What if…?Filmové a seriálové trailery

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 14
52 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:66
Počet zobrazení:4 351
Co kdyby se události v marvelovském vesmíru neudály tak, jak to známe?

Přepis titulků

Mír já miluju. Kdyby byl mír, byl bych bez práce. My se známe? Čas… Realita… se dají změnit. Kde chceš být… To je otázka, že? Každý vesmír…

je jiný. Každý… je jedinečný. Zpomal. Pár lidí tady tomu nerozumí. Já to ale samozřejmě chápu. V SRPNU Kdo jsi? Kapitánka Carterová. Scheiße.

VSTUPTE DO MULTIVERZA Jsem strážce. NEKONEČNÝCH MOŽNOSTÍ Sleduji vše, co se děje. Ale nemohu a nebudu zasahovat. Asi budu muset improvizovat. Do útoku! Jsme v přesile.

Ravager nikdy nelétá sám. Říkal jsem, že nikdy nelétá sám. To má být nějaká hláška? Chvilku jsem se bál. Vstupte do neznáma. A položte si otázku: OD 11. SRPNA Co kdyby…?

Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (23)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nějak moc černé. Jestli to bude postavené na tom, že oblíbené postavy jsou buď ženská nebo černoch, tak potěš.

1114

Odpovědět

To je teda překvapení, že na světě existují i ženské a černoši, nejen bílí muži, co? Navíc nám tu skutečnost ještě musí tak drze ukazovat! Že se nestydí! :D

1313

Odpovědět

+Ach joNo, já bych spíš řekl, že na tom to postavené nebude.
Hlavně proto, že "koho to zajímá?"
Pokud by JEDINÝ rozdíl v příběhu Ironmana byl, že se narodil jako holčička, tak... by fandové dostali oplechovaný prsa do fanartů, ale to je tak celý.
S odstínem kůže je to to samý.
Zajímavej "What If..." příběh dostaneš, pokud změníš něco zásadního, něco co postavu definuje. V případě Iromana, tedy například pokud by byl od narození blb, nebo na vozíku, nebo chudej, nebo firma místo zbraní vyráběla mixéry... Obsah kalhot nebyl pro příběh směrodatnej, i když přiznávám, že ze storky o tom, jak se Starková prosadila v mezinárodním byznyse plných chlapů by se možná něco vycedit dalo, ale ve srovnání s alternativama se mi to zdá spíš jako zajímavý charakterový detail, než příběhový materiál...

43

Odpovědět

+SodomaA kdo říká, že to bude postavené na tom? Jenom narážím na to, že někteří lidé jsou vyloženě alergičtí, když se změní pohlaví, vzhled nebo barva jejich hrdiny. Jako by to bylo něco nemístného, navíc u takového seriálu Stát se může všechno. Chovají se jak děti ve školce, kterým sebereš pastelku, protože potřebuje ořezat, a oni se rozbrečí. :D

53

Odpovědět

+Ach joKdyz jim seberes modrou pastelku , s tim, ze je potreba orezat, a vratis jim oranzovou neorezanou, tak je nasnade, ze breci. Vrcholem vseho je, ze tu modrou pastelku vubec neorezes,strcis ji do supliku a jeste mas tu drzost mi tvrdit, at kreslim smouliky tou oranzovou, ze je to prece jedno.

115

Odpovědět

+Ach neDemagogie za použití nepovedené metafory, to tu dlouho nebylo :-D

410

Odpovědět

+Ach neTo byla ta nejvíc mimo metafora, kterou jsem kdy viděl.
:D

55

Odpovědět

+Ach joMáš velmi dobře zvolenou přezdívku. Na každý tvůj komentář má člověk chuť napsat: "Ach jo, to je blbé až to bolí." To, co jsi napsal je tak strašně hloupé a svědčí o to nulovém kritickém myšlení a nepochopení druhého. Víš, nikoho nepřekvapí, když jsou ve filmu ze současnosti NĚJACÍ černoši, ale jde o to kolik jich tam je. Přestože tvoří 14 % populace USA, tak jsou ve filmech zastoupeni cca z 50 %, to není moc fér ne? Jako by je někdo tlačil. To samé u teploušů. Tvoří 4 % populace, ale snad v každém filmu a seriálu mají zastoupení, i když to nemá žádný smysl pro příběh. Tomu se říká propaganda. Vytvářet podobu světa, která není, ale kterou z nějakého důvodu chceme tlačit. Pak tu máme historické filmy, kde jsou také dáváni černoši, i když dané země v té době byly etnicky homogenní. To je jen další propaganda, která má za cíl přesvědčit lidi, že tak, jak je to teď to vlastně bylo vždycky a současný stav je vlastně v pořádku. To je Orwellovské přepisování historie. Pak tu máme zavedené hrdiny, kteří mají nějaké pohlaví a etnickou příslušnost. Proč to měnit? Má to nějaký jiný význam, než jen zmíněná propaganda? Fakt, řekni mi jediný logický důvod, proč měnit rasu či pohlaví postav. Pak filmy vznikají v rámci bílé kultury a je tak zcela v pořádku, když by tam byli jen běloši. Každá kultura si jako své hrdiny a představitele dává lidi ze své kultury. Tím, že se tam cpou lidí z jiné kultury, se v podstatě říká, že už to není naše kultura, ale jejich. Ono to by to prostě jen občas chtělo o věcech přemýšlet a ne jen opakovat prázdné fráze.

