Thumbnail play icon

Co kdybychom se narodili ve vesmíru?Vsauce

Přidat do sledovaných sérií 91
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:741
Počet zobrazení:5 622

Dnes se Michael zamyslí nad tím, jak bychom vypadali, kdybychom se narodili ve vesmíru. Samozřejmě nezůstane jen u úvodní otázky, ale objasní nám například i zdravotní problémy kosmonautů. Co myslíte, jsou intimnosti ve vesmíru vůbec možné?

Komentáře (42)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Vsauce je jako učitel. Nadhodí spoustu věcí a žádnou nedokončí. Zbytek si najděte sami. Není čas na vysvětlení, musíme toho ještě hodně stihnout a já tu nejsem od toho, abych vás něco naučil. Učit se máte vy sami.
Zmíní se o tom, že zvracení z pohybu je podobné zvracení z pozření jedu. Fajn, ale stále nevím, proč by mi zvracení mělo zachránit život v autobuse. Ale hledat to nebudu.

213

Odpovědět

to je jednoduche: ked sa v autobuse povracia dostatocny pocet ludi, vodic radsej zastavi a vyspusti ich von - budu na slobode mimo miesta, kde im prislo zle ;) :D

222

Odpovědět

Zvracení ti nemá zachránit život v autosu. Lidské tělo přece od přírody nepočítá s tím, že budeš jezdit v nějakém autobuse, v letadle, na lodi, nebo v dalších prostředcích vynalezených člověkem. Lidské tělo se vyvíjí a připravuje na život na pevné zemi a pokud je dlouhodobě vystaveno takovému pohybu, na který "není stavěno" je, jak Vsauce říkal, zmaneté a tak spouští obranné mechanismy. A i když je tahle obrana v takovém případě zbytečná, tak ji tělo spouští, protože si možná "myslí", že je tenhle nepřirozený stav způsobený užitím nějakého jedu.

330

Odpovědět

2:26, vzpomněl si ještě někdo na lyric video k Up in the Air? :D

180

Odpovědět

Hmm, tak po tomhle videu si říkám, že být kosmonautem má asi taky své mouchy :D

240

Odpovědět

Na kosmonauta nemá nikdo :D

251

Odpovědět

10/10... nic jinýho si tento kanál nezaslouží :-)

241

Odpovědět

Viděl jsem dokument Sex ve vesmíru, tam to bylo poměrně pěkně rozebráno, proč je těžký intimní kontakt ve stavu beztíže, či narození zdravého dítěte. Pro zajímavost, problém s intimním kontaktem by mohl mít několik řešení, jak bylo řečeno ve videu, speciální vesty, která se přilepí k sobě, potom tzv. "tunel lásky", kde nebude moc místa, tudíž nebude kam odlétat, nebo nějaká větší masa vody, která by se přirozeně zformovala do tvaru koule a v ní by byl sex taky relativně možný, protože to simuluje gravitaci. Ovšem jak je to s oplodněním, to už je věc jiná...:)

190

Odpovědět

- Som asi jediný komu vadí ten jeho hlas a to že mám celú jeho hlavu na obrazovke že ??????

1988

Odpovědět

Jo.

213

Odpovědět

+Maerlyn0ale mám 3 krát palec hore takže nádej tu je :D :D :D:

2110

Odpovědět

Ten pocit, když říkáš, že nemůžeš být "only one" a pak zjistíš, že jsi :D

197

Odpovědět

+Silenciotak tomu ver , som si to schytal teraz :D :D ... ale ved vieš internet snažil som sa presadiť si názor a vedieť čo ľudia na to

183

Odpovědět

Tak trochu deprese... :D čím dál víc zjišťuji, že pro mě asi bude opravdu nemožné dostat se někdy do vesmíru..

191

Odpovědět

Když je takový problém s chybějící gravitací, proč už dávno není součástí ISS rotující modul, který by pomocí dostředivé síly gravitaci alespoň částečně simuloval? Nebo proč vesmírnou loď na své meziplanetární cestě celou neroztočit? Tohle řešení, které A. C. Clarke používá snad v každé druhé knize, mi přijde s trochou snahy celkem jednoduše realizovatelné, na rozdíl od umělého gravitačního pole fungujícího na neznámém principu, které zase používá 99 ze 100 sci-fi filmů.

190

Odpovědět

ano jistě proto tvrdil. že způsoby vytvoření umělé gravitace už existují, jen není levné a jednoduché je vyrábět masově...nebo spíš Massově? O:-)

190

Odpovědět

Tak on přemýšlí nad početím člověka ve vesmíru a dokáže říct větu, že víme o svých tělech málo? :) Přijde mi, že až znepokojivě moc..

182

Odpovědět

Přemýšlet může, ale nedopracuje se k výsledku.

00

Odpovědět

+tkChtěl jsem říct, že víme jen kousek skládanky.

00

Odpovědět

Vsauce jako vždy skvělý, ale mám poznámku k překladu: výraz "těhotná" se užívá pouze u lidí, u živočichů hovoříme o tom, že jsou "březí." Čas 6:15.

183

Odpovědět

V 10:44 se z toho složil vlastně klasický obraz mimozemšťana (á la Roswellská pitva).

181

Odpovědět

je o tom i dokument jmenuje se to myslím Sex ve vesmíru

180

Odpovědět

Rickets = křivice. (10:19 není přeloženo)

181

Odpovědět

Vida a já měl pocit že jsem někde četl že problém s vesmírným sexem je ten, že ve stavu beztíže nemůže dojít k erekci, ale samozřejmě, už jsou i jiné způsoby oblodnění než přirozený.

1813

Odpovědět

Blbost

184

Odpovědět

+Maerlyn0Vzhledem k tomu že to vědci řešili skoro 40 let, tak to zase taková blbost není :D http://wiki.answers.com/Q/Can_you_get_an_erection_in_space

187

Odpovědět

Úvodní obrázek mě vyloženě nabudil! :D

191

Další
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)