víc lidí, než já v pěti knihách. Víte kolik hlavních postav jsem zabil já? Dvě. Dvě! A Shakespeare?

Rudá svatba oproti MacBethovi vypadá jako zas*aná rozlučka se svobodou! A pokud mluvíme o úchylných smrtích, tak co, ku*va, Titus Andronicus! Nebudu zacházet do detailů, ale řekněme, že nad mými zabitími by sadistický a násilnický Shakespeare ani nemrknul! Navíc asi tak polovinu mrtvých postav zase oživím. Hora, Lady Stoneheart... No tak, přeci si nemyslíte, že by byl Jon Sníh opravdu mrtvý...

Jeho oči jsou božské. Jde o to, že mé smrti nemají pouze šokovat čtenáře. Všechny mají v příběhu svůj smysl. Dojde na ně, jen pokud je to naprosto nezbytné. Na rozdíl od Shakespeara. Ten chlápek je psychopat! Překlad: Mithril www.videacesky.cz PS: Víte jaké další dílo obsahuje spoustu šílených úmrtí?

Bible! Kur*va, v ní zemře každý! V Bibli zemře i sama smrt! Nedělám si srandu. Je to ve Zjevení 20:14. V Bibli zemře i samotný koncept smrti. A to si nováčci myslí, že jsem hrozný.

Komentáře (40)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Drbnu si: Na konci řiká ,,And you people thought I was bad." Sorry. :D

50

Odpovědět

Hlavne aby vsechny neprekvapil opravdovou smrti, pak by nasral asi vsechny fandy :-)

191

Odpovědět

Na to, že se tam vede občanská válka, je tam těch mrtvol ještě docela málo. Co by měli říkat Angličané během války růží (což je, jak tu i zaznělo, předloha pro Píseň ledu a ohně)? Tam byla vybita většina šlechty! I na Staromáku bylo v roce 1621 popraveno víc důležitých postav než za celých pět knih od Martina. :-D

231

Odpovědět

No fakt, oni Smrt hodili do ohnivého jezera :D https://www.bible.com/cs/bible/509/rev.20.csp

142

Odpovědět

Nerozumieš. To čo je tam napísané sa ešte nestalo. To je budúcnosť. Žeby preto sa to volá Zjevení aneb Zjavenie?

20

Odpovědět

Pořád čekám na oživení Neda Starka :P

190

Odpovědět

Tohle je předělání skutečného rozhovoru s GRRM do animace =)

240

Odpovědět

Odpovědět

Odpovědět

Když jsem to četl, tak jsem taky nechápal furt ty kecy, že pořád někoho zabijí. Spíš jsem měl opačnej pocit, že na to, že se vede válka o asi 10 stranách, tak tam umírá těch lidí nějak málo. A navíc když chcípla Cathelyn tak jsem byl štěstím bez sebe, protože ty její vnitřní monology nešťastné matky se nedaly vydržet. Co mi vadilo na filmovým zpracování bylo to neustálý mrdání.

364

Odpovědět

On si tuhle reputaci udělal hlavně zabitím Nedda (což bylo fakt nečekané) a zabitím Robba (což bylo ještě poněkud nečekané), ale pak už v tom začneš vidět systém. Pokud se nějaká postava má dlouhou dobu dobře (Jaimie, Theon, Cersei), udělá s ní něco fakt nechutného, ale pak zase budou hodně dlouho žít.
Martin říká, že rád dělá nečekané věci; ale když je pak už dělá všude (Renly, Oberyn), můžeš si většinou vytipovat příští postavu, co půjde pod kudlu.

Třeba si nemyslím, že Martin je ten typ autora, co by chtěl sérii ukončit happyendem (např. že Daenerys usedne na trůn živá, vcelku a se všemi draky jako milovaná královna Západozemí).

110

Odpovědět

+LynxTomu říkáš happyend? To už radši ať Západozemí vyplení Jiní:-)

Už mnohokrát prohlásil, že konec bude hořkosladký, tak s happyendem nepočítejte:-)

141

Odpovědět

+LynxMoje teorie je, že to konec mít nebude.

80

Odpovědět

+LynxAuto: pri jeho rychlosti pisania mas asi pravdu :)

201

Odpovědět

Toho je tam stale mene a mene, tedu uz tam uvidis mozna jen jenou projit nekoho nahore bez. Na rozjezd to bylo ,treba, ted uz je treba cas vyuzit lepe tak tam tolik "mrdani" neni...skoda ze to ma jen 10 dilu, oproti kniham je to strasne osekane....az na prvni serku. JInak doporucuji precist, je to o dost lepsi a hlavne pestrejsi...

110

Odpovědět

Díky.. co takhle příště varovat před spoilery :P

329

Odpovědět

Však tam varování je.

380

Odpovědět

jj dobrý point s tou Bibliou :D V Game of Thrones Jofrey nariadi zabiť každého kráľovského bastarda a tak na jeho rozkaz zabijú ani nie tucet detí. A to je Joffrey najnenávidenejšia postava v knihe. Za to v Biblii boh zabije všetky Egyptské prvorodené deti za jedinú noc. Príšerný masaker a podotýkam že spáchaný hlavnou kladnou postavou :D

301

Odpovědět

Pche... to nic neni... pamatuješ na tu část, kde zabil úplně všechen život na zemi, kromě jednoho páru od každýho druhu? ... Tomu se opravdu vyrovná jen máloco.

