Mise SpaceX Crew-2

Thumbnail play icon
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:32
Počet zobrazení:2 945

23. dubna 2021 vyslala Falcon 9 kosmickou loď Dragon s astronauty Shanem Kimbroughem, Megan McArthurovou, Akihiko Hošidem a Thomasem Pesquetem na Mezinárodní vesmírnou stanici na šestiměsíční misi. Po 199 dnech ve vesmíru se Dragon a astronauti Crew-2 vrátili v pondělí 8. listopadu 2021 na planetu Zemi.

Mimochodem, postřehli jste, že se Elon Musk stal podle časopisu Time mužem roku?

Přepis titulků

Vše, co ve vesmíru děláme, má být ku prospěchu lidstva nebo lidského bádání. Jsme přirození průzkumníci, chceme poznávat své prostředí. Ať už začneme kdekoliv, chceme posunovat hranice. Na kosmických letech je skvělé to, jakou vám dají perspektivu. Cítím určitou hrdost, když tam letím, ale zároveň chci, aby spousta lidí zažila to samé. Dragon, SpaceX, připravte se na start. Tři, dva, jedna, nula.

Zážeh. Falcon 9 dosáhla nadzvukové rychlosti. Oddělení Dragon potvrzeno. Dragon, SpaceX, nominální trajektorie. Jste součástí tohoto velkého týmu, jste součástí úsilí, které vás převyšuje. Odtamtud se vám dostane skvělého pohledu. Ta naše planeta vypadá výjimečně. Oddělení Dragon vizuálně potvrzeno. Létat jen pár stovek kilometrů nad Zemí všechno mění.

Endeavour, jménem SpaceX vás vítám doma na planetě Zemi. Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář