Giorgio Tsoukalos o starodávných mimozemšťanech

Thumbnail play icon
77 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:356
Počet zobrazení:6 809
Nedávno jsme tu měli zajímavé video o vesmírných civilizacích. Dnes se podíváme na sestřih několika teorií Giorgia Tsoukalose, který se proslavil dokumentem Vetřelci dávnověku - Ancient Aliens. Giorgio totiž téměř všechny současné a starověké technologické vynálezy přisuzuje mimozemským civilizacím. Mysleli jste si, že žárovku vynalezl Edison? Ale kdepak! Pro vás, které toto téma zajímá, leží na YouTube celé epizody tohoto seriálu a vy ostatní se můžete zasmát některým bizarním výrokům ještě bizarnějšího vědce.

Přepis titulků

Překlad: Brousitch www.videacesky.cz Giorgio A. Tsoukalos Vedoucí výzkumu Giorgio Tsoukalos je novým ztělesněním Ericha von Dänikena. V současnosti seznamuje mladou generaci s teoriemi starověkých astronautů. Technologicky vzato jsme byli zaostalí a oni nás jen lehce popostrčili správným směrem. Naučili nás matematiku, astronomii, zemědělství a tak dále. Byli v podstatě takovými poradci. Když se obyvatelé ptali těchto stvoření...

odkud pocházejí... nikdy neukazovali přes oceán, ale pokaždé... ukazovali na oblohu. Když tyto starodávné texty hovoří o bytostech sestupujících z nebes, měli bychom na to tak nahlížet a nepřidávat k tomu symboliku nebo interpretace. Možná měli na mysli tohle, nebo tohle. A při tom to může být tak prosté. Navštivili nás E.T.

Chybějící článek v našich genech byl právě mimozemský zásah. Jedna věc je naprosto jasná. Udál se ohromný pokrok, kdy jsme byli v jednu chvíli v jeskyních a zničehonic... stavíme pyramidy. Mimozemšťané si neušpinili ruce. Měli tu na Zemi poslušné dělníky, kteří je uctívali jako bohy. Kmen Dropa je údajná mimozemská rasa, která do dnešního dne přežila na planetě Zemi.

Je naprosto úžasné vidět, že elektřina nebyla vynalezena naší civilizací. Je tady už staletí. Jen byla zapomenuta. Většina věcí, jako je třeba elektřina, byla představena jen hrstce vybraných. Teorie pradávných astronautů může být vyvrácena pouze tak, že tady ti mimozemšťané přistanou a řeknou: "Nikdy v minulosti jsme tady nebyli." Dobrý, co?

Jsme 50 mil severně od města Luxor v Údolí králů. Giorgio Tsoukalos, vydavatel Legendary Times, se vydává hluboko do 5000 let staré komnaty. Tohle je to, kvůli čemu jsme přišli. Jak starověcí Egypťané osvětlovali vnitřky svých chrámů, pokud neměli zrcadla, pochodně, nebo nebyli schopni vytesat je venku? Mohli použít elektrické žárovky. Všeobecně se věří, že pochodně zde poskytovaly světlo. Jenže ty by zde zanechaly značné známky ožehnutí.

Výzkumníci jsou zmateni, jelikož žádné takové zde nejsou. Existuje však jedno možné vysvětlení. Modernímu oku to spontánně připomíná žárovku. Elektrickou žárovku. Symbol energie, had, je uzavřen v průhledné trubici. Slouží tak jako žhavící vlákno, stejně jako je tomu u žárovek. Tajemství elektřiny bylo Egypťanům darováno mimozemšťany. Výzkumník Giorgio Tsoukalos souhlasí, že pyramidy nebyly postaveny Cheopsem.

Nejvíce přijímanou současnou teorií je, že Cheops postavil pyramidu během 22 let. Pokud bych byl despota, což Cheops údajně byl, nebyl by každý čtvereční centimetr vnitřku a vnějšku pyramidy posetý mým jménem? Uvnitř pyramid neexistují žádné vyryté nápisy nebo hieroglyfy. Všechny zdi jsou holé. Všechny tyto monumenty, pyramidy v Gíze, Stonehenge, Teotihuacán v Mexiku, všechny tyto monumenty jsou symboly, poselství.

