Ed Byrne o rodičích a vztazích

Thumbnail play icon
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 226
Počet zobrazení:15 110

Předchozí výstup Eda Byrnea o Alanis Morisette se setkal s mnoho kladnými reakcemi, tak vám přináším jeho další zkoušku ohněm na VideaČesky.

V tomto videu je již starší Ed Byrne hostem v Live at the Apollo, britském pořadu, v němž předvádějí své schopnosti různí stand-up komici v londýnské budově Hammersmith Apollo. Bude hovořit o otravných rodičích, špatně oblíknutých dětech, myšlenkách mužů a mnoha dalších věcech...

Video je rozděleno na dvě části.

Přepis titulků

Díky. Díky, je skvělý tu být. Chtěl bych mluvit o tom, jak necháváme děti vypadat staře. Vím, že to zní trochu puritánsky. Byl jsem nedávno na letišti. Ano, říkám "na letišti". Říká se to, jako kdyby bylo jen jedno... což by bylo k ničemu. "Poletíte odsud zpátky sem. I tak vám stihneme ztratit kufr." Byl jsem na letišti ve Stanstedu. Tam byla holčička, bylo jí 11 let.

Pak vysvětlím, jak to vím. Teď to zní oplzle. Děláte si vlastní fóry. Nedělejte to. Pak to vysvětlím a budete se stydět za svý oplzlý myšlenky. Kdybych to neřekl, tak si řeknete: "Jak to asi věděl?" "Určitě nic nenormálního." "Pak to vysvětlím." "Hele ho, úchyla." Každopádně ta holčička měla růžovou teplákovou soupravu.

A přes zadek měla nápis "Kočička". Asi se shodneme, že je to nevhodný. Minimálně. Jenže nemůžete říkat ostatním, jak vychovávat své děti. Pokud nežijete v Rakousku. A ne snad? Většina lidí tohle nerada slyší... Tak mě napadlo, že místo: "Takhle ji oblíkat nemůžete," by bylo lepší předstírat, že to je naprosto v pořádku.

Takže bych měl přijít a říct: "Hej, ten nápis má teda recht!" "No ta je!" "To je ale kočička se sexy prdýlkou!" Což jsem neudělal. Jen mi to přišlo jako dobrý nápad. Ve skutečnosti jsme skončili u stejný brány a její táta mě poznal. Tak jsme si povídali a já říkám: "To je vaše dcera?"

"Ano." "A kolik jí je?" A on řekl: "Jedenáct." A zeptal jsem se na ty tepláky a on, že je koupila maminka. "Jasně... Protože má na zadku napsáno 'Kočička'..." "Není to trochu...?" Zvláštní, jak některé otázky nemusíte doříct. Stačí se v polovině začít kývat. "Není tvůj bratr...?"

"Má na zadku 'Kočička'. Není to trochu... však víte?" "To je taková móda..." "Jo, ale..." "Vždyť je hnusná jak noc." "To je závadějící." "Neslyšel jste o lživé reklamě?" Půjde kolem 11letý kluk: "Copak to tady..." "CO TO SAKRA...?!"

"Jakej slepej lhář tě ráno oblíkal?" Děti jsou divný. Kdo z vás má děti? Pár jo. Nemám nic proti dětem. Ale rodiče mě štvou. S rodičem nemůžete vyhrát hádku. Myslím, že jsem v hádkách dobrý. Mám rychlý odpovědi a tak. Jednou mi někdo řek: "Když si najdeš ve slovníku 'blbec', je tam tvoje fotka." Nevím, kdo si musel hledat slovo "blbec" ve slovníku.

Můj slovník nemá obrázky, ty dutohlave. Ale to mi je k ničemu, když se hádám s rodičem. Vždy vytáhnou, že mají děti, a když je nemáte, tak jste prohrál. Je jedno, o čem to je. Třeba otázka trestu smrti. A já řeknu, že trest smrti nefunguje jako odstrašující prostředek, státy USA s trestem smrti mají stejnou nebo vyšší míru... "MÁŠ DĚTI?!" "Ne."

"Tak nevíš, o čem mluvíš." Tak já si strčím svůj fundovaný argument do psí díry. Protože jsi ty vyplivla sviště. Je jedno, o čem se hádáte... Zuřící býk je lepší než Casino. "Máš děti?" "Ne." "Tak nevíš, o čem mluvíš." "Nemáš děti, nerozumíš tomu." "Rozumím principu antikoncepce." Tohle neradi slyšej. Tak bych rád jedno měl.

Abych každýmu z nich řekl: "Mám teď dítě. A ty jsi pořád debil." "Řekni mu, že je debil, synku." Ale dítě nemám... Mám ženu. To je asi začátek. Jsem dokonce zamilovaný do své ženy. Kdo z vás je taky? Několik. Mimochodem ti z vás, co jste tu se ženou, a nezareagovali jste, máte před sebou velmi mrzutou cestu domů.

"To byla dneska dobrá show, že?" "Tobě se to nelíbilo?" "Jo, ale já poslouchala." "Ty jsi asi neposlouchal." "Smál jsem se..." "Ten Ir se tě na něco ptal." Zamilování se a být zamilovaný jsou dvě odlišné věci. Každá má své plusy a mínusy. Zamilování se je velmi vzrušující. To nepopírám. Nevíte, co bude dál.

