Opičí lázněGreat Big Story

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 42
82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:64
Počet zobrazení:9 068

V Japonsku existuje místo s horkými prameny, kam se v zimě stahují opice z okolních lesů. Jak takové opičí lázně vypadají?

Přepis titulků

Když je venku zima, není nad teplou koupel. Tyto opice to vědí také. OPIČÍ LÁZNĚ Japonské údolí Jigokudani je pokryto sněhem skoro 4 měsíce v roce. Tato oblast je známější jako pekelné údolí. Jméno získala díky nadmořské výšce, strmým skalám a bublajícím horkým pramenům, které plní vzduch párou. Místní japonští makakové, čili sněžné opice, našli zajímavý způsob, jak se se zimou vyrovnat.

Na začátku 60. let tato zvědavá stvoření sestoupila z lesů a vyzkoušela vodu z přírodních pramenů. Od té doby se v nich v zimě zahřívají. Tyto opice mají rády společnost. Běžnou skupinu tvoří 41 opic, ale jejich počet může kolísat od 10 do 161. Navíc nejsou vybíravé.

Jedí semena, rostliny a ovoce. Nebo jídlo od neposlušných turistů. I ve vysokých japonských horách tato stvoření našla způsob, jak relaxovat. Dáte si někdo koupel? Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Fascinuje mě ta přesnost u velikosti skupin :-D Max. 161! 162 už je moc.

90

Odpovědět

Kdo viděl tento báječný film, ví o co kráčí.
http://www.csfd.cz/film/36434-baraka-odysea-zeme/

30

Odpovědět

Běžel o tom odkument a co je taky zajímavý je že jenom nejvýše postavené opice a jeji mláďata, případně příbuzní se tam mohou koupat. Pokud se zkusí koupat nějaká opice z nezpřízněných, nižších společenských vrstev se zlou se potáže. Skoro jako lidi... :-)

90

Odpovědět

Nemáte prosím odkaz na dokument? Případně alespoň jeho název? Děkuji.

30

Odpovědět

Když se pozorně podíváte na náhledový obrázek, vypadá to, jako kdyby jim někdo rozstřelil hlavu a ten bordel za nima vypadá jako krev.

31

Odpovědět

Not my proudest fap

121

Odpovědět

Makakové mi nahanějí hrůzu, jsem jedinej komu přijdou tak děsivý?

33

Odpovědět

Tak ted konečně plně chápu Takenoko. :)))

12

Odpovědět

Nemyslíš spíš Tokaidó? :-)

10

Odpovědět

dobré video, ale už nezmiňuje poměrně smutný fakt, že tito makakové ztratili kvůli svému vyhřívání schopnost otužilosti a proto se dožívají výrazně méně let než jejich afričtí kolegové

51

Odpovědět

Ale zase víc chillujou :D

170