Bill Burr o ženách a feminismu

Thumbnail play icon
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 701
Počet zobrazení:40 461

V dnešní pravidelné stand-up rubrice se vám opět představí na VideaČesky.cz mimořádně oblíbený komik Bill Burr. V tomto krátkém vystoupení vám poví, co si myslí o manželství, ženách a feminismu a proč se mu nelíbila filmová klasika s názvem Titanic. Příjemnou zábavu!

Přepis titulků

Až ze Spojených států k nám dnes večer přijel pan Bill Burr! Jo! Děkuju. Díky. Jak se máte? - Dobře. - Skvělý. Jsem rád, že tu můžu být. Jsem ve věku, kdy lezou všichni kolem do chomoutu. Ale proč se lidi pořád berou?

To ty statistiky nikoho nezajímaj? Tři ze čtyř manželství jdou do háje. Kdybyste chtěli skočit z letadla a někdo vám řekl, že se tři ze čtyř padáků neotevřou... řekli byste: "Na to peču!" Nechci to pokoušet. Na 75 % ze mě bude mastnej flek. Ale lidi to manželství prostě láká. "Tak takhle můžu přijít o půlku majetku?

Super! To bude jízda!" Ne, já ženský miluju. Jen s nima nejsem kompatibilní. Na můj vkus maj až moc energie. V jednom kuse musej něco dělat. Neuznávaj volno. Když máte přítelkyni, nemůžete si vzít den volna. Jakmile vidí volný políčko v kalendáři, řekne si: "Pojďme vymyslet nějakou kravinu." Ženský... maj jeden horší nápad než druhej.

Jejich nápady jsou fakt na pěst. Najednou na vás vybalej: "Nezajdeme na brunch? Nevyrazíme si v neděli na brunch?" A vy si říkáte: "Polib si!" Ale nahlas to říct nemůžete, protože jí chcete udělat radost. Takže to odkejvete. "Jasně, půjdeme na brunch. Skvělej nápad!" Proč byste si měli v neděli přispat, když si můžete dát vajíčka za 52 doláčů?

Najednou přemýšlíte. Aspoň budem moct sedět a poslouchat debilní poznámky tvejch kamarádek. Třeba: "To je pesto? Ty máš v té omeletě pesto? Aha, on je to chřest! Máš v omeletě chřest! Já už myslela, že je to pesto." Jedna moje holka se ráda zabývala "ženskými právy". Ženský totiž vždycky v televizi říkaj, že chtěj stejný podmínky jako chlapi.

Ale není to pravda. Ony chtěj jen všechny výhody chlapů. Jen to nejlepší. Berou život chlapa jako švédskej stůl. Prostě si vyberete. "Stejná hodinová mzda? To si nechám líbit. Platit za kino? Tůdle!" "Tohle je dobrý, tohle hnus, fujky." Ale takhle to přece nejde! Ta holka se mě ptala: "Proč by měl chlap dostávat za stejnou práci víc peněz?"

"Já ti to řeknu. Protože kdybysme náhodou oba byli na Titanicu a on se začal potápět, nějakej debil vymyslel, že ty s děckama odejdeš a já tam zdechnu." Proto dostávám o dolar víc za hodinu. Jen tak pro jistotu. Když uslyšíš v noci ránu, já to musím jít omrknout. "Jo, vážně má nůž!" Pokaždé, když drží někdo někde rukojmí, koho chtěj zachránit?

"Pusťte aspoň ženy a děti." A já jsem vosk? Já mám jako zůstat v trezoru? A s dalšíma dvaceti upocenejma týpkama se mám dělit o sáček arašídů a modlit se, že si mě ten psychopat nevybere jako dalšího? Pak mi dá k hlavě pistoli a bude poldy prosit o vrtulník. Stejně vím, že ho nedostane. Na vrtulník může zapomenout.

Takže ho musím uchlácholit s kvérem u kebule. "Kámo, zkus půjčovnu aut. Zkus si půjčit auto." Kde jsou feministky v těchhle chvílích? Někde v tahu! Jakmile začne hořet dům, feministky jsou fuč. I ta nejdrsnější feministka, která vám ve všem vymáchá čumák, protože jste šovinista, s ultra krátkým sestřihem si ve chvíli, kdy začne hořet, sepne vlasy do culíku: "Já jsem obyčejná dívka, chci skákat přes švihadlo!"

Proto film Titanic nesnáším. Všem holkám přijde hrozně romantickej. Hrůza. "To byla ale romantika, co říkáš?" "Ne! Vždyť je to horor!" Proč? Protože tam všichni chlapi zařvou. Ženský se snažej s někým z toho filmu ztotožnit. A vyberou si tu holku, co odpluje pryč v cestovním kufru.

Ale jak bych dopadnul já? Jako ten chlápek, co ve chvíli, kdy se Titanic rozlomí vejpůl, padá dolů a ještě sebou flákne o loď. To bych byl já. Měl bych na sobě kvádro. Nesnáším ho, ale tys přece chtěla, abych trochu vypadal, ne? Padal bych... Padal bych do vody a říkal bych si: "Že jsem radši nevojel tu holku z 1. třídy." Už musím končit.

Děkuju moc! Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (71)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Já miluju, když to takhle umí říct někdo přesně natvrdo. :D Kdykoliv to někde zkusím říct já (a mnohem jemněji) jsem za šovinistu jak před chlapama tak před ženskejma. :D

91

Odpovědět

teď jsem se dozvěděl, že Bill neodolal statistikám a zhruba před rokem se oženil.
na to můžu říct jen "mysleli jste si, že je až moc drsnej a zachází moc za čáru? počkejte, až se rozvede!" :D

260

Odpovědět

Fakt se mi chce brečet z jeho stand up a z komentářů pod videem. Zaráží mě vaše antifeminist komentáře. Co je na feminismu tak špatnýho?? Skupiny lidí (ano lidí, protože i muži o sobě říkají, že jsou feministi) co chtějí rovnoprávnost pro všechny lidi na světě, konec rape culture, slut shaming... Prostě konec jakýkoliv diskriminace. A jestli někdo tady napíše, že v naší společnosti neexistuje misogynie a sexismus tak už se asi vážně zblázním. Co třeba unesení přes 200 školaček v Nigerii, přečtěte si něco o Malale Yousafzai. Byla střelená do hlavy talibanem, protože promluvila o svých právech, o právu na vzdělání.
Co třeba tohle http://lidab.tumblr.com/post/86781843745/kili-fili-and-frilly-sorayraya" target="_blank" rel="nofollow">http://lidab.tumblr.com/post/86781843745/kili-fili-and-frilly-sorayraya ? Ten kluk zabil 6 lidí v Santa Barbaře, protože to byl 22 letej panic, který nenávidí ženy. Obviňuje ženy, že se s nim nechtěly vyspat, tak jich 6 zabil?? A ty komentáře mu opravdu napsali lidi pod jeho video na yt, neuvěřitelný jaký jsou lidi ignoranti.
Myslím, že každý by se měl nad sebou zamyslet (ano, i ženy, protože i ty si myslejí, že když o sobě řeknou, že jsou feministky, tak je ostatní budou pokládat za lesby, co nenávidí muže..)
http://24.media.tumblr.com/3dcbe5b63148137937a7091f89784901/tumblr_n64d5wXwc81qkjkqzo1_500.jpg
"Always remember that women who call themselves feminists will be accused so many times of being man-haters, but when a man kills women just for being women, he is called mentally unwell, and a madman rather than a woman-hater or misogynist."

A pro překladatele mohla bych poprosit o přeložení videí? https://www.youtube.com/watch?v=hg3umXU_qWc" target="_blank" rel="nofollow">https://www.youtube.com/watch?v=hg3umXU_qWc
https://www.youtube.com/watch?v=gjGL6YY6oMs
https://www.youtube.com/watch?v=6osiBvQ-RRg

1888

Odpovědět

Buď jsi jedna z nich, nebo jsi b***a.

