Filipínské speciální jednotky

Thumbnail play icon
77 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:187
Počet zobrazení:4 733

Filipínské speciální jednotky patří mezi ty nejlepší na světě. Je to dáno hlavně tím, že už dlouhá léta bojují s různými povstalci v nehostinných podmínkách džungle. Toto video má příblížit jejich výcvik a také trochu přikrášlit jejich obraz.

Přepis titulků

Voják je tou nejvznešenější profesí. Vše, co máme, jsou naše životy. Být součástí rodiny, která provádí zvláštní operace. Ovládnout využívání nekonvenčních taktik, podvratnou činnost a záškodnický boj. Myslet mimo zajeté koleje a podávat naprosto profesionální výkony. Mít odvahu a odhodlání překonat každou výzvu. Díky tomu jsou speciální jednotky speciální. Než je voják hoden nosit legendární odznak, musí dokázat, že se na tuto práci hodí.

Každý zelený baret je podroben nejtvrdšímu výcviku filipínské armády. Col Pire Duro, čili Udeř tvrdě, je heslem kvalifikačního kurzu speciálních jednotek. Zde získají nejlepší výcvik pro boj v džungli. Udržet špičkovost boje speciálních jednotek vyžaduje pýchu, přísnost a profesionální přístup. Až když člověk dokončí tento kurz, smí se přihlásit do Hodnotícího a výběrového systému speciálních jednotek. Po dvou týdnech pekla získají pouze právo se přihlásit do Operačního kurzu speciálních jednotek.

Zde se vojáci specializují na operační velení a získávání informací, na zbraně, na první pomoc, na komunikaci, a na ničení cílů. Z nebes padají jen dvě věci.

Nebeská mana a výsadkáři. Vzdušné operace, infiltrace z nebes, je další specializací zvláštních jednotek. Plav, potop se, zabij. Vojenský potápěčský kurz je nejtěžšími 45 dny každého člena speciálních jednotek. Průnik za nepřátelské linie bez zpozorování. Stanou se z nich nejlépe trénovaní nekonvenční vojáci. Jejich největší silou je individualistický voják. Efektivní a rozhodné.

Speciální jednotky vedenou příkladem. Kompetentní. Profesionální. Disciplinované. Když extrémní situace vyžadují extrémní řešení. Ale bez ohledu na riziko, speciální jednotky tu vždy budou. Budou sloužit lidem a chránit zemi. Tohle je pro naši zemi.

Mé rodině přeju, aby se opatrovala. Tohle je pro mou ženu a dítě. Je to únavné, ale zvládneme to. Snad se vám doma vede dobře. Svou práci beru vážně. Díky tomu může má sestra dokončit školu. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (28)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

to by měl pan Marcinko radost

00

Odpovědět

V čase 04:17
The individual soldier znamená "jednotlivý voják".
Individualistický voják by byl The individualist soldier.

Rozdíl je v tom, že vojáci jsou individuální (tzn.samostatní jednotlivci), ale nesmí být individualističtí (tzn. neschopní pracovat v týmu).

10

Odpovědět

Achjo. Video o tomhle šlo udělat rozhodně líp. Přijde mi, jak když to tam oťukávaj ze všech stran, ale jediný co se z toho dozvím je, že speciální jednotky jsou speciální.

160

Odpovědět

Celkom ma to zaujalo, nakoľko som pred 2 týždňami robil semestrálnu prácu práve o terorizme na Filipínach... O tom sa v SK ani CZ na nete nedočítate nič, takže predpokladám, že väčšina ľudí nemá šajnu o tom čo sa tam deje. Odporúčam trochu pogoogliť pojmy "New People's Army" alebo "Communist Party of the Philippines". Majú tam dosť bordelík tiež.

70

Odpovědět

a taky islámský stát.

12

Odpovědět

+luftmausmannNeviem ako si toto myslel, ale tak toto nemá spoločné nič s IS :) Teda aspoň pri hľadaní info som sa nestretol s IS v súvislosti s Filipínami.

20

Odpovědět

+luftmausmannMezi islamisty na Filipínách působí skupina Abu sajáf která se hlásí k islámskému státu.

30

Odpovědět

Líbí se mi, co používají za mobil k odpalování té bomby xD NOKIA, se prostě hodí do takovýchto podmínek .))

232

Odpovědět

Sally, víš jak jsem říkal, že tě zabiju jako posledního..... Ano Matrixi, ...říkal jsi to .,.,.,., lhal jsem ..aaaaaaaaaaaaaaa :D

71

Odpovědět

Ty se mi líbíš Sally, proto tě zabiju jako posledního.

