Léčba vlkyGreat Big Story

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 42
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:230
Počet zobrazení:11 996

Vlci jsou majestátná zvířata, na tom se shodne většina lidí. Ale i v zajetí mohou pomáhat lidem s traumatem.

Přepis titulků

Je skvělé být součástí přírody. Je skvělé být s těmito zvířaty. I vážně zranění veteráni se cítí lépe. Cítí se být součástí něčeho většího. LÉČBA VLKY Myšlenkou je, že dáte někomu, kdo prošel velkým traumatem, možnost se vyléčit. Věříme, že program Válečníci a vlci je opět vrátí do normálu. Máme zde 40 zvířat.

Tady máš. Pojď si pro to. Zachránili jsme vlka z Aljašky, který byl uvázán u benzínky jako atrakce. Zachránili jsme vlčáky od množitele v San Diegu. Pro veterány, ať už zde pracují nebo jsou tu na terapii, je důležitá myšlenka: "Když se mohou zotavit oni, tak i já." Vlci vycítí, že jste zranění nebo máte problémy. Oni sami prožili trauma, takže vás spojí to, že jste prožili něco podobného.

Budete přátelé až do smrti. Děje se to, že si zvíře vybere jednoho veterána. Nikdy si už nevybere nikoho jiného a nikdy není k nikomu jinému tak přátelské. Hodný kluk. Běžná terepie mi vůbec nepomáhala. Po 10 letech služby v armádě bylo těžké se vrátit zpět. Stále mě přepadávaly záchvaty vzteku, upíjel jsem se k smrti a to mohl být můj konec.

Viděl jsem něco, co nikdy nevymažu. Udělal jsem něco, co už nevrátím. Myšlenka, že jste to udělali pro svou zemi, vám nepomůže usnout. Usnout vám pomůže společník. Učí vás, jak být klidným a sebevědomým. Když vás přijmou, má to hlubší význam. Přijmou vás do své smečky.

Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tady najdete tu stanici....
http://lockwoodarc.org/ plus další informace

10

Odpovědět

A už ste konečne našli zbrane hromadného ničenia v Iraku ? Z toho ste tak traumatizovaní ? Alebo nebodaj máte traumu z toho, že približne 500 000 irackých detí už nie je na tomto svete vďaka vám ? Každý raz bude musieť zaplatiť za svoje činy, či ho osud dostihne na tomto svete je už len v rukách božích...

425

Odpovědět

ty jsi k***t vymrdanej
přesně tenhle voják o všem tomhle rozhodoval no, debile
táhni si moralizovat někam jinam čubko tupá

215

Odpovědět

... ještě jsem to neviděl, ale název mi trochu připomíná léčbu kulkou - funguje to zhruba stejně, jen je to rychlejší.

413

Odpovědět

Nic proti terapii veteránů pomocí vlků, ale ty kecy kolem.. džízs.

524

Odpovědět

Tak hlavne, ze se maj jak ve vlci bavlnce. Pozustali obeti jejich teroru? Prozivaj peklo.

721

Odpovědět

"Video nie je dostupné." Ani na YT. Chyba u mňa?

20

Odpovědět

si, checkueonto el interneto connection

240

Odpovědět

Canisterapie není nic nového pod sluncem, ale určitě je to zajímavý nápad pomoct tak zvířatům i veteránům. Navíc pobyt v přírodě daleko od civilizačního stresu má už sám od sebe blahodárné účinky. Chybí mi tam informace, co se stane s vlky, když odtamtud veteráni odejdou. Říká, že každý vlk přilne k jednomu člověku, ale těžko si je asi pak mohou vzít domů. Přeci jenom to jsou vlci a ne domácí mazlíčci.

280

Odpovědět

Potom se vrátí zpět na původní místo, tzn. zpět jako atrakce v Aljašce. A pokud to není možné, tak jedině do salámu.

16

Odpovědět

Škoda, že je to tak krátký

230

Odpovědět

Jako vždycky... Člověk by u toho i chtěl strávit pár minut navíc, ale bohužel. Mělo by se to jmenovat great big short story. Spíše mě tak napadne, když to skončí, že to je spíše upoutávka :o)

31