297

Odpovědět

+TlustejProč?

01

Odpovědět

I přes realistický očekávání co se manželství týče, Bill stejně neodolal svý krásný Nie a už je v chomoutu :) Snad se mu otevře padák..

1091

Odpovědět

to budou panečku stand-upy, až dojde na rozvod! :D

130

Odpovědět

Ten chlap asi žije v nějakém přiblblém americkém filmu, kde feministka je ženská v brýlích a dělá manažerku a žvatlá něco o vegetariánství a zástupce opačného pohlaví viděla leda ze svého naleštěného auta.

16126

Odpovědět

Jedno slovo: nadsázka

1151

Odpovědět

0:32 - "tři ze čtyř"

110

Odpovědět

Opraveno. ;-)

83

Odpovědět

Billyho-Burra-miluju!

351

Odpovědět

Bill Burr má pravdu

415

Odpovědět

Chlapi si za to můžou sami, když řeknu hezký holce že je p**a, tak se přižene 10 chlapů co se jí snaži ojet a chcou mi rozbít držku. Když mně ona řekne že jsem k***t tak se přižene 10 chlapů co se jí snaží ojet a smějou se jak mě to ale pěkně setřela.

2147

Odpovědět

pořad lepší než kdyby přiběhlo chlapů co se tě snaží ojet ;)

1875

Odpovědět

+SkarPane Skare, zvu vás na jeden internet :D

710

Odpovědět

Ako sa hovorí, všetko má svoje výhody i nevýhody. Občas by som si to tiež s chlapmi vymenila, ale nie pre tie tzv. "výhody" mužov, ale práve pre "chyby žien. Áno, občas ma otravuje byť precitlivelá a nechať si platiť večeru. A nie, nevadí mi, že malým flirtom si viem občas trochu pomôcť, alebo že mi občas niekto pomôže vyniesť ťažkú škatuľu hore schodmi. Priznajme si, čo by ste bez nás robili? A čo by sme robili my bez vás...?

417

Odpovědět

A co ti brání za sebe zaplatit? Jako sorry, ale tohle není žádná přecitlivělost, jenom ženská vychcanost :D

50

Odpovědět

Uz jsem to videl snad 10x a porad se smeju :D :D Je proste nejlepsi jen skoda ze ho sem davaji jednou za dva mesice.

774

Odpovědět

Snad nejlepší stand-up co jsem tu viděl. Pravdivej a zároveň vtipnej. :)

506

Odpovědět

Ženy by za stejně odvedenou práci měly mít stejný plat a za "stejný zločin" by měly mít stejný trest - v obou případech stejně jako LGBT, Romové, Ukrajinci či hendikepovaní. Ale taky chlap by měl mít stejný nárok na výchovu svých dětí při rozvodu. Zbytek je o džentlmenství. Jo a abych nezapomněl - kvóty jsou blbost!
Sorry, za týden mám státnice, tak jsem si musel mentálně ulevit. :-D

924

Odpovědět

Čím skôr si priznáme že medzi mužmi a ženami sú proste biologické rozdiely ktoré sa odrážajú aj na správani a tým vo všetkým aspektoch života tým lepšie.
Práva máme rovnaké a to je dôležité.
Vlastne nie nemáme. Muži majú brannú povinnosť.
Ale viete čo? Myslím že je správne že ženy nie su nútene vstupovať do armády. Je správne aby boli zachránene v núdzových situáciach prvé. Je správne im otvárať dvere a je správne sa nezmlátiť ženu v situáciach kedy by ste muža zmlátili.
Čo s tým majú všetci nejaký problém. Majú v priemere nižšie platy a pozície. No a čo? to nevyplýva zo zákona. Proste ženy maju iné priority ako muži a trh to len odráža.
Nepočujem feministky sa sťažovať že 99% Baníkov, námorníkov, žumpočističov, pracovníkoch na ropných plošinách je mužov ani na stavbách a pri kopáni kanálov si veľa žien nevšímam. Oni sa pozerajú len na to že väčšina CEO sú muži. Sorry ale keď chceš 2 krat na 2 roky odísť na materskú tak to dosť znižuje šance že sa prepracuješ na vedúcu pozíciu vo firme.