Srdce vám buší. První dotyky. Pořád na sebe myslíte. Zamilování se = vzrušující. A být zamilovaný... je fajn. Prostě obojí má něco. Snažíte se, aby vztah fungoval. A to je práce muže. A práce ženy je...

kontrolovat, jak se snažíme. Snažíme se udržovat vztah, ale jednou za čas, dámy, uděláte něco, co ho pokazí. Třeba že se ptáte. Nedělejte to. Nemyslím otázky: "Kde jsi byl, komu píšeš, kam jdeš?" Ty beru. Myslím například: "Na co myslíš?"

Nevomrzujte s tím. Co je to za posledost znát naše myšlenky? Ty patří mně, ne? Sdílíme dům, účty, přátele... Nemůžu snad mít... "Ne, to chci taky." Proč k nám mužům nemůžete být stejně tak ohleduplní a taky kašlat na to, co si myslíme. Proč? Protože chcete znát upřímnou odpověď?

Na co doopravdy myslí? "Sakra, teď musím vymyslet, na co myslím." Ať už jste před tou otázkou mysleli na cokoliv rozumného nebo nevinného, teď je to navždy pryč. Vaše myšlenka utekla v panice do rohu hlavy. Aby uvolnila místo pobíhajícím panáčkům: "Na co myslíme? Ptá se!" "Rychle něco dobrýho. Co máš?" "Tomu nikdy neuvěří. No tak, chlapi!" "Ty...

To místo ani neexistuje!" "Co ty?" "To je její sestra. Chceš nás zabít?!" A panikaříte, protože víte, že pravda by nestačila. V 95 % případech je odpověď slovo: Nic. To jí stačit nebude, co? "Na co myslíš?" "Na nic." "Nemůžeš myslet na nic.

Musíš myslet na něco." Dámy, nikdy nepodceňujte mužskou schopnost být naprosto a zcela dutí. Jsme jako mistři zenu. Můžem probdít celý den a říct si jenom: "Svědí mě koule." Buď to, nebo myslíme na něco tak neuvěřitelně pitomýho, že to nechcete vědět. Přestanete si nás vážit.

Nechcete někomu, s kým chcete strávit zbytek života, říct: "Na co myslíš?" "Chceš to vědět?" "Ano..." "Co se odehrává v té tvé hlavičce?" "Představoval jsem si, že jsem špión." "Ptala ses." "Říkal jsem si, že by támhle byla skvělá schovka pro tajný dokumenty." "Je na ni dobře vidět. Těžko by se přepadávala." "Jako Havran na takový věci musíš myslet."

Komentáře (50)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Většina těchto komiků mi nepřipadala vtipná, ale u toho jsem se fakt nasmál a nejvtipnější na tom je že má pravdu a vlastně se směji sám sebe. Dobrá práce .

111

Odpovědět

neni dostupne :( skoda

42

Odpovědět

výborný video, a hlavně, jak mluvil o tom myšlení, pravda na 100%, žejo chlapi? :D

433

Odpovědět

nevim, nepřemýšlel jsem o tom

850

Odpovědět

tyhle ty show jsou sice všechny na stejný brdo, ale přitom je miluju :)

260

Odpovědět

Nevomrzujte :D lepší slovo sem neslyšela

320

Odpovědět

Koukám, že ho porovnáváte s Dylanem Moranem. Nic proti Dylanovi (Black Books je můj nejoblíbenější komediální seriál), ale na podiu mě tenhle pobavil víc:) 10

214

Odpovědět

Lord: Hehe, to je náhoda ;) Toho mám zrovna taky v hledáčku ;)

Gervaise a Morana mám sice hodně rád, ale spíš ne, protože ti mají hlavně těch pár nahraných vystoupení, které už mají kompletně přeložené titulky.

200

Odpovědět

No uz ked sme pri stand-up komikoch nebol by zly napriklad
-Jim Jefferies
http://www.youtube.com/watch?v=y-RJeqyh-vI
Ricky Gervais, pripadne uz spominany Dylan Moran (ten je fakt trieda...)

190

Odpovědět

Slušné ale nekteré veci jsem už slišel od jiných komiku.
Stejně na George Carlina nema nikdo, to byl borec.

182

Odpovědět

Perfekt :)

200

Odpovědět

famozní, moc jsem se smál!

210

Odpovědět

Výborný vystoupení:)
Jinak pro ty z vás, co tu teĎ mluvíte o moranovi, tak pokud jste náhodou neviděli, tak doporučuju jeho poslední stand-up http://www.csfd.cz/film/306787-dylan-moran-yeah-yeah/ Zase perlí:)

180

Odpovědět

Nesouhlasím. Dylana Morana mám taky "hodně nakoukaného" a i když samozřejmě mají pár společných věcí (oba trochu drmolí, oba jsou Irové...), tak jsou to rozhodně dva rozdílní komikové. Zvyšování hlasu a pohyb na pódiu - to patří k celé skupině stand up komiků, to není Moranův franchising.
Dylan Moran je například více surrealistický, více skáče z jednoho do druhého, pravděpodobně i více improvizuje...

A Ed Byrne mimochodem není žádnej mladej nováček, vypadá sice jako mladý nerd, ale letos mu bude už 40 (tohle vystoupení je pár let staré).

221

Odpovědět

docela ušlo, ale hodně slabý odvar Dylana Morana, ten dělá přesně tenhle typ humoru ale stokrát líp a jelikož ho mám hodně nakoukaného tak vidím, v kolika věcech (vzhled, tempo řeči, místa kde zvýší hlas a něco zdůrazní, jak se pohybuje po pódiu atd.) ho tenhle borec napodobuje, takže já si raději pustím znovu Dylana než slabou nápodobu

189

Odpovědět

Více, jen více Eda Byrnea!

201

Další