Tempura z javorových listůGreat Big Story

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 42
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:92
Počet zobrazení:7 207

Japonskou pochoutku tempuru možná už znáte. Ale věděli jste, že v jednom městě se připravuje tempura z javorového listí? Ovšem není to jen tak...

Přepis titulků

Tempura z javorových listů je tradiční pochoutkou. Její historie sahá až do 14. století a najdete ji jen ve městě Minoh. JEDLÉ LISTÍ Jmenuji se Setsuko Hisakuni. Tempuru z javorových listů dělám už od své svatby, takže 50 let. Pokud jde o tempuru z listů, existují javorové listy, které jsou jedlé. Červené javorové listy jíst nemůžete. Žluté listy se na tempuru hodí, protože mají jemné žilkování a nezmění barvu, když je osolíte.

Sbíráme listy, které spadly ze stromu, prosolíme je a necháme je jeden rok odležet. Pak odřežeme stopky, očistíme listy od soli a osmažíme je v těstíčku na tempuru. Občas se lidé ptají, zda mohou jíst syrové listy. Ty však nijak nechutnají. Listy v tempuře chutnají sladce, protože přidáváme cukr.

Každý list pečlivě ručně vybíráme. Ujišťujeme se, že každý list je dokonalý a až pak ho osmažíme. A to zabere dost času. Náš obchod existuje už 80 let. Příprava tempury z javorových listů je zábava a jsme na to hrdí. Kupují ji i lidé, kteří o ní nikdy dřív neslyšeli. Cítím radost, když někdo pochválí, jak dobře chutnají.

Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

azijati sú schopní vysmažiť všetko

10

Odpovědět

Hrozně rád sleduju lidi jako je tato paní z videa. S jakou pokorou a láskou dělá svoji práci mě skoro až dojímá a to jsem jinak docela hovado..
Díky za videjko.

121

Odpovědět

U nás se podobně dělají "bazinky", tedy bezové květy obalované v těstíčku a smažené :)
Ty ovšem mají i chuť a vůni - přeci jen jednak jsou to okvětí a jednak se dělají když kvetou, a ne až po opadnutí :)

50

Odpovědět

Myslel som, že už som videl všetko, ale vyprážané listy ešte nie :D

11

Odpovědět

Zajímavé, vyzkouším..
Byl jsem skeptický, většina takových "tradic" vzniká z nedostatku a chuť je více podpořena pocitem výjimečnosti, sounáležitosti a kulturního dědictví. Ale tím, že to na rok nechávají ladem, to dostává jiný rozměr.
Ale nejvíce fascinující je, jak všichni profesionální "fritovači" bez mrknutí oka hrabou do toho vroucího oleje:)

190