18914

Odpovědět

Ještě zkus popřemýšlet kolik z těch tvých "biologických rozdílů" by se dalo vysvětlit také rozdílným zacházením a očekáváními na člověka kladenými.

1484

Odpovědět

+Annmnno schvalne, skus o tom popremyslat a napis ktore nie.

126

Odpovědět

+AnnmnJasné že už po prvých hodinách od narodenia sú rozdiely medzi chlapcami a dievčatami spôsobené aj spoločnosťou lebo sa k nim inak správa. Ale iné fungovanie hormónov, menštruácia, tehotenstvo, menopauza len ťažko spôsobuje spoločnosť a jej očakávania. Ja neviem o čo vlastne tým ľuďom ide. S čim ste nespokojný? Rozdiely medzi mužmi a ženami našej spoločnosti pomáhajú. Predstav si žeby ani jeden rodič nechcel isť na materskú. Ako by sa to odrazilo na pôrodnosti? Predstav si že nikto by zrazu nechceli ženy byť zdravotnými sestrami, opatrovateľkami, učiteľkami.
Ešte do extrému poďme s tým. Chýba ti že muži v piatok na diskotékach nemlátia dievčatá? A že nad domácim násilim sa nemávne rukou "šak férovka ne?"
Táto spoločnosť speje k tomu že sa tvárime že sme slepý k pohlaviu druhého, k jeho rase alebo telesným proporciám. Tvárime sa že rozdiely neexistujú. Kurva oni existujú priznajme si to a tolerujme sa taký aký sme.

742

Odpovědět

+Annmn+ ďalšia výhoda to že sa najprv zachraňujú ženy a deti veľmi silno napomáha zabraňovaniu panike a konfliktom počas krízových situácii.

420

Odpovědět

+AnnmnMarekSVK81, souhlasím, každý člověk by měl být brán takový, jaký je. A ne, že se hodí do obrovské, tří miliardové, skupiny lidí, které se přisoudí nějaké vlastnosti, potřeby a zájmy, a podle toho s ním bude zacházeno. Jsem silný individualista a neodpovídám tradičnímu profilu ženy, a toto škatulkující chování společnosti mi vždy jen ublížilo a ponižovalo mě. Rozdíly jsou mezi všemi lidmy, ne jen mezi muži a ženami. Tak proč předstírat, že tomu tak není?

90

Odpovědět

+AnnmnMarekSVK81, domácí násilí mi nepřijde v pořádku ani když je konáno ženou na muži... to asi do toho tvého výčtu vůbec nepatří.

Nevím, co se děje v pátek na diskotékách, ale pochybuji, že se lidi mlátí jen tak, protože se zrovna potkali.

Nevím, jaké biologické rozdíly jsi měl přesně na mysli. Pokud myslíš menstruaci a možnost otěhotnění, tak k tomu bych řekla asi toliko.

To, že ženy menstruují, jim do života přinese další starost, se kterou musí počítat. Každý se s tím vypořádá různě dobře. Pro někoho je to jako prokletí, někdo si najde způsob, jak se tím nenechat téměř vůbec ovlivnit. Představ si muže, ktrý má nějakou nemoc, která mu čas od času způsobí, že je mu na pár dní děsně špatně a nemůže se zdržovat dlouho mimo domov nebo míst bez WC. Například Cronova nemoc? Pak mezi ním a ženami s menstruací není takový rozdíl.

Možnost otěhotnění způsobuje, že ženy jsou ohroženější a neustále si na své okolí musí dávat větší pozor než musí muži. Rodiče jim to lijou do hlavy od dětství. Ale představ si muže, například z nějaké menšiny, kterou většinová společnost má tendenci nesnášet. Takový člověk musí být k ostatním také obezřetnější. Nebo muž, který byl zneužíván či šikanován. Jaký rozdíl v chování je tam?

