Thumbnail play icon

Fermiho paradox: 1. část

95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:810
Počet zobrazení:13 397

Vesmír je plný milionů obyvatelných planet, což s sebou přináší vysokou pravděpodobnost existence mimozemských civilizací. Přesto jsme ale ještě nikdy nebyli svědky žádné jejich aktivity. Důvody, proč tomu tak může být, se dozvíte v novém videu z kanálu Kurzgesagt.

Komentáře (97)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

hm

takže: toto videa je zcela mimo. ten kdo to dělal asi nechápe smysl života...
Jeto sranda jako asi sněhulák na poušti se serfem hledající pláž...

Mimíci tu jsou a byli od pradávna.. kam se poděly.? no táák lidí..
ato ani nezmínil že je hmotný vesmír (6%)a nehmotný vesmír.

Lidi by furt ovjevovaly , ale přitom nevidí pravdu před očima.
Objevovaly by vše nové , ale přitom neobjeví ani sebe...
Na vše by lepily známky typu velikost,cena,množství... ale toje jen lidský rozum a logika která má hranice, skrze srdce vede cesta do universa a k bezbřehé záři...

Bláznivý jest tento svět ve starém egyptě,tibetu a sumeru najdete odpovědi.
chcete pár mimíků? -tak zde Fotky artefaktů co zvěřejnila mexická vláda
https://www.facebook.com/jaroslav.rosa.3/media_set?set=a.10202263343985135.1073741834.1836741327&type=3

time for fun...

630

Odpovědět

Na těch artefaktech je zajímavá jedna věc: Mimozemšťané na nich vypadají přesně tak jak si je MY dneska představujeme. Šedivci ze starých sci-fi, létající talíře. Proč proboha talíře? Vždyť to je naprosto nevhodný tvar, v podstatě sběrač překážek, dokonalá brzda. I v tom prázdném vesmíru totiž je nějaký ten bordel. Proč ne jehla (nejmenší odpor) nebo sféra (minimální povrch při daném objemu). Vždyť i my jsme s tím experimentovali, a neosvědčilo se to. Ale to odbočuji, proč ti mimozemšťané vypadají tak jak očekáváme na základě popkultury? Možnosti jsou omezené:
Mimozemšťané navštěvují autory sci-fi a ti je věrně zobrazují.
Ty obrazce zachycují nějaké lidské představy, které mají archetypální, nikoli reálný základ.
Popkultura je ovlivněna těmito artefakty (a pak je ta podoba vlastně důkaz kruhem).
Jo a ještě, že nás stále navštěvují. Používají své supertechnologie k tomu, aby se utajili před našimi záznamovými zařízeními a pak to pohnojí, když se celí ukážou nějakému joudovi, který o tom pak vykládá záhadologům, jako vy. Promiňte, ale to nezní příliš věrohodně.

Jediné objevné na vašem textu je nehmotný vesmír (patrně jste měl na mysli temnou hmotu a temnou energii, a zmotal jste to. Nebo naopak něco naprosto ezoterického, co znáte jen vy a stoupenci podobných názorů-pak nevím proč by se o tom měl ve videu zmiňovat).

241

Odpovědět

+komunardee nic jsem si nepopletl...
nemají reálný základ.? ee nemyslím si ) co starý egypt.?,mezopotámie(sumér)
asirské civilizace, co indiání v americe? co petrolejové malby v austrálii, co kmeny v africe.? tibet a dlaší a další...a tak dále a tak dále.nevím co Vám mám nato odpovědět....

záznamové zařízení.: zjisti kolik oči zachytí fotonu.a najdeš tam že jsme celkem slepí...
- technologie.) směju se tomu .. joudové a záhadologové , konspirační teoretici ... nepatřím mezi ně. když si projdete fotky (muj fb profil) v archeologii a mytologii je důkazů dost, po celém světě ve všech kulturách....

kdo nechce pravdu neuvidí...dávám sem pouze malou část celku...a zdaleka nejsem sám kdo sito myslí, sám uvidíte že těch lidí bude více a více...
Ave Lásku s Vámi

