Ellen DeGeneres o lidech, co moc mluví

Thumbnail play icon
64 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:616
Počet zobrazení:5 837

Máte problémy s konverzací na večírcích? V tomto videu vám Ellen DeGeneres dá několik tipů, jak neunudit své okolí k smrti, nebo naopak jak se vyhnout nekonečnému rozhovoru se zaníceným chemikem.

Přepis titulků

Budu mluvit o moderátorech talk show. Jako jsem já. Pravdou je, a je to tak trochu tajemství, že někdy mi mluvení vadí. Nerada pořád mluvím. Bohužel nejde moderovat pantomimu. Ale kdyby jo... Brala bych to! Je to lepenková krabice, kdyby byla ze skla, ublížila bych si. Ale důvod, proč o tom mluvím.

Asi jste sami zvědaví. Včera jsme měly s Portiou společnou oslavu narozenin. Byla tam spousta lidí. A víte, co lidi rádi dělají na party? Mluví. Taky to znáte? Jdete na party a spousta lidí tam mluví. Mně to vlastně nevadí. Ráda dám s někým řeč. Dát řeč je skvělý, protože je to tak přihlouplý. - Jak se máš? - Dobře. Co ty? - Skvěle. - Takže všechno v pohodě?

- Jasně. A ty? - V pohodě. - Ráda jsem tě viděla. - Já tebe taky. Měj se. - Měj se. Takhle se na party má mluvit. Dáte řeč a přesunete se. Ale některým lidem to nestačí. Vyžívají se v dlouhých proslovech. To pak číháte na nějakou pauzu, ale žádná se nekoná. Čekáte na malý prostor, abyste mohli říct: "Tak jo." "Dobře, no." A hlavně, když pohnete tělem. "Oukej." A začnete se otáčet. "No jasně.

Tak teda jo." Takhle ukončujete konverzaci. Pro ty z vás, co to nechápou, tímhle vám lidi říkají: "Měj se." Snaží se odejít. Je to, jako když jedete po dálnici bez sjezdů a chce se vám čůrat. Přesně takhle se cítíte, když potkáte někoho, kdo jen mluví a mluví. Vyhlížíte sjezd, ale žádný tam není. Je to, jako když hrajete tu hru švihadlem a snažíte se vycítit ten správný moment.

Akorát že tentokrát se z něj snažíte vyskočit. Horší než mluvit moc dlouho je mluvit moc nahlas. Nechci nikoho jmenovat, ale většinou jsou to muži. Jsou zkrátka hluční. Na večírku byl jeden: "Povím vám, ten prášek byl na ženský potíže, ale mně je teď mnohem líp." Přijde mi, jako by mužský ohryzek fungoval jako zesilovač nebo co.

Takže jsem sestavila několik zaručených tipů, jak neskončit s mluvkou, a nazvala jsem je Elleniny zaručené tipy, jak neskončit s mluvkou. Když někdo takhle založí ruce a začne větou: "Řeknu vám, který chemický prvek mám nejradši a proč. Železo. A že neuhodnete proč." Takový hovor bude na hodně dlouho.

Celý se na to třese. Dělejte to jako já. Sundejte si vršek, abyste ho rozptýlily. Jestli jsem prve muže urazila, doufám, že teď jsem si je získala. Když se někdo zeptá: "Máš minutku?" Bude jim to trvat mnohem déle, to vám garantuju. Doporučuju mít v kapse balíček kečupu z restaurace a než se dotyčný rozjede, vymáčkněte ho, zakřičte: "Jsem střelená!"

a utečte. A když někdo řekne: "Vítejte v mojí show! Kaa!!" nedostanete se ke slovu ani náhodou. Počkejte na hudbu a začněte tancovat. Titulky: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (29)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jakmile zacala mluvit o to kecupu tak me napadlo pro zenskou neco realnejsiho co by s nim mohla udelat aby mohla utect :D

191

Odpovědět

Jéééé Ellen. Já ji miluju. Mám i její knihy. Její "Nezapomenutelné monology" jsou úžasné. Věřím že video, kde ukazuje velikost šlků ve Sturbucks, nebo video kde představuje Finding Dori by se tu chytlo.