Hele, jsou ženy které nemají vagínu ani nemenstruují, ty pak nemají ani jedno z těchto potíží.

28

Odpovědět

+AnnmnLidé milují škatulky, pohlaví je jen jeden způsob zařazovaní z milionu. Podle mého názoru je ale skutečně mezi ženou a mužem obecně velký biologický rozdíl. Hlavní roli (kterou již MarekXY zmínil a ty si ji zřejmě nějak přehlídla) hraje řízení různými hormony, které způsobují jednak rozdílné tělesné znaky (ženy jsou po fyzické stránce slabší), ale také ve velké míře ovlivňuje chování, což zkrátka dohromady dělá velký rozdíl. Samozřejmě existují i silné, agresivní ženy a slabí, citliví muži, to je však způsobeno nedostatkem správných či přebytkem špatných hormonů.. Myslím ale, že většina z nás nese typické znaky svého pohlaví, tělesné i psychické. Každopádně pokud se jako žena necítíš, nic se neděje, prostě se tak nechovej a uvidíš, že tě podle toho budou lidi brát, dnes už jsou na mužatky všichni zvyklý. Pokud máš dost kuráže a schopností, dostaneš se kam chceš, jako kdokoliv jiný...například to, co se tak draze platí u manažerů firem, je pevné vedení a jistá agrese (kuráž), která je typická spíše pro muže, ale pokud ji má žena, není problém... Většina slečen jsou ale prostě slečny, tak to bylo, je a bude. Pokud tě to ponižuje, tak zřejmě nejsi příliš psychicky vyrovnaná.

40

Odpovědět

+AnnmnSt.Croissant, přesně jak jsi řekl, každý má hladinu hormonů různou. A je to stejné, jak jsme se shodli s Markem, prostě každý člověk je jiný. Ne jen tím, jaké v životě získá zkušenosti, ale i tím, jaké hladiny kterých hormonů v sobě má. A není dvou lidí, kteří by je měli stejné.

Tak muži například mají oproti ženám více svalových vláken, proto je pro ně snazší zvedat těžší břemena a získávat svalovou hmotu. Proto se o ženách říká, že jsou slabší. A je to pravda. Aby žena měla stejnou fyzičku nebo sílu jako muž, musí na tom dřít mnohem více. To neznamená, že se nenajde žena, která je silnější než muž, jen pro ní bylo těžší a zdlouhavější toho dosáhnout.

Nějak jako agresivita a citlivost se mi zdá spíš jako jedna z těch věcí, které jsou dány vlivem společnosti a výchovou. Pokud dívčí novorozeně nikdy nepoznalo lásku, tak od něj citlivost těžko čekat. Ale je pravda, že o vlivu vnějších podnětů a genetiky na takové věci se stále diskutuje a zastánce mají oba přístupy. Ony také výsledky studií na toto téma vychází každému jinak, což je mi dosti podivné. :D

"Většina slečen jsou ale prostě slečny, tak to bylo, je a bude." Taky je tu taková interpretace budoucnosti, že rozdíly mezi pohlavími postupně vymizí, marketing si najde jiný způsob, jak vydělávat víc na svých produktech, než rozdělovat je na "pro muže" a "pro ženy", tradice ztratí na vážnosti, a nikdo na ulici nepozná, který člověk je biologicky žena a který muž.

Btw. nevšimli jste si, jak jsou v Americe tím rozdělováním lidí na muže a ženy posedlí? Maj tam tříleté děti, kteří o sobě zarputile tvrdí, že jsou opačného pohlaví a těm pak dají cedulku "transgender"... jaké tříleté dítě u nás by napadlo se takhle trápit svým pohlavím? A všichni víme, jak silně Američany ovlivňuje jejich marketing. Prostě to s těma modrýma a růžovýma sekcema docela přehnali.

No... ponižuje. Představ si sebe v situaci, kdy by ti někdo přisuzoval zálibu, která je podle tebe projevem slabomyslnosti. Představ si, kdybys chtěl někde pracovat, ale lidi by tě v práci nebrali vážně. Představ si, že sedíš v místnosti plné lidí, třeba na nějaké přednášce, jste tam třeba tři muži a 50 žen... představ si, že je to pro tebe důležité a přednášející je pro tebe vážená osoba... fajn, těžko si to představit z pozice muže... na technické univerzitě je většina mužů a je to společnost, které si člověk váží a touží v ní uspět... pokud si dovedeš představit takovou společnost plnou žen, kde se muž snaží uspět a váží si svých kolegů a vedoucích, tak si to teď představuj... a představ si, že přednášející pronese vtip na téma "muži jsou hloupí" a celý sál se začne otřásat v smíchu... ty ani nevíš, co byla pointa vtipu, ale víš, že se všichni smějí na tvůj účet. Jen tak z tradice. Jak dobře by ses cítil mezi svými kolegy?

Jinak tím škatulkováním myslím spíš přisouzené zájmy a schopnosti, než agresivitu nebo citlivost. Takové jako že ženy nemají buňky na matematiku a muži se neumí postarat o dítě nebo o domácnost. Fajn, kvůli již zmíněným hustším svalům mužům jdou hůře jemné pohyby, potřebné třeba pro šití nebo dekoraci drobných předmětů, což neznamená, že to muž nemůže umět, jen je pro něj těžší se to naučit, než je to pro ženu.

Co třeba mě jako dítě tenkrát na základce děsně naštvalo, bylo, když nás na pracovní výchovu rozdělili na holky a kluky, kluci šli do dílny vyrábět něco ze dřeva a my holky šli vařit do kuchyňky... Jak já žárlila na své chlapecké spolužáky :D Co je zajímavého na vaření v kuchyni, sakra? Kuchyň má doma každý. Kolik lidí má ale doma DÍLNU?! No já ji rozhodně neměla a vždy mě bavilo vyrábět, stavět a opravovat věci. Jestli si to čte nějaký učitel na základce, prosím... PROSÍM, nedělejte tohle svým svěřencům. Dejte jim možnost, ať se každý může věnovat tomu, co ho baví a zajímá. :)

A defakto stejná věc s dědečky a strýci na vesnici. Všechny ty cool věci jako vyřezávat věci ze dřeva a plést pomlázky učili jen své mužské potomky a příbuzné. Žádný dědeček nebo strýc se mi nikdy nevěnoval, jako mému bratranci. Strýc mi tak maximálně nabrousil můj vystřelovací nůž, nikdy mě nic neučil.

Jak se může člověk koukat zpět a necítit hořkost v krku?

44

Odpovědět

+AnnmnPromiň, ale já si dovoluji trvat na tom, že agresivita a citlivost mají hlavní původ v hormonech, a že hormony mají nepopiratelný vliv i na vznik zájmů a chování vůbec. Proto ta předpověď do budoucna. Ano, lidé mají různé poměry hormonů a existuje spousta dalších vlivů. Ale pořád na tom něco je.
Ano, každý je jiný, ale když se rozhlídnu kolem sebe, většina ženských se z velké části chová a má více zájmů, které jsou spíše charakteristické pro ženy a muži mají zase chování a více zálib typických spíše pro muže, neříkám, že na sto procent,ale z větší části ano. Také nepopírám, že existují výjimky, ale z mé zkušenosti se k holce, co se chová jako chlap, všichni brzo začnou chovat jako k chlapovi. Mrzí mě, že se nedokážeš trochu povznést nad věc a zasmát se sexistickým vtipům, ale věř, že hodně holek to dokáže.. :D To muž, který se chce chovat jako žena, to má podle mě horší. Nojo, svět je plnej stereotypů. Jo, je to na hovno, ale všechny se daj nakonec docela slušně ignorovat. Což ti vřele doporučuju. To, že se říká, že ženy patří do kuchyně, neznamená, že tě někdo nutí dělat domací puťku. Buď si klidně prezidentka, jestli na to máš. To, žes nikoho jako malá nepoprosila, aby tě naučil vyřezávat věci ze dřeva a plést pomlázky mě moc mrzí. Malou útěchou ti může být, že se to dá ještě dohnat.

40

Odpovědět

+AnnmnSt.Croissant, tak nevím, jak by ses smál, kdyby ti celý svět od dětství dával najevo, že jsi méněcenný, pak by ses dostal do lepší společnosti, kde bys na své útrapy zapomněl, a pak se dostal ještě do lepší společnosti, kde by ti to zase vmetli do tváře. Ale chápu, že něco takového obyčejnej bílej českej kluk nezažil a těžko to pochopí.

Nevím, jak ti tu zkušenost předat, ale o to stejně v diskuzi nešlo.

Zkusím jiný argument. Členy naší globální společnosti slýchávám říkat, že muži a ženy se už rodí takoví, jací jsou. Že jsou rozdílní od narození. A odmítají myšlenku, že by tyto rozdíly formovala společnost a nároky na rozdílná pohlaví kladená. Tak si vyper několik znaků, několik charakteristik v chování, které přisuzuješ ženám. Co je podle tebe jen a jen ženské chování a k muži se tak nechovají.

Pak zapomeň na všechny státy z naší globální společnosti. Neuvažuj Japonsko ani Hawai a podívej se do všech možných primitivních kmenů v pralesích. Podívej se na ty slabé ženy dennodenně šplhající s dětmi na zádech na obrovské stromy a na ty citlivé dušičky zabíjející hospodářský dobytek nebo sebe navzájem. Podívej se na ty zlatokopky, které muže vidí dvakrát za rok, jen v době páření, jinak žijí zcela odděleně. A podívej se, jak takové ženy touží po vlastním dítěti a rodině, když ani netuší, že sex má něco společného s početím, nebo když ve společnosti žijí tak pohromadě, že pomalu jedna neví, které dítě je její biologické (a něco jako slovo "otec" vůbec neznají).

Tohle je referenční skupina. Oni jsou homosapiens sapiens, kteří nejsou ovlivněni naší společností, takže co neplatí pro ně, ale platí pro nás, je způsobeno vlivem společnosti a to je výrok, proti kterému asi nikdo nemůže nic namítnout.

20

Odpovědět

+AnnmnA co je ti furt do toho, že má někdo předsudky? Vyhodili tě snad někdy z někama, protože si ženská? Copak ti udělali, no?

10

Odpovědět

+AnnmnSt.Croissant, co mi vadí na tom, že lidi přijímají lživé myšlenky o tom, že nějaký typ člověka je odlišný od jiného a už se tak rodí? Říká ti něco slovo "genocida"? Tu způsobily myšlenkové pochody podobného rázu.

Je to v lidské povaze a je to nebezpečné. Je nutné lidi vzdělávat o tom, jak tyto mechanismy fungují a jak se jimi nenechat ovládnout. Je třeba lidi učit kritickému a objektivnímu myšlení. Jinak se dostaneme do pořádného průšvihu. A mávnout nad tím rukou jako "ať si má kdo chce jaké předsudky chce", je velmi nezodpovědné.

10

Odpovědět

+AnnmnJežiši pochop prosím, že ženy v naší civilizaci v 21. století nikdo nediskriminuje. Možná jim dokonce nadržují. A ty tvoje myšlenky o nepřekonatelných archetypických představách snad nemyslíš vážně, to bylo tak před sto lety.. Seš celkem mimo, promiň, že ti to musím říct. Vždyť se podívej do politiky... no víš třeba, kdo vede zasraný německo? o té si asi nikdo nemyslí, že každej den brouzdá v obchoďáku a pěstuje čivavky, že? Takovej sou tři p****e, ale problém je v tom, že pak jsou tu taky tři p****e Paris Hiltonových... Mi povídej, že to mají z výchovy, prostě maj v p**i a staraj se o sračky.. Fajn, hází to trochu blbý světlo na ženský plemeno, ale říkám ti, když se nebudeš chovat jak blbá p**a, tak tě všichni budou mít rádi a budou tě repektovat... jakoukoliv ženskou. Slibuju.

12

Odpovědět

+AnnmnSt.Croissant, nevím, proč to pořád taháš do osobní roviny. Všechny příklady, které jsem psala z vlastní zkušenosti, byly jen pro podporu mých argumentů. Aby bylo vidět, co tyhle stereotypy dělají s lidmi a že je to znát.

V různých kruzích jsou stereotypy různě silné. Jak jsem psala, dostala jsem se do společnosti, kde nic takového nebylo, lidi byli tolerantní a otevření, a jaký pak byl šok dostat se do společnosti, která už tak osvícená nebyla.

Naprostá většina lidí má nějaké předsudky ať už vůči ženám nebo mužům, menšinám, lidem vykonávající určitá povolání, rasám... nejhorší jsou ty, která předpokládají, že určitá skupina lidí se rodí s jiným způsobem myšlení nebo s nějakým nižším postavením. Vede to ke křivdám a jako extrémní případ jsem uvedla genocidu.

Jediné, o co mi jde, je snažit se vzdělávat lidi o jejich přirozených myšlenkových mechanismech, vzbudit v nich kritické myšlení a tím přispět lepší budoucnosti. Je-li pak něco horšího než srážka s blbcem? Pověz. Chci jen minimalizovat výskyt blbců ve společnosti. Poslední dobou se také množí videa upozorňující na rizika davového chování. Situace, kdy člověk přehlíží nebezbečí, protože ostatní ve skupině je také přehlížejí atp. A přitom by stačilo myslet racionálně.

A chci se pokusit zamezit tomu, aby si nějaká skupina obyvatel nevážila jiné skupiny obyvatel... Člověk je schopen člověka zabít, pokud si neváží jeho života a věří, že je špatný. Jak můžeš přehlížet toto nebezpečí? V Africe jsou ženy stále ve špatné pozici, velmi nedoceněné a znásilnění a vraždy žen jsou na denním pořádku. Nechci, aby v mé zemi bylo týrání kohokoli na denním pořádku.

A pokud si pořádně přečteš komentáře na internetu, té nenávisti a znevažování je u nás až moc. Mám z toho strach. Ty ne? Taky budeš mít dceru. Máš maminku. Tvým nejlepším přítelem se jednou může stát Rom. Jednou můžeš jako ateista/křesťan odcestovat do muslimské země... vážně se nebojíš takových myšlenkových pochodů?

22

Odpovědět

+AnnmnJá nepopírám, že je nebezpečný rasismus a stejně tak fanatismus, ale prostě si nemyslím, že by se to dalo srovnávat s posměšnými předsudky o ženách. Pochop, že nebezpečná je nenávist mezi skupinami. To chceš říct, že muži nenávidí ženy? Zajímalo by mě, kam ses to dostala a co ti udělali, protože o žádném terorizování žen nevím (kromě domácího násilí, což je fakt svinstvo, ale jen to dokazuje, že jsou ženy slabé). A jestli si pořádně čteš, co ti píšu, tak víš, že to vztahuju kromě tebe taky na všechno, co vidím a slyším, takže by mě zajímalo, co myslíš tou osobní rovinou.

11

Odpovědět

Feministky jsou pouze nepochopené. Kvůli dezinformacím, které se o nich šíří.
Přečtěte si, jak je to doopravdy: http://www.feministky.com/

10211

Odpovědět

najlepšia stranka na internete :D

912

Odpovědět

vím, že můj komentář není k videu, ale nemůžu si pomoct. Stránka z toho odkazu je na jednu stranu vtipná, na druhou stranu si myslím, že by se to mělo zakázat v zájmu rovnoprávnosti. Kdyby byla taková stránka proti právům žen, už by ji zakázali.

270
Další