315

Odpovědět

+komunardTak mi vysvětlete, co je nehmotný vesmír, a proč se domníváte, že existuje?
Také vysvětlete, co má dokládat výčet lidských kultur a děl. Nevidím tam žádnou souvislost s mimozemšťany.
V mytologii je dost důkazů, že svět zachvátila potopa, a my tu jsme jen díky chlápkovi, co naložil spoustu zvířat do lodi, a přečkal ji tam. Rozhodně je takových zmínek více, než o mimozemšťanech.
Smát se můžete, ale to není argument. Už dávno se nedíváme jen očima, a přesto vidíme méně mimozemšťanů, než dle vás vídali naši dávní předkové. Proč?
A neodpověděl jste mi na prostou otázku: Proč ti mimozemšťané z dávných dob vypadají stejně, jako mimozemšťané dnes, kdy už se s nimi nevídáme?
Argumenty typu "Víly se ukáží jen tomu, kdo v ně věří" neberu.
Kolik lidí v něco věří, není podstatné, lidé jsou schopní uvěřit, že bičováním se a upalováním jiných se uchrání před morem, ale pravda to není.
Čest práci.

151

Odpovědět

A kdo by sem proboha jezdil? Já být mimozemšťan tak sem ani nepáchnu. Vezměte si případy UFO, které se někde objevily. Většinou první co jsme udělali bylo, že jsme je chtěli sestřelit. Podle mě určitě existují nějaké jiné obyvatelné planety a jsem si celkem jistá, že oni o nás vědí, ale znova se ptám: co by tady s náma dělali? Navíc pokud jsou o několik milionů let starší než my tak my se nacházíme asi dost nízko na pomyslném vývojovém žebříčku a jediné co teď mohou dělat je čekat, až se dostaneme na nějakou vyšší, přijatelnější úroveň bytí, aby se nemuseli bát o to, že je někdo povraždí nebo je bude rozřezávat a zkoumat. Dokážete si vůbec představit, co by se asi dělo, kdyby v současné době např. nějaká vláda oficiálně potvrdila existenci mimozemšťanů? Myslím, že slova chaos a panika to vystihuje dobře. Dokud si všichni nesrovnáme priority na naší planetě, nemůžeme přece očekávat, že se vystaví nebezpečí a kontaktuje nás nějaká jiná.

73

Odpovědět

Já jakožto "biolog" nejsem zastáncem teorie, že se život vyvinul na Zemi sám od sebe. Celý proces evoluce připomíná složitý algoritmus, jakoby ho snad někdo naprogramoval, pak taky principy přenosu genetické informace a vůbec organismus jako celek je něco tak složitýho, že přestože je tu život teoreticky pár miliard let, nevěřím, že to je dostatek času na to, aby se to SAMO vyvinulo k takové dokonalosti... Myslet si, že jsme v celém vesmíru jedinečný žijící tvorové je pro mě směšná a jenom to zavání sebestředností moderního lidstva, který si myslí, že díky technice a pokroku je pánem všeho tvorstva...

144

Odpovědět

Ještě někdo zaregistroval mezi těma ufonama ve videu i Dáleka z Doctora Who ? :D

261

Odpovědět

Rok 4015:
Diskuzní forum videanemecky.ru

Tak, škoda že jsem se narodil teď, pozde na prozkoumání vesmiru, a příliš brzo na prozkoumání miliardy dalších :(.

(volně přeloženo z Unijního německého jazyka)

50

Odpovědět

To bych neřekl, právě se dělaj neustále nový průlomy, čekaj se výsledky nových experimentů, objev gravitačních vln, objev možných dimenzí, teorie strun, výsledky z CERNu, úplný překopávání našich znalostí o elementárních částic a to zdaleka není všechno, jen je toho možná tolik, že už to bereme jako samozřejmost, ale například tuším 14. 7. ? se má přiblížit sonda k Plutu, to je přece naprostá pohádka, uvidíme nejzazší okraje sl. soustavy, přistání na kometě, to je naprosto fantastickej projekt, jen si myslím, že to spoustě lidem splývá, nebo je to nezajímá ( ne že bych jim to nutil).. no zkrátka, každá doba má svoje a až čas prověří váhu různých teorií a výzkumů...