391

Odpovědět

+JménoTak tam aspoň nedělal rozdíly, ale jak k tomu přijdou ty děcka? Jinak nechápu, proč to musel všechno zabíjet zrovna povodní, čekal bych že řekne abrakadabra a všechen život zmizí a může začít od znova. Nebo si snad nezaložil modely a nedokázal by to zplácat znovu z hlavy? Navíc stejně ten jeho původní výrobek byl zmetek, tak by to bylo logičtější kdyby to udělal celý znova.

31

Odpovědět

+JménoJak to vemeš... chtěl potrestat lidi, ale vyhladil u toho i všechen ostatní život... moh udělat abrakadabra a všichni lidi by dostali ve stejnou chvíli infarkt - zvířátka by se napapali a pak by prostě udělal abrakadabra a znova vytvořil úplně stejný lidi...

30

Odpovědět

+JménoJe vidět, že mu to moc nemyslelo, tak to dopadá když dáš blbovi neomezenou moc.

81

Odpovědět

Smejem sa z tvojho nazoru. Vidno ze si fakt učenec a poznas bibliu a jednanie Boha. Ja ti len poviem toľko ze Boh nie je humanista a je spravodlivý.

14

Odpovědět

+Kopiusaa čekal jsem kdy se tu zjeví nějakej zarputilej křesťan :D ... za tu dobu ste ještě nepochopili, že bible je dobrá max jako fantasy, ale nemělo by se to brát vážně ....

30

Odpovědět

20:14 Pak smrt i její říše byly uvrženy do hořícího jezera. To je druhá smrt: hořící jezero.


Takže video je fake, smrtku určitě trocha tepla v jezeře nezabila, ani nemá fyzické tělo jež by se mohlo poškodit.

64

Odpovědět

A to napsal kdo?

85

Odpovědět

Přiznám se, že Hry o trůny šly mimo mě, ale mám otázku proč je v titulkách přeloženo jméno Jon Sníh(Jon Snow)? Nejsem expert, ale myslel jsem, že příjmení postav se nepřekládají. Zvlášť když už předtím padlo jméno Eddard Stark (Eddard Hrozný?).
Ovšem jestli je to myšleno jako s Prof. Dumbledore, kdy si překladetelé vyhráli a přeložili to jako Brumbál, asi aby charakter postavy přiblížili českému čtenáři, pak je to nejspíš v pořádku... :-)

620

Odpovědět

Snow není příjmení označují se tak bastardi rodu Starků

239

Odpovědět

+TomasFukBastardi jsou Sněhové nebo Snězi? Hustý.... :-D
Říkám ta kravina šla kompletně mimo mě.

740

Odpovědět

+TomasFukJenom Starků ? Co tan mladej psychopat, co souloží s Mirandou ?

112

Odpovědět

+TomasFukNejen bastardi Starků. Příjmení "Snow" maj bastardi ze severu, na jihu v Dorne je zase příjmení bastardů "Sand" (jako má třeba poslední družka Oberyna Martella - Ellaria Sand)

201

Odpovědět

+TomasFukPak jsou ještě Kameni, Řeky, Blackfyrové (Černohňové, za což chci překladatelku pověsit), Bouře, Kopcové, Květiny a nevím, koho mají na Železnejch ostrovech

81

Odpovědět

Já to tedy taky moc neznám, ale už se to tu řešilo:
Něco jsou názvy rodů (nepřekládají se) a jiná se vztahují na tuším místo narození, jeho charakteristiku, a ty se překládají. Nebo nějak zhruba tak.

54

Odpovědět

+komunardDěkuju, teď už mám jasno :-)

34

Odpovědět

Bastardi se v Sedmi královstvích pojmenovávají podle země na které byli splozeni, protože nemají rodiče po kterých by měli jméno. Jsou tedy pojmenováni podle přírodních charakteristik jejich kraje Na severu kde je zima, je pojmenují Sníh. Na jihu kde jsou pouště je pojmenují Písek. Další se jmenují například Řeka, Louka nebo Skála. atd...

111

Odpovědět

Skutečně musí tahle otázka být všude, kde se řeší hra o trůny?

72

Odpovědět

lady stoneheart?

210

Odpovědět

Stará Starková přeměněná na zombie.

151

Odpovědět

Pokud jsi nečetl knihu, a ani nemáš v plánu. Tak v podstatě je to [KNIŽNÍ SPOILER, byl jsi varován.] Catelyn Stark. Vytáhli ji z řeky, oživili, ale měla vypadle vlasy, zeschlou kůži a aby mohla mluvit musela si zakrývat prořízle hrdlo, v podstatě zombie jak je znáš.
Hledala pomstu a plánovala zabít všechny co měli aspoň něco společného s rudou svatbou.

121

Odpovědět

To v seriálu asi nemáte.

412