Zprávy pro civilizaci, která už může vidět, chápat a pomocí znalostí rozluštit tato sdělení. Všichni tito starověcí panovníci slíbili, že se mimozemšťané vrátí. A oni se skutečně vrátí. Otázkou je kdy. Vrátí se zítra, nebo za sto let? To nikdo neví. Teorie pradávných astronautů může být vyvrácena pouze tak, že tady ti mimozemšťané přistanou a řeknou: "Nikdy v minulosti jsme tady nebyli."

Dobrý, co? Překlad: Brousitch www.videacesky.cz Neumírejte s otázkami... Rozluštěte kód...

Komentáře (102)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mám skutečnou pravěkou fotografii,ktera je na kamenech.Jsou na ni lidé,dinosauři a kosmonaut-mimizemšt'an.Důkaz,že nasi Zemi navštěvovali mimozenšt'ané,kteří lidi na Zemi učili.

00

Odpovědět

teorie o žarovce mě přiliš nenadchla, ale když to vemu kolem a kolem a hooodně jednoduše- Byli lidé a ti viděly něco "nad" co přiletělo z nebes, neměly pro to název tak tomu začaly říkat bohové. Ti "bohové" nám ukazaly nové možnosti jak duchovní tak fyzikální,technologie.. směr..
Jenže se objevilo něco jako křesťanství a rzune formy náboženství které mají stejný základ ale zhostili se toho lidé (možná záporni "mimozemštané":)) kteří to zkazili, převrátila "učení" a vědění o "bozích" ku vlastnímu prospěchu, k moci, k ovládání.
myslím že většina náboženství věří v jedno a to samé, je to něco co je propojeno zkrz vědu, fyziku, společnost, duchovno, zkrz nás, je to vesmír je to vše nějaké transcendetálno. (neberte mě za žádného maniaka prosím :D)
Je to nabídka, je to výzva.
Samozřejmě je to "jen teorie" takže VŠE berte s nadhledem. A tím VŠE myslím i to co do nás celou dobu cpe, nebo se snaží naučit spoločenost a okolí.
A ještě připomínka ke komentáři narážející na to-"proč nám nedali rovnou halogeny či co."- možná je tenkrát neznaly, ale když už tenkrát znaly elektřinu, co znají ted? muhehe:)

216

Odpovědět

Toho mám rád..vždy to tak energeticky vypráví a koukám, že to dělá hodně let už :)
BTW. Podobným věcím věřím na 51% :D

201

Odpovědět

:D ten vypada jak ten hlavni herec z filmu Mumiea jak to k tomu sedne kdyz tam prohledava pyramidy.

211

Odpovědět

saarebas: ne, už blázníš :D

a k videu.. musím uznat, že je mírně ulítlej, ale něco na tom bejt může, protože kdo dokáže opak?
Sám věřím, že nějaké další civilizace ve vesmíru být můžou a klidně i vyspělejší. I lidstvo by mohlo být vyspělejší, kdyby se některé starověké vynálezy díky válkám neztratily a nebyly znovuobjeveny až o několik staletí později, nebo popírány a ničeny veděcké objevy napříkad církví (což také pozdrželo pokrok).

191

Odpovědět

je to dost mozne tymto veciam studujem toto video o sebe je trosku vytrhnute z kontestu a to co nas ucia v skolach su same picvoiny o historii, pravdepodobnjesia teza je toto ako to ze egyptania stavali pyramidu

198

Odpovědět

You Exist, because we allow it, and you will end, because we demand it...

04:46 - Vidím Abydos, nebo už blázním? :D

181

Odpovědět

bivoj: Zesměšnění by vypadalo trochu jinak. Kromě toho, v tomto případě nejsou zesměšnění třetí strany vůbec potřebná :)

182

Odpovědět

"...se můžete zasmát některým bizarním výrokům ještě bizarnějšího vědce."

To má být nějaký pokus o zesměšnění?
Říkám tfuj kolalokově limonádě!!!

194

Odpovědět

JK, zial odkaz na to nemam, bolo to rok-dva dozadu na tv JOJ :)

181

Odpovědět

Mike evidentne nerozumies tomu, co sa ti JK snazil povedat. Skus to namiesto s tym prikladom robotieho Ludvika a miesto toho vezmi tvrdenie, ze tesla vynasiel perpetrum mobile - existuju 'silne dokazy', ktore to potvrdzuju. aspon to ti budu tvrdit zastancovia tejto tezy.
alebo kazde jedno z vyse 2800 bozsiev v historii ludstva o ktorych su zaznamy.
alebo tezu, ze pristatie na mars bolo sfixlovane, ze WTC zostrelili mimozemstania (aj taka teza existuje) a mnoho inych podobnych.

veda nestoji na indiciach, veda stoji na dokazoch.

191

Odpovědět

K-NinetyNine:
Počítač běží na procesoře linux? :D To jako fakt řekli? :D
Prosím prosím, nemáš na to odkaz, video nebo něco? To bych hrozně rád viděl :D

201

Odpovědět

Někdo, kdo veřejně používá argument "Je to takhle a dokažte mi, že ne." není vědec. Prostě není.
Co se Ludvíka týče, mohl bych spekulovat o tvaru jeho židle, toho, jak jedl nebo způsobu, jakým se choval k lidem apod. Našel bych spoustu věcí, kdybych stejně tak, jako ten chlápek na videu, věděl, co hledám. A to je silně nevědecký přístup.
A prosím, netahej to do osobní roviny. Fakt to nemám rád.
Jo, zásah alienů na zemi proběhnout mohl. Stejně tak se může stát, že se za 1,3 sekundy Země promění v obří broskev na základě přírodního zákona, který ještě neznáme. To, že se to "mohlo stát" nic neznamená při té pravděpodobnosti, protože se "může stát" prakticky cokoliv a můžeš najít spousty prapodivných argumentů, jak to či ono podpořit.
Upřímně řečeno, může se mi zítra stát, že na mě na ulici spadne se střechy taška. A co si budeme povídat, je to nepravděpodobné, ale mnohem pravděpodobnější než to, že jsou pyramidy emzácký výmysl apod. A víš ty co? Taky kvůli tomu nechodím ven s ocelovým deštníkem. Stejně tak si nebudu zanášet mysl všemi konspiracemi, které se "mohly stát". Jednak na takové informace nemám v hlavě místo, druhak jsou úplně, ale úplně zbytečné, protože takových spekulací můžu na každém metru vytvořit tisíce. To jen tahle je oblíbenější, protože všichni máme ohledně alienů ten krásný pocit neznáma. Nic víc. Netahejte do toho vědu a prosím, snažte se pochopit, co tímhle slohem chci říct, než si budete hrát na ty lidi nad věcí a zhejtujete mě.

191

Odpovědět

Dave to nie je Occamova britva, ale Popperova britva, alebo tiez podmienka falzifikovatelnosti. ale inak plne suhlasim ;)

Yetti, pravda. na Slovensku uz ufo bolo, az do hlavnych sprav sa dostalo, vsetci tym boli posadnuty, len ja som tvrdil ze to bol nejaky sajrajt vo vzduchu. nakoniec to boli meteorologicke balony.
btw, spravy v telke nesledujem odkedy som sa tam dozvedel, ze pocitac bezi na procesore linux :D

190

Odpovědět

Lars "viděl snad někdo sakra zvás jak to bylo" co tym ako chces povedat? to, ze tam vtedy nikto z nas nebol znamena, ze je spravna prva funky hypoteza, ktora sa naskytne?
ak poviem, ze nas pred 100 tisic rokmi stvorili intelignetne zizaly, posles ma do p****e. a ak ta upozornim, ze si tam vtedy nebol, vari tym moja hypoteza ziska na vahe?
neide o to, kto kde bol, ale o to, ake mas na svoje tvrdenia dokazy. a zial, v tomto videu (ani v inych, kvalitnejsich hodinovych 'dokumentoch' ktore som pozeral) sa zial nic, co sa da povazovat za kvalitny dokaz, nenachadza.

na tuto temu (da sa to chapat aj v sirsom kontexte) sa velmi dobre vyjadril Neil Tyson: http://www.youtube.com/watch?v=6cJ7IeJkS34 po prvej minute.

GIORDANO mozne je takmer vsetko (kvantova teoria). mozne je aj to, ze niekde v amazonii pobehuje skutocny zivy jednorozec, to ale neznamena, ze len na zaklade toho, ze to je mozne, sa vsetci pohrnu do amazonie ho hladat.

"s takou matematickou presnosťou" to je dost zla interpretacia jasnej myslienky. ta matematika nie je nijak zlozita. prave uhly, pytagorova veta, objem, obsah ihlanu... neviem odkial mas, ze pouzivali neskutocnu matematiku, ktorej je aj dnes problem porozumiet. ide o to, ze na svoju dobu to bola zlozita matematika.

"Iba idiot odsúdi to čo nepozná" - tesim sa na tvoj nazor k mojmu vyroku, ze my ludia v buducnosti vytvorime svoj vlastny vesmir.

180

Další