40

Odpovědět

Tak jsem doufal, že uvidím alespoň nějaké jejich taktiky či ukázku vybavení, ale zas z toho vzešlo jen pouhé propagandistické náborové video. Zklamání

323

Odpovědět

4:26 "The special forces lead by example"
To znamená, že jsou ostatním příkladem, ne že jsou příkladem vedeny (to by bylo: "...are led by an example")
http://www.wordreference.com/definition/lead%20by%20example

60

Odpovědět

Koukám, že moc nečteš ostatní příspěvky, no ale aspoň je vyšší šance, že to opraví :)

30

Odpovědět

Nejvznešenější profese? jako vážně? vraždit za peníze je vznešený?

2136

Odpovědět

až budou zase povodně, tak budeš brečet aby ti ty vrazi přijeli pomoct, než ti barák odplave do Německa

3912

Odpovědět

+FanýsTak nevím ale speciální jednotky snad při povodních nezasahují.

120

Odpovědět

takové jako ty miluji... vzal bych si tvůj barák, tvé peníze, tvou manželku a dceru a ty by si na to jen řekl "To nesmíš" a za pět minut by si sám šel do p**e. :)

56

Odpovědět

Nasadzovať vlastný život aby druhý nemuseli? To znie celkom vznešene. Ono niekto musí svoj život riskovať pri vraždení druhých ľudí a ak to nebudú oni, budeš to potom musieť byť ty.
Trocha rešpektu k zamestnaniu druhých nezaškodí ;)

254

Odpovědět

+MarekSVK81Jsou potřeba a zaslouží si respekt i vděčnost. Jsou určitě dobří a velmi potřební. Přesto si nemyslím, že tato práce je vznešená.

00

Odpovědět

Pokud je jeho prací zabíjet lidi, kteří mají potřebu zabíjet jiné lidi. Tak ano, je to vznešená práce. A vzhledem k platům většiny prof. vojáků to dělají za docela mrzký peníz.

211

Odpovědět

No to je nejlepsi, utyct od zeny s ditetem/tehotne zeny na nabor/cviceni/do valky a pak rikat jak to delaj pro ne a jak na ne mysli. A prat jim at to doma sami hezky zvladaji, at se maji pekne az se kluci nechaji postrilet. Ale koule na to, zustat doma, pomahat, vychovavat, starat se, mit svuj nazor, zit v realite a zivit se necim ikdyby podradnym, ma malokdo...

536

Odpovědět

jojo...všichni ať si raději vezmou kopretiny, zpívají Hare Krišna a dělají lásku protože všechny bytosti nechť jsou šťastny - hovno... ono zrovna na Filipínách je to celkem fajn mít profesionální protiteroristickou jednotku, protože zrovna guerillám a teroristickým buňkám se tam celkem daří. na wiki je celkem pěknej přehled jak tam zm*di řáděj, ale je fakt že kdyby zůstali doma bez výcviku a výzbroje a dávali dítěti cecík, tak že situace na Filipínách bude mnohem sluníčkovější...

202

Odpovědět

+FanýsTrochu si nepochopil muj komentar, narazim na absurdnost situace kdy tuto profesi vykonavaji lide, ktera by dle meho nazoru vice pasovala svobodnym, nesvazanym lidem kteri nemaji co/koho ztratit a ktere nebudou myslenky na rodinu ovlivnovat pri rozhodovani v nejruznejsich situacich...

19

Odpovědět

+Fanýsrozumim a beru tvuj názor... samozřejmě kluci bez závazků jsou pro tohle rizikový zaměstnání řekněme "vhodnější". Rozumim tomu, že s děckem člověk přehodnotí priority, což je dobře. Ale záleží na osobních hodnotách a situaci, kde ten danej člověk žije. A zrovna Filipíny jsou oblast, kde to ti kluci mohou dělat s vědomím, že osobním nasazením vlastního krku můžou zlepšit bezpečnost pro celou společnost, včetně svých rodin

70

Odpovědět

+Fanýsppp: Profesionální voják tuto pozici nemůže vykonávat pár let. Je to záležitost spíše 10 let možná i více.

A samozřejmě skoro všichni lidé chtějí založit rodinu. A právě proto i lidé s rodinami vykonávají tuto nebezpečnou práci. Speciální jednotky jsou spíše pro mladší, ale i zkušení vojáci jsou zde potřeba.

10

Odpovědět

Lead by example - vedou příkladem (jakožto špičkové jednotky jsou příkladem pro ostatní), ne že jsou vedeni někým jiným...

60

Odpovědět

Ten výbuch 2:57 si trochu přikrášlili, nemyslíte :) ?

280

Odpovědět

Nejen to :-) i některý zvuky výstřelů a ty Black Hawky ve scéně po výbuchu jsou přidělaný.. ale docela koukám že i dneska se aktivně používá vzor maskování Tiger Stripe, který asi budete znát z války ve Vietnamu... inu, v oněch zeměpisných šířkách bude asi doopravdy fungovat

100