192

Odpovědět

Pár věcí...Ellen není stand-up komik. Možná se o to párkrát snažila, možná ne. Věc je taková, že ona dělá úplně něco jiného, než již zmiňovaný Connan (neříkám že on je stand-up komik) nebo Jimmy Carr. To je pouze úryvek z jejího pořadu, kde je spousta (alespoň pro mě) zajímavějších věcí. Ellen mám strašně rád a věřím, že by se tady uchytila, kdyby tady redakce dávala jiná její videa. To, jak tady @videacesky psala, že neví, čím je už neoblíbená, je to bohužel kvůli těmto videím, které samy o sobě tak vtipné nejsou. Kdybyste tady dali více videí jako s tou skrytou kamerou, nebo videa, kde člen jejího štábu Adam hraje zaměstnance v prodejně, nebo jak Ellen dělá průvodce WB, nebo, jak aranžuje setkání vojáků se svými rodinami a ještě jim dává finanční odměny (u kterého, nebudu lhát, mi ukápla ne jedna slza), nebo kdy slavné osobnosti čtou ne příliš lichotivé tweety, nebo kde Ellen prohledává svým hostům facebook a ukazuje jejich trapné fotky publiku (+miliónům lidem, kteří ji sledují), tak by na ni názor byl jiný. Osobně ten facebook je moje oblíbená...jak bych to řekl...část... Jakmile jsem narazil na YT kanál Ellen, nemohl jsem se od něho odtrhnout a byl jsem na něm do 3 ráno (od 8 večer).

Takže malá rada, kdybyste se rozhodli dát sem nějaké video s Ellen, vyberte něco z již zmiňovaných a uvidíte, že video bude mít hodnocení 9+.

Pokud jste nikdy Ellen neviděli, tak vám toto video vtipné nepřijde. To je jasné. Pokud jste viděli některé z výše zmiňovaných, víte, že tohle video je jen slabý odvar Ellen.

191

Odpovědět

se vším souhlasím.. pokud někdo Ellen nezná, tohle video mu asi tedy moc vtipné nepřijde, je to špatná ukázka toho, jak moc dobrá Ellen je :)

191

Odpovědět

Na Ellen jsem nikdy nekoukal, nejsem teda ovlivněnej tím, co psal BugHer0 a stejně se mi ani kousek nehnul koutek. Přišlo mi to docela nudný.

182

Odpovědět

Někomu se to asi můželíbit, já k těm lidem ale nepatřím, humor trapnej, nemastnej, neslanej. Co se mě týče, Ellen mi chybět nebude, radši více videí Louise CK nebo Jimmyho Carra. To jsou podle mě komici, né tahle ta...paní.

182

Odpovědět

Oprah, Ellen a jejich divačky, který se smějí každý jejich větě, jsou pro mě důkazem toho, že mnoho žen fakt, ale fakt nemá smysl pro humor, a že chlapi jsou to mají v tomhle ohledu fakt líp nastavený. a klidně si mě ukamenujte.

198

Odpovědět

Pro mě je Ellen jeden z nejvtipnějších lidí, co znám. Pravda je, že má spoustu lepších videí, ale i u tohohle se člověk alespoň trochu zasměje ;) doufám, že tu bude víc jejich videí, já jí sleduju pravidelně a její talk show mám ze všech nejradši

187

Odpovědět

Ona zkrátka není vtipná :)

198

Odpovědět

Ellen mám ráda, ale spíš jako moderátorku než stand-up komika

181

Odpovědět

Ellen DeGeneres moc mluví...

183

Odpovědět

Degenerovaná Ellen ma práve unudila na smrť...
Prečo má také nízke hodnotenie ? Žeby preto, lebo je to nuda ?
Stavím sa, že sa nájde dosť fanúšikov Ellen, ktorý dali hodnotenie " legendárne 10/10 " len kôli tomu že je to Ellen.. tý istý potom mrnčia, že Conan dostáva 10/10 len kôli tomu že je to Conan... Dajte si facana hlavy pokrytecké

1814

Odpovědět

Co vám všem na ní vadí? Já se na ní vždy rád kouknu, mě tohle video pobavilo a zasmál jsem se. Díky moc, že překládáte její videa, jen tak dál, já se bavim, díky.

1815

Odpovědět

Spíš její videa jsou hodnocená, tak jak mají být. A nejsou zbytečně nadhodnocená jako u zbytku, kdy každý díl vsauce dostane označení legendy, ale i Norman a také WLIIA (nechápu ten poslední případ). Pak zbytek dává legendu automaticky videu o kterém si myslí, že je podhodnoceno a také svému oblíbenému žánru. Když automaticky někdo dá u gamera jednu hvězdu, tak to hned musí někdo vyrovnat a narve desítku.