181

Odpovědět

+jirik.kskTo je sice hezky, ze existuje mrte teorii, ale zatim je nikdo nedokazal vcetne CERNu. A za svou existenci zatim v CERNu neprisli vubec na nic prevratneho.

213

Odpovědět

zde je lepší přednáška v českém jazyce na dané téma : https://youtu.be/WOY-h2kq9X8 koho téma zajímá, určitě se mu to bude líbit, uživatel Ink zde najde i odpověď na to, proč jsou vědci přesvědčeni o tom, že voda je nezbytným předpokladem života... jinak doporučuji ještě knihu "Kde všichni jsou", právě o Fermiho paradoxu, dá se najít i na ulozto, jen teda po přečtení propadnete asi drobné skepsi co se týče možných dalších civilizací ve vesmíru :)

20

Odpovědět

Kdyby se tu někdo nudil, a nevěděl k čemu udělat titulky, tak pro inspiraci :D
https://www.youtube.com/watch?t=150&v=0FsQ-v8Tec4

10

Odpovědět

Osobně mi připadá opravdu krátkozraké myslet si, že protože lidé potřebují pro život vodu a kyslík, potřebuje pro život vodu a kyslík vše, co může být tam venku.

104

Odpovědět

o dva příspěvky výše jsem dal odkaz na přednášku, kde je to vysvětleno :)

40

Odpovědět

Kurzgesagt by jste měli překládat pravidelně, je to jeden z nejlepších kanálů na Youtube. Jinak nikdy to nepochopím s pískem, podle mě jen na nějaké malé pláži někde v zapadákově musí být triliardy zrnek písku. Jinak zapomněli na civilizaci typu IV. = Bůh.

154

Odpovědět

Velký souhlas! A taky víc překládat stand-up komiky, úplně se na VČ vytratili. Přitom ve vesmíru existují :D

70

Odpovědět

Občas jsem si říkal, jestli jen nejsme hračky ovládáné nečím větším. Jestli prostě nejsme jen baráček pro panenky nějakého mimozemského něčeho. Ale asi moc hraju The Sims.

55

Odpovědět

Zase na druhou stranu je šance, že jsme fakt jen my v celém vesmíru.

46

Odpovědět

prelozte tam to wait but why.. about fermi paradox..diky :D

21

Odpovědět

Mne sa paci napr. tvrdenie, ze kedze je velmi pravdepodobne ze vo vesmire, aky je obrovsky, sa vyvinulo velke mnoztvo inteligentnych civilizacii ktore su aj technologicky velmi pokrocile. A kedze sa kazda casom pokusi vytvorit dokonalu simulaciu vesmiru (tak ako sa o to snazia ludia), tak je dost mozne ze vznikne velke mnozstvo simulacii , nie len jedna pre civilizaciu. A teda mnozstvo simulacii drvivo predbehne pocet realit, a teda aj pravdepodobnost ze my sme vo vnutri taktejto simulacie je omnoho vacsie nez ze sme prave prva civilizacie v "originalnom vesmire".

Statisticky je omnoho pravdepodovnejsie ze sme vo vnutri simluacie ktora je vo vnutri simulacie ktora je vo vnutri simulacie atd, bohvie kolko levelov to ma. No a ako so vsetkymi ujebani teoriami, aj tato sa postupne casom stava stale realistickejsia, kedze cim dalej sa posuva technologicky vyvoj, tym viac experimentov potvrdzuje tieto teorie.

83

Odpovědět

Připravte si ručníky a hlavně nepropadejte PANICE!

413

Odpovědět

Takže v nejbližší době žádný sexy mimozemšťanky a invaze na cizí planety? Fok, narodil jsem se moc brzo.

412

Odpovědět

nebo naopak pozde a uz tu byli :D

31
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK