Sex (ep. 3)Pozemšťané v kostce

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 12
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:205
Počet zobrazení:6 975

Ve třetím dílu rychlokurzu pro návštěvníky záhadné modré planety bude Zogg rozebírat sexuální praktiky Pozemšťanů...

Přepis titulků

Vítejte u 3. dílu Pozemšťanů v kostce, rychlokurzu pro mimozemské návštěvníky. Pojďme dát řeč o sexu... DÍL TŘETÍ: SEX Takže, co je sex? Většina pozemských druhů se dělí na samce a samice. Nový jedinec vznikne zkřížením genetického kódu samce a samice v procesu zvaném množení. Jak to funguje? Představte si dvě typická pozemská zvířata. Většina jejich buněk obsahuje dvě řady DNA - jednu od každého rodiče. Aby se mohli rozmnožit, vytvoří obě pohlaví buňku s náhodou kombinací DNA, a pak samec svou buňku předá samici v procesu zvaném kopulace.

Po sloučení buněk vznikne plnohodnotná nová buňka s vlastním dvouřadým DNA a stává se základem pro nového jedince, který se začne vyvíjet ve vajíčku, nebo přímo v těle samice. DNA rodičů se nezmění v nový řetězec, dokud se u potomka nevyvinou pohlavní buňky. Proto se na Zemi můžou křížit různé druhy, ale jejich potomci zůstanou neplodní. Rada pro vědce: Pokud chcete z lidských buněk vytvořit bio-počítač, neomezujte svůj výzkum pouze na mozek.

Při kopulaci uvolní samec ve spermatu 300 milionů buněk během pěti vteřin. DNA těchto buněk obsahuje 3 miliardy párů bází, z nichž každý nese 2 bity informací. To znamená, že lidský ejakulát přenese 4000 terabytů za sekundu, což je dvanáctkrát víc než u Ilarijských neuro-kabelů. Samičky Pozemšťanů nosí potomky ve svém těle 9 měsíčních cyklů. Během té doby nemohou mít další děti, zatímco muži pobíhají kolem, loví, bojují a kopulují s jinými ženami. Pro rozrůstání kmene je tedy klíčový počet žen, nikoliv mužů.

Proto jsou muži tradičně lovci, bojovníci, a ochraňují ženy a děti vlastním životem. Muži jsou postradatelní. I jeden stačí na oplodnění celého kmene žen. Otázkou zůstává: Proč mají Pozemšťané sex? Může za to lidská mysl. Jak jsem vysvětlil v prvním dílu, Zvíře nutí Ego k sexu pocitem zvaným chtíč a odměňuje ho pocitem zvaným rozkoš. Zatímco Otrava uplatňuje pravidla Společnosti pocity viny a hanby. Z tohoto mocenského boje vzniká většina lidského chování, ale v případě sexu vytahuje Zvíře trumf - lásku.

Silný pocit, kterým připoutá člověka k jinému Pozemšťanovi. Láska je příjemná a ušlechtilá, a také imunní vůči rozumu a výčitkám svědomí. Proto si Pozemšťasné myslí, že ve jménu lásky jim projde cokoliv. V minulém díle jsme viděli, že vývoj života od fotosyntézy až po lidskou civilizaci, je hnán jedinou věcí - šířením genetického kódu. Můžeme to nazvat genetický imperativ. Ale proč genetický imperativ upřednostňuje sex? Nebylo by snadnější samooplození bez složitých námluv a kopulace?

Odpověď hledejme u speciálních stvoření - parazitů. Parazité žijí výlučně na Zemi, protože zde neplatí anti-parazitální zákony Centrální byrokracie. Zákony neplatí pro Mozkocucky, ale to je dáno tím, že v podstatě celou Byrokracii řídí. Proto se neřadí mezi parazity, ale autoritářské symbionty. Paraziti jsou většinou malá stvoření: hmyz, mikrobi nebo červi žijící na tělech nebo uvnitř těl větších tvorů, kterým odebírají živiny. Problém je, že paraziti se množí rychleji než hostitelé a přizpůsobí se jejich případným mutacím.

Proto je boj proti parazitům pomocí mutace k ničemu, jelikož parazité mutují mnohem rychleji. Sexuálně se rozmnožující zvířata však s každou generací vykazují větší rozdíly, tudíž je pro parazity mnohem těžší přizpůsobit se změnám jejich hostitele. Ve světě plném parazitů je tedy sexuální reprodukce lepší řešení. Proto je tento způsob množení na Zemi tak populární. Dělají to skoro všechny druhy. Tedy až na... mikroby. Tip pro turisty: Pokud chcete sledovat lidské sexuální chování, vyhledejte takzvané čtvrti červených luceren.

Nejspíš nebudete svědky přímé kopulace, ale uvidíte lidské namlouvací tance a zhlédnete vzdělávací videa. Zajímavý na sexuální reprodukci je fakt, že popírá pravidla evoluce. Jak je to možné? V přirozeném výběru uspějí jedinci s vysokou schopností přežít. Mutace je tedy úspěšná, protože slouží určitému účelu. Sexuální reprodukce však vyžaduje hledání partnera a evoluce tvory nutí, aby si pečlivě vybírali.

Všeobecně jsou vybíravější samičky, protože mají omezený počet vajíček k oplodnění. Tomuto procesu se říká sexuální selekce. A tak se dobrý vzhled, nutný k přilákání partnera, stává důležitým faktorem pro úspěšnou evoluci. Dochází tak ke vzniku prapodivné smyčky, kdy hlavním faktorem pro to, být sexy, je... být sexy. Představme si skupinu, ve které mají někteří samci na hlavě malé chapadlo.

Některým samicím to přijde roztomilé, takže samci s chapadlem jsou víc sexy. Sexy samci budou mít sexy potomky a každá samice chce sexy potomstvo, protože to pak má větší šanci k šíření matčina genetického kódu. Nakonec tedy i samice, které dřív chapadlo nepřitahovalo, ho nyní chtějí pro své děti. Tím jsou chapadla ještě více atraktivní. A máme tu naši smyčku, ve které jsou chapadla sexy, protože jsou sexy. Nemají žádné praktické využití, všichni jen chtějí sexy potomstvo. S každou generací budou chapadla větší, až nakonec svým nositelům znemožní přežití.

Tento příklad je méně přehnaný než se zdá. Některé druhy mají obrovské paroží, barevné peří, či složitá volání k páření. Někteří vědci věří, že lidská inteligence se nevyvinula jako nutnost k přežití, ale je to jistá forma mentálního paroží způsobená sexuální preferencí. Podívejme se blíže na sexualitu Pozemšťanů. Kdy jsou považování za atraktivní? Muži by měli být silní, zdraví, agresivní, inteligentní a mít vysoké společenské postavení. Tak budou schopni zabezpečit svou partnerku a potomstvo. Také muž, který hodně šíří svou DNA, je sexy, protože i jeho synové budou nejspíš hodně šířit DNA své matky.

A konečně by muži neměli být příliš staří, protože po smrti nemohou chránit a živit své děti. Vysoký věk nevadí pokud jsou bohatí, protože peníze zajistí ochranu a jídlo. A tak jsou staří muži sexy jen pokud mají peníze. Pro ženy je hlavní kritérium schopnost porodit hodně dětí než jí dojdou vajíčka. Proto je důležité zdraví a mládí. Široké boky jsou sexy, protože usnadňují porod.

Úzký pas je sexy jako důkaz, že široké boky nejsou důsledkem nadváhy. A velká ňadra jsou sexy, protože... nikdo vlastně neví proč. Mohly vzniknout díky naší známé smyčce, bez zřejmého důvodu, stejně jako parohy nebo barevné peří. Nakonec k atraktivitě přispívá také inteligence a postavení ve společnosti. Strategická rada: Pokud chcete infiltrovat lidskou společnost měňavci, kteří získají informace pro invazi, měli byste zvážit možnost podoby atraktivní ženy.

V tom případě ale dbejte na detaily. I malá chybka v počtu očí nebo barvě kůže Pozemšťany vyděsí a vaše agenty odhalí. Šíření kódu a výběr partnera s kvalitní DNA nejsou jediným cílem. Pozemšťané také musejí krmit a chránit své potomky. Tyto dva cíle většinou spojí tak, že si vyberou dlouhodobého partnera, se kterým děti vychovají a zároveň ho podvádějí. Osvědčená strategie pozemského muže je jedna dlouhodobá partnerka, za jejímiž zády kopulují s dalšími ženami, aby dál šířili svůj kód.

Společnost toto chování více či méně toleruje. Takový muž je považován za vítěze. Naopak ženy nosí vždy jen jedno dítě bez ohledu na počet sexuálních partnerů. A tak by měly pečlivě vybírat DNA otce svých dětí. Proto Společnost nad ženami s více partnery ohrnuje nos. Populární ženská strategie je vybrat si toho nejlepšího dlouhodobého partnera, který bude živit a chránit její děti, a pak ho podvádět s dalším mužem, který pro tyto děti poskytne kvalitní DNA.

To může být jeden z vítězů, o kterých jsme mluvili, nebo mladší, bohatší, nebo jakkoliv atraktivnější samec. Samozřejmě žádný muž nechce vychovávat děti svého soka, proto se podvádění děje v tajnosti. Takové chování je opět více či méně tolerováno Společností. Nebo dokonce romanticky idealizováno ve fiktivních dílech. Když už jsme u fiktivních děl... Upíři, fiktivní predátoři z první epizody, jsou považováni za atraktivní, protože jsou experti v krmení a přežití.

Vzniklo i populární dílo o mladé dívce, která má vztah se šestkrát starším upírem. Vztah mezi Pozemšťany s takový věkovým rozdílem by Společnost netolerovala, ale pokud je ten muž upír, pak je to v pořádku. U některých druhů se vyvinula kopulace se stejným pohlavím, které se říká homosexualita. Nemá nic společného s rozmnožováním, slouží jen pro společenské účely, například k řešení společenských konfliktů. Je proto přirozené, že i někteří Pozemšťané jsou homosexuální.

Kromě kreacionistů, kteří tvrdí, že nepocházejí ze zvířat. Poté, co Pozemšťané vychovají děti, záleží jim na tom, aby i ony dál šířily kód. Nutí své děti k hledání partnera s kvalitní DNA, k rozmnožování, a dokonce i tolerantní rodiče vyšilují, když zjistí, že je jejich dítě homosexuál. Protože to znamená konec šíření jejich DNA. Strach z neplodných potomků je důvod, proč si spousta Pozemšťanů myslí, že je homosexualita špatná. Lidské sexuální chování, stejně jako chování obecně, je většinou dáno genetickým programováním.

Buďto přímo lidskou povahou, nebo nepřímo Společností, která se vyvinula s lidskou povahou a je zabudována v lidském mozku. Nakonec všechno podléhá jediné důležité řídící síle lidské civilizace - genetickému imperativu - šíření kódu. V příští části se zaměříme na etiku: co je dobré, co zlé, a jak to souvisí s pojídáním ovoce. Také se dozvíme, co se stane, když mocného Cthulhu a velkého Xenu dáte do společné cely.

Díky za pozornost! Překlad: hAnko www.videacesky.cz

Komentáře (35)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

znacne namietam voci tomu, ze prsia su sexy, lebo su sexy, pretoze keby bola zena plocha ako doska, bolo by to neprakticke pri kojeni a to nieje zdaleka ich jedine vyuzitie, napriklad je fajn, ked pri kojtuse ju mozes za nieco chytit + vseliake gurmanske prsne hratky, alebo taktiez je velmi priemne opriet svoju hlavu o prsniky a citit pocit bezpecia, a aj keby mali plnit ulohu len sexappealu som prestastny, ze nasi prapra...predkovia si vybrali prsniky namiesto chapadla :D

71

Odpovědět

i ked taka kombinacia prs a chapadla by urcite sposobila vytvorenie novej kategorii na porhub :D

72

Odpovědět

Nasi predci si nic nevybrali, to jen priroda skrze spravne unisteny tuk vytvorila novy objekt muzskeho vzruseni pro potreby rozmnozovani, kdyz jsme prestali lezt po ctyrech, kdy nam stacila ta uzasne vyspulena, ale chlupata a od hoven zaspinena zenska p***l. Vestoje je na tu p***l horsi vyhled a tak samicim narostly kozy, ktere jsou jim skutecne naprosto k nicemu, protoze nakojit dite (nebo manzela) muze i vietnamska zavodnice. Doporuji k tomu odbornou publikaci na ilovetbebeach.com, pripadne piratske kopie na vipergirls.com, kde se k nim dostanes po zadani hesla "voyeur beach".

26

Odpovědět

Ploché ňadrá – dokonca i v období kojenia – sú možno ešte praktickejšie než už i tak objemne vyvinuté, ak vezmeme do úvahy, že tukové tkanivo, ktorým je tvorený objem "prázdny" (myslené bez materského mlieka) je systémom viacemenej nezávislým od laktačných mechanizmov. Tie spúšťajú hormóny v potrebnom čase v dostatočnej miere a v podstate sú tým, čo vizuálne spôsobí očividné zväčšenie hmoty v dobe laktačnej aktivity ženy, ale i bez predošlého "tukového základu" (pri "plochej doske") z funkčného hľadiska kojenca nasýtia rovnocenne. Ich nižšia hmotnosť pritom nevyvíja na chrbticu rodičky tak abnormálne nároky a celkovo je menší nadbytočný objem kdekoľvek vrátane hrude obvykle výhodnejším pri praktických záležitostiach bežného dňa, vrátane všetkej zvyšnej starostlivosti o dieťa.

00

Odpovědět

Ty sexuální mají nějaké opodstatnění, tedy není to sexi, protože je to sexi. Často se ejdná o prjev dobrého zdraví, jako například u těch parohů. Jen silný a zdravý jedinec si může "dovolit" mít velké paroží. To s tou homosexualitou jsou fakt mimo. Rozhodně se nevyvinula k řešení společenských konfliktů. Ani ve videu nevysvětlují, jak by tyto konflikty řešila. Tím, že homosexualita existuje i u zvířat, které nejsou svázány spoelčenskou morálkou, či konvencí, tak musí mít nějaký vliv na rozmnožování, jinak by vymizela. Ona homosexualita není přitažlivost ke stejnému pohlaví, ale k jednomu konkrétnímu pohlaví. Pokud přitažlivost k mužskému pohlaví zdědí muž, je z něj gay, pokud tuto přitažlivost zdědí žena, je promiskujitnější a daný gen šíří. Bylo dokázáno, že ženy, které mají v pokrevním příbuzenstvu gaye, tak mají v průmněru více partnerů i více dětí. A stejně je to s přitažlivostí k ženskému pohlaví.

711

Odpovědět

To s tou homosexualitou zní zajímavě, tu teorii jsem ještě neslyšel. Nenašel by se nějakej zdroj?

41

Odpovědět

+ApplikPamatuji si to z nějakého dokumentu, co šel v televizi. Na název si už nevzpomenu :(

00

Odpovědět

Proč ty palce dolů?

10

Odpovědět

nikdy som si nemyslel, že to poviem, ale vďaka za parazity! ♥

31

Odpovědět

O,o
O

02

Odpovědět

O
8
oo
OO
88
oooo
OOOO
...
Ale to je dělení, video bylo o sexu.

322

Odpovědět

Takže chapadla jsou sexy ?

200

Odpovědět

Tak od ted uz jo :-D

100

Odpovědět

Konečně mám šanci.

240

Odpovědět

„Lidskou bytostí se stáváme především vlivem prostředí a interakcí s jinými lidmi. Bez toho jsme jen monstrem bez řeči, etiky a umění. Pokud tedy někdo mluví o zmražených zárodcích jako lidských bytostech, tak uráží všechno poznání moderní vědy. Když vstupujeme do života, nejsme otroky, ale sny svých genů.“ - Gottfried Schatz

69

Odpovědět

Ve chvíli, když jsem si přečetl ten konec "sny svých genů" mě okamžitě napadlo, že to musel říct nějakej skopčák. A taky že jo.

112

Odpovědět

Miluju tyhle krásné imaginární "vědecké" fakta. Plné teorií a chyb které dodnes máme. :D nebylo by lepší dělat dokumenty až teprve potom co se na 100% zjistí co je vlastně pravda, než abych někoho učil něco co má v sobě tunu děr? :D Asi ne, tahle společnost je zvyklá na teorie a ne fakta. (Na konspirační teorie to ale neplatí.. Proč? Protože vláda konspirace nemá ráda) A co nemá ráda "vládní agentura" to automaticky neexistuje. Co ale má ráda... To je FAKT i kdyby se tuna vědců na hlavu postavila a tisíckrát nesouhlasili.

262

Odpovědět

Souhlasím, taky si myslím, že DNA neexistuje.

550

Odpovědět

+DagsVedci na nás šijú s DNA rovankú búdu ako minule s gravitáciou.

530

Odpovědět

nikdy nebude nic stoprocentně podložený, vždycky bude nějaká malá pravděpodobnost že všechno může bejt jinak.

200

Odpovědět

+darketahTřeba i Zlopán je hodnej

211

Odpovědět

Konspirační teorie nejsou teorie, stejně jako ušní bubínek není bubínek.

223

Odpovědět

+komunarda čo je to ten bubienok? :D to je ako povedať že New York nie je York :D

14

Odpovědět

+komunardWau, až 3 červené palčeky k len jednému zelenému? Ide o nepochopený "vtip".
Len som poukazoval na vedeckú nepresnosť prirovnania. Názov ušný bubienok je totiž správny lekársky pojem a teda ušný bubienok, JE bubienok - ušný.
Každopádne to isté sa uplatňuje k pojmu konšpiračná teória. Konšpiračná teória nie je teória ako taká, ale je to konšpiračná teória resp. konšpirácia. Rovnako ako ušný bubienok je ušný bubienok, ale nie je bubon resp. bubienok (hud. nástroj).
Je to len hra so slovami, zamyslite sa :)

00

Odpovědět

+komunardKlidek blbe, moje prvotridni vtipky tady taky nikdo nechape. Co kdybychom si o tech minusech pokecali u kafe? Az vylozim Brendu doma a spravim s Dilonem motorku, mel bych cas, co ty na to?

20

Odpovědět

+komunard@Zeck možno keď ma prestaneš urážať

00

Odpovědět

+komunardTomu se neříká "urážení", ale oslovení. Nevím, jestli ti to ještě někdo řekl, blbe, ale tvůj nick je "blb"...

10

Odpovědět

+komunardehm, tady jaksi dochazi k nepochopeni vyrazu. Konspiracni teorie jsou teorie o nejakem spiknuti proti skupine lidi ci lidstvu. A konspirator neni clovek ktery o te veci mluvi ale je to clovek o kterem je ta teorie. Napr. chemtrails (vim ze je to blbost ale pro vykresleni to staci) je konspiracni teorie a konspiratori jsou ty udajne osoby, ktere to praseni planety ridi a osoby, ktere to pry namontovali do vsech letadel a pravidelne doplnuji.

00

Odpovědět

Celý vědecký posun ve všech oborech stojí na zpochybňování. Vědec, který zpochybní i "zavedené vědecké pořádky" a předloží dostatečné důkazy v podobě vlastního vědeckého měření, či bádání, jeho teorie se převezme jako ta "správná", dokud jí nezpochybní zase někdo jiný. Pokud by vše bylo tak jak popisuješ ty, ještě teď čmářeš hovnama po skále a svítíš si u toho hořícím klackem. To, že ty tvrdíš, že svět ovládá NWO a Američané nikdy nepřistáli na měsíci, tomu se říká "mít nasráno v palici", není to nic, čemu by se měla věnovat vědecká pozornost. A pokud si myslíš, že nějaká vláda kvůli tomu nemůže spát, tak bych doporučoval vyhledat odbornou pomoc. Nějaký zasraný vědec na to v minulosti jistě vymyslel prášek.

170

Odpovědět

+Zeckale přesně to on dělá – "teď čmářeš hovnama po skále"
to je přesný smysl jeho komentu

02

Odpovědět

Ell, já se tě zeptám...čemu takový člověk jako ty důvěřuje? Mě by to osobně zajímalo. Je to fyzika? Je to vlastní zkušenost? ... co je to? zamysli se a uveď prosím pár příkladů, díky.

20

Odpovědět

Miluju tyhle krásné imaginární "vědecké" fakta.

032

Odpovědět

Aneb Stopařův průvodce po Galaxii hadr ... (tag to vystihl)

Až poznám atraktivní tříokou krasavici začne na stopro mezidruhové rozmnožování. :-D

250

Odpovědět

ty se tak akorát budeš pářit s netopýrem :D

54

Odpovědět

Hmm, jeste to chapadlo a to by panecku byla jizda :D

10