Ed Byrne o Alanis Morissette

Thumbnail play icon
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:853
Počet zobrazení:10 685
Představuji vám tímto irského komika Eda Byrnea, kterého jste zde na této stránce mohli zahlédnout ve videu Vševědoucí Google. Toto je však poněkud starší scénka, takže omluvte trochu horší kvalitu. Ed Byrne se zde nehezky vyjádří k Alanis Morissette a především jejímu slavnému hitu Ironic, který určitě mnoho z vás zná a pamatuje. P.S. Snažte se brát tento komediální výstup s nadhledem. ;)

Přepis titulků

Má tu někdo rád Alanis Morissette? "Jo, hm, chci si dneska vrznout." "Proti Alanis ani slovo, mluví za nespokojené ženy." Je to uřvaná pipka. Furt křičí... I ti z vás, co ji máte rádi, musíte přiznat, že je uječená hysterka. "Není to féér!" Ježiš, nekřič, ty pipko. Není divu, že tě nechal.

Pamatujete na její píseň Ironic? "No není to ironie?" Ne, není. Další otázka? Vyjmenovává věci, které mají být ironií, a žádná z nich ironií není. Jsou to nešťastné náhody. Píseň by se měla jmenovat "Smolíky". Jediná ironie je, že se jmenuje "Ironic" a napsal ji někdo, kdo neví, co ironie je. Měla ji pojmenovat... Nevím, jak by se to psalo, ale bylo by to dobrý jméno.

"A tady je Alanis Morrisette s písní ... " Z alba ... Protože v textu je třeba: "V zácpě, když už tak jedete pozdě..." To není ironie, to je jen vojeb. Kdy naposled jste měli zpoždění v zácpě a řekli jste si: "To je ale ironie. Tak tomu říkám ironie." "Onehdá jsem byl fakt v ironický zácpě." "Ironie jak hrom."

Ne. Není ironie, že jste v zácpě, když máte zpoždění. Pokud nejste městský architekt. Pokud jste městský architekt a jedete na seminář architektů, kde máte mluvit o tom, jak jste ve městě vyřešili ucpanou dopravu, na který kvůli zácpě nemůžete přijet. To by byla ironie, co? "Sorry chlapi, neuhádnete, co se mi stalo." Možná to tak myslela. "Jako když prší na vaší svatbě."

Jen pokud si berete meteorologa, který vybíral datum svatby. "Zákaz kouření na vaší kouřící pauze." To je bezohledné kancelářské rozhodnutí. Zákaz kouření v továrně na cigarety? Ironie. Není to tak těžký, Alanis. Těžko najdete ironický zákaz kouření. I když znáte ten, kde je "Děkujeme, že nekouříte"? A vy kouříte.

Asi docela ironie je... Ale nejlepší věta z písně, snad nejlepší věta všech dob, je: "Jako deset tisíc lžiček, když potřebujete nůž." To není ironie, to je kravina. Jak máš velkej dřez, Alanis? Vážně... Deset tisíc lžiček tu nemáme ani všichni dohromady, ne? A k čemu nůž?

K ubodání parchanta, co ti nechává všude po bytě lžíce? Ale řekněme, že to je jinak. Protože ji máte rádi. Řekněme, že potřebujete nůž. A nemůžete ho najít, protože všude je jen deset tisíc lžiček. Mohlo by se stát. A tak nemůžete udělat to, co jste s tím nožem chtěli. A druhý den se ukáže, že by na to stačila lžíce. Na otevření plechovky barvy přece můžeš použít lžičku, ty pako!

A já jich měl deset tisíc! No není to ironie? Možná příliš velká ironie. Jsem rád, že se smějete, protože jsem nedávno vystupoval v High Wickamu, kde je krásně. Ne, kecám, není. A mluvil jsem o Alanis Morissette, protože tohle neříkám prvně. Neříkám to všechno z voleje. A jedna ženská se na mě naštvala, protože byla její velká fanynka.

A mluvil jsem zrovna o těch lžičkách a jí přišlo, že už se v tom moc vrtám. Tak si řekla, že mi to nandá. "Nooo... to je metafora!" Neeee. Což bylo skvělý, protože jsem jí mohl říct: "Ne," "Je tam 'Jako deset tisíc lžící'". "Takže je to 'přirovnání'." Cejtíš to?

Ten večer jsem snídal chytrou kaši. Kdo by řek, že se mi jednou bude hodit vědět rozdíl mezi metaforou a přirovnáním? Musím někdy vymyslet něco i pro periodickou tabulku. Byli jste skvělí. Jmenuju se Ed Byrne, dobrou noc. Překlad: Ninjer www.videacesky.cz

Komentáře (49)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

pepee: na moderni dobu ?? .. co to meles? vtip nema dobu .. nekomu se proste libi, nekomu ne. mas to jako s hudbou: vetsina mladych dnes posloucha pop, a ja treba posloucham 90. leta ... neni to o dobe. je to o vkusu. to bys jako povazoval za neco nemozneho ze by nejaka 10-ti leta holka poslouchala za 100 let nejakou vaznou hudbu?

201

Odpovědět

no sice souhlasim, ze pepee mele kraviny, ale i tak bych s tebou trochu nesouhlasil.. sice je to vzdycky o vkusu, ale v kazde dobe urcite druhy predevsim te hudby prevladaji, da se to rict i o humoru, ale o nem asi ne v takove mire

211

Odpovědět

It´s a similaire! Nejlepší část :-D

230

Odpovědět

Zezačátku sem se bál, že to bude nuda, ale pak přišly výbuchy smíchu, takže za 10:)

200

Odpovědět

tusim najlepsi stand up komik akeho som pocula.

191

Odpovědět

Píseň Pfá z alba Fňň

210

Odpovědět

Nejsem zrovna ze starší generace, ale i když začátek byl slabší, jako celek fakt fajn stand-up. :D

182

Odpovědět

má pravdu ten chlapec

a dobrej nápad na název alba (Fň)

202

Odpovědět

nesympatický, nepříjemný hlas, divné gesta nepříliš vtipné.. věřím že se to možná líbí starší generaci ale na moderní dobu jsou tyhle vtipy hodně slabé.. začátek by nejhorší, to mě vyloženě přišlo jako urážky a ne vtipy, i když jsem to nebral nijak vážně...

1863

Odpovědět

Tim mi chceš říct, že když je mi 14, tak sem starší generace? :D Náhodou to bylo výborný..

230

Odpovědět

Tim mi chceš říct, že když je mi 14, tak jsem starší generace? :D Náhodou to bylo výborný..

190

Odpovědět

dalsim urcite nepohrdnu

182

Odpovědět

Víc, víc, víc! Díky za upload.

182

Odpovědět

hodne dobry, akorat ma trochu divnej hlas.. no rozhodne bych chtel vic

185

Odpovědět

super... jak Moran v nejlepsi forme

184

Odpovědět

*kotlí

181

Odpovědět

víc tohodle týpka! Jestli pořád jenom uječený pindy, tak chci alespon tri jeho videa denne

181

Odpovědět

Výbornej !!!

183

Další