182

Odpovědět

+beboA práve preto je hodnotenie na videacesky pekne blbé...
ďaleko objektívnejšie hodnotenie by sa vyriešilo prostými palcami hore a dole

202

Odpovědět

Srovnavat Ellen a muzsky standup komiky je dle meho hloupost. Muz je muz a zena je zena. Sme odlisni vzhledove, tim, jak se chovame a tim jak si stojime ve spolecnosti. Co delame za prace a vcem vynikame. Stejne tak se lisime v humoru.
Chapu, ze se lidem Ellen libit nemusi, ale hodnoceni pod 6? :-/ Nemuzu rict, ze bych se u toho videa chechtal jak u videa Morana, Jimmyho, Whose line ci nekoho jinyho :-) Mam knim bliz, mozna prave proto, ze jsem muz. Ale ze bych se u toho videa nudil ... to zase ne, pobavila me .. proste tak trosku jinak, nez ti ostatni a priste se kouknu zas ;)

188

Odpovědět

Bohužel vůči Ellen se tu z nějakého důvodu vytvořila averze. Přitom, když jsme začali kdysi překládat její nachytávky se skrytou kamerou, všichni ji chválili a řezali se smíchy. I video s Paris mělo úspěch: http://www.videacesky.cz/skece/ellen-degeneres-jde-parit-s-paris-hilton

Pak
přišel nepovedený stand-up a pár slabších videí a přijde mi, že teď už do ní všichni pálej, aniž by si to zasloužila. Jsem přesvědčenej, že kdybych sem přeložil nějakej stejně nebo míň vtipnej monolog od Conana, bude mít nad 7 nebo 8 už jen proto, že to je Conan. Stejně tak má Ellen pod 6 jen proto, že je to Ellen. Škoda. Tohle akorát časem povede k tomu, že ji nikdo nebude chtít překládat a lidi, kterým nevadí, ji tu s českými titulky nenajdou.

1914

Odpovědět

Jsme Češi a vlastně ani pořádně nevíme, co chceme. Jsme banda z*dů (jen někteří jsou potichu). :-)

1826

Odpovědět

Lidi si prostě udělají nějaký názor a pak podle toho hodnotí i ostatní videa skoro nezávisle na obsahu. Když tu hodíš nějaké video od Conana co má 10 minut tak už 2 minuty po postnutí je tam 30 hodnocení (jo já vím že někteří už jste to viděli dřív na youtube).

Tohle bylo náhodou docela dobrý až na ten závěr.

183

Odpovědět

1. Hodnotiaci systém na VC je nedoladený, má zbytočne veľké rozpätie. Ľudia majú problém odlišovať jednotlivé stupne, takže predpokladám, že aj tak to najčastejšie končí tak, že dávajú 10, 5 alebo 0 (skúste si to overiť v štatistike hodnotenia, ak máte tú možnosť). Stálo by za zváženie dať len 5-bodové hodnotenie (napr. ako na ČSFD).
2. Napadlo niekoho, že divákov už Ellen trochu nudí, že sa jej prejedli? Alebo, že sa obmenila divácka štruktúra (niektorí sem prestali chodiť, ďalší sem prišli) a novým ľuďom už nie je Ellen až tak po chuti?
3. Aký je zmysel hodnotenia? Nie je tu náhodou preto, aby ste vedeli, čo sa divákom páči a čo nie? Ak áno, tak prečo sa sťažujete, že diváci dávajú najavo čo sa im nepáči?
4. Aký význam má "varovanie", že pri zlom hodnotení prestanete Ellen prekladať? Tak asi to tých, čo dávajú zlé hodnotenie, veľmi nebude trápiť a ak chcete Ellen prekladať aj naďalej pre "menšinu", tak je to len Vaše rozhodnutie, ale prečo ľudí nabádať k tomu, aby vyššie hodnotili videá, ktoré sa im nepáčia?

VC mám rád a chodím sem často, tak prosím tieto otázky berte ako podnet na zamyslenie, nie začiatok hádky.

191

Odpovědět

Já osobně Ellen žeru, rozhodně bych uvítala ještě nějaký ten překlad :)

183

Odpovědět

Nevím, proč je Ellen na tomhle webu tak neoblíbená.

1914

Odpovědět

Taky bych rád věděl, protože tip se zvednutým vrškem beru. A že mě se stává často, že mluvím dlouze. :D

183
Další