114

Odpovědět

+Já!Statistiky vytažené ze zadku s prominutím – zastoupení černochů ve filmech je 50 %? Wow. Zbytek nemá cenu moc číst, když se oháníš tímhle.

29

Odpovědět

+Já!Ukaž mi statistiku, kde je 50 % černochů a homosexuálů ve filmech a seriálech. Protože jinak jde o hysterickou nadsázku zoufalého člověka, který by se měl za svou chybu omluvit. :)

38

Odpovědět

+Ach joPřesně, podle dostupných statistik to minimálně donedávna bylo přesně naopak (třeba zde: https://www.latimes.com/entertainment/movies/la-et-mn-ucla-hollywood-diversity-report-20190221-story.html), takže nejen že to je přehnaná nadsázka, ale navíc i přesný opak reality. Ale hádám, že homofobové a rasisti si potřebují vymýšlet falešné statistiky, aby ospravedlnili svou nenávist.

17

Odpovědět

+Božka1. Ten článek je děsná slátanina. Barevní tvoří 40 % populace USA od kdy? I když se zahrnou hispánci, tak je to sotva 30 %.
2. Koho počítali? hlavní role nebo i kompars? Co jsou to ty všechny průmyslové kategorie? To do toho zahrnuli i štáb, catering, postprodukci atd.? Prostě počítáme to tak, aby nám to vyšlo.
3. je to 5 let staré. Od té doby se to o dost zhoršilo. Koukněte třeba na The Tomorrow War, tam tvoří většinu. Všichni jsou tam znázorněni kladně a bílí, krom rodinky hlavního hrdiny negativně. The wakling dead. Tam od cca 8. řady tvoří většinu hlavních postav nebílí. Zato padouchy napříč seriálem ze 100 % běloši. (ti, kteří mají nějaký význam, ne kompars, co stojí kolem nebo má pár štěků, či jsou omezeni na jednu epizodu.) 90 % vztahů, které během seriálu vnikly jsou buď gay nebo smíšené. To samé v seriálu Haunting. Ano, tam je sice bílá rodinka, ale z 5 dětí si jedna našla hispánce, druhá černocha, další je lesba a má asiatku, další nějakou indiánku. A to smíšené sňatky tvoří 2 % v USA. A tady zrovna 4 z 5.

Ano, přesnou statistiku nemám, to uznávám, proto taky píšu „cca“, ale taky co všechno do toho chcete počítat? Viz bod 2. Černoši jsou tlačeni a blackwashing je strašný. Historické filmy a mnoho fantasy to úplně kurví, když jsou tam v absolutně nesedících rolí jak pěst na oko.
A i kdyby bylo obsazení 100% bílé, atk je to zcela v pořádku. To by mělo být standardní nastavení. V rámci bílé civilizace se točí filmy s bělochy. A černoši by měli být obsazeni jen tehdy, kdy to má nějaký smysl pro příběh. Filmy s černochy ať si tvoří v Africe.

73

Odpovědět

+Já!"V rámci bílé civilizace se točí filmy s bělochy. A černoši by měli být obsazeni jen tehdy, kdy to má nějaký smysl pro příběh. Filmy s černochy ať si tvoří v Africe." 40 % Američanů nejsou běloši (zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Race_and_ethnicity_in_the_United_States), ale budeš říkat, že to je bílá civilizace a ať jsou ve filmech všichni klidně bílí? Ty seš fakt mimoň a totální magor. Jen proto, že je bělochů v Americe 60 %, tak by bylo v pořádku, kdyby všechny filmy byly jen bílé, protože jich je víc? Uff. Navíc ignoruješ, že filmový průmysl jen odpovídá na diváckou poptávku, o žádnou propagandu tady nejde.

Když se oháníš dalšími rolemi u filmu, tak si o tom zjisti něco víc, u rolí, které nejsou vidět (neherci) je to zasoupení menšin ještě horší.

A ohánět se konkrétními díly (seriály nebo filmy) je naprostá demence, to je statisticky naprosto neprůkazné.

15

Odpovědět

+BožkaAno, je to bílí civilizace, Běloši ji vytvořili a je to součástí bílého civilizačního bloku. To, že se jim tam jiní nasáčkovali na podstatě věci nic nezmění. I kdyby jich bylo méně než 50 % i kdyby jich bylo 1 %, tak je to jejich země, protože ji vybudovali. Když ke mě přijde na návštěvu víc lidí, než je členů mé rodiny, taky nebudu říkat, že dům je jejich, že ho postavili oni atd... Prostě Evropa, Severní Asie, Severní Amerika a Austrálie jsou součástí bílého civilizačního bloku a tak se má i prezentovat. A jestli tam jiní chtějí žít, tak to musí akceptovat.

53

Odpovědět

+já!Nasáčkovali? To mluvíš i o těch lidech, kteří na těch místech byli dřív, než se tam objevili běloši (například indiáni, aborodidžinci a podobně?)? Nebo si tu historii ohýbáš, jak se ti to zrovna hodí?

14

Odpovědět

+BožkaTakže fakt nezáleží kdó tam teď žije a v jakém poměru, ale kdo to vytvořil.

jasně, že to je míň, protože to jsou pozice, kde se musí makat. Právě na to jsem narážel. V hlavních či významných rolích mají větší zastoupení než by odpovídalo, ale když se chce statistika, tak zahrnou i kompars a členy štábu a hle, najednou čísla klesají a můžeme řvát, že jich je málo.

Ano, uvedl jsem ti několik příklad, fakt nebudu dělat analýzu tisíce filmů. Je zcela přirozené, že u bílých filmů budou většinou běloši. Co kdybychom do statistiky zahrnuli i africké filmy? Taky se aktivisté pohoršují nad tím, že je tam málo bělochů a asiatů? Co u Čínských filmů? Tam to najednou nevadí co? Cítíš to pokrytectví?

Tím myslím černochy, hispánce, asiaty. A když už jsi vytáhla indiány, tak ano, ti tam byli dříve než přišli běloši, ale před nimi tam byli zase jiní a před nimi další atd... Takže i oni tam jsou jako přistěhovalci. Navíc když tam přišli Evropané, tak tam nebylo nic, jen divočina, kde žilo pár divochů. To Evropané tam zbudovali kulturu, postavili města, vybudovali infrastrukturu, zúrodnili zemi. USA, Austrálii, jako státy vybudovali běloši a proto jsou tam oni doma. Země ti nepatří jen proto, že tam zrovna stojíš, ale proto, žes ji vybudoval.

42

Odpovědět

+Božka"filmový průmysl jen odpovídá na diváckou poptávku, o žádnou propagandu tady nejde"
Tak s tímhle tvrzením bych byl HODNĚ opatrný...

20

Odpovědět

+Ach joA jestli si myslíš, že tím dáváním palců z anonymního prohlížeče někoho oblbneš, tak to jsi na omylu. To umím taky. Přidáš komentář a během tří minut tam máš dva lajky? U několik dní starého videa? Nenech se vysmát.

23

Odpovědět

+Já!Nemám důvod ani čas blbnout s anonymními prohlížeči, abych podpořil svůj názor. Já nejsem hysterický troll, který má potřebu prosszovat si svou konzervativní ideologii na počtu palců. Vzpamatuj se. :D

12

Odpovědět

+Ach joNečetl jsem všechny příspěvky ohledně toho rasismu a LGBTQ+ nebo jak se to jmenuje ale podívali jste se na ten trailer vůbec? však tam nezměnili pohlaví, rasu nebo sexuální orientaci ani u jednoho představitele.... takže řešit tyhle obecné věci co se děje nebo neděje v současném filmovém průmyslu tady nemá smysl ;-)

22

Odpovědět

+Ach joNa tebe už jsem jednou narazil a modus operandi je stále stejný. Než dopíši komentář, tak u tvých komentářů přiskočí 5 palců nahoru a u mých dolů? A to u několik dní starého videa? Zrovna u tohohle videa. než jsem dopsal komentář, tak se objevil tvůj a u ostatních komentů se změnil počet palců o dva a i tvůj dvě minuty straý koment měl dva palce nahoru. To je mi náhoda. Takže jo, jsi hysterický troll, který má potřebu prosazovat svoji degresivistickou ideologii.

11

Odpovědět

Trošku mi to připomíná koncept "Love, death & robots".
tohle bude teprve sranda, zejména pokud vám MCU doteď přišlo trochu zkouřený :-D

30

Odpovědět

Teším sa, vyzerá to super

31