Ostrov okupovaný králíkyGreat Big Story

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 42
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:65
Počet zobrazení:8 235

Japonský ostrov Okunošima je místo, kde se na každém rohu nacházejí roztomilí králíčci. A kromě souřadnic a ceny letenek je to asi to jediné, co musíte vědět. Snad jen nesplést si ho s ostrovem Okinošimou. Tam nenajdete žádné králíky, ale spíše jen samé muže – ženy tam mají vstup zakázán. Takže při výběru trajektu pozor.

Přepis titulků

Ostrov Okunošima je dvanáct minut jízdy trajektem z oblasti Hirošima v Japonsku. Zatímco písčité a palmové pláže jsou ideální pro rekreanty, ostrov přitahuje davy z jiného důvodu. Králíci. Hodně. A jak se sem dostali, je záhada. Mezi lety 1929 a 1945 japonská armáda na ostrově tajně vyrobila více než 6 tisíc tun jedovatého plynu.

Někteří věří, že současní králíci jsou potomci těch plynem testovaných. Ale ředitel muzea jedovatého plynu trvá na tom, že tito králíčci nejsou příbuzní s těmi z druhé světové války. Tak odkud jsou? O králících z tohoto ostrova koluje mnoho příběhů. Jedna teorie? Králíci byli přivezeni na tento ostrov v roce 1971, protože místní základní škola si je už nemohla dovolit chovat.

A tak na tento ostrov bylo přivezeno osm králíků. To je jejich původní příběh. Králíci byli vypuštěni a bez přirozených predátorů se množili jako... no, jako králíci. A další teorie? Protože jsou králíci malí a roztomilí, začali se po nárůstu turistů chovat a množit. Teď králičí populace narostla.

Králíci baví turisty a dělají jim radost. A tak tu teď chodí. Tak či tak, tato nová generace divokých králíků okupuje zemi. Vytvářejí nový příběh oddělený od špinavé minulosti ostrova Okunošima. Ostrov kdysi známý smrtí je nyní známý pro možná nejroztomilejší věc vůbec. Králíčky. Překlad: Kara www.videacesky.cz

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět


Odpovědět

Popravdě to tam nevypadá tak idylicky. Ti králíci tam trpí žízní a hlady, protože tam již není žádná zeleň, kterou by ještě mohli žrát. Navíc trpí různými nemocemi jako je svrab či myxomatóza a nikdo se o ně nestará. Ale to samozřejmě cestovkám nebrání vozit tam hromady turistů a rejžovat na tom prachy.

44

Odpovědět

Zdroj?

41

Odpovědět

+JRVzhledem k počtu králíků na počet obyvatel je vám snad jasné, že nejde uhlídat, nakrmit a očkovat všechny. Těžko by obyvatelé ostrova nechali hromadně trápit jejich hlavní turistickou atrakci. To ani nemluvím o tom, že je vidět jak si autoři videa vyhlíží jen ty postižené kusy. Videa mi už jen podle absence pohledu na celkový stav přijdou trochu zaujatá, to mě mrzí. Čekal jsem objektivnější zdroj.

62

Odpovědět

Bratr na tom ostrově byl v rámci výměnného pobytu a podle něj není králíčí ostrov žádná sláva, ale taky tam ty králíci extra netrpí. Najdou se šťastní i ty méně, ale tak hrozné jak je to ve tvém videu to tam opravdu není.

81

Odpovědět

Je to zajímavé a jsem rád za toto video, ale nemohu se zbavit dojmu, že jeho obsah stojí za králičí bobek.. i poznámka překladatele mi je nejspíš větším obohacením, je to škoda.

128

Odpovědět

Seriál Uncharted od Great Big Story slouží spíš jako takový krátký vhled a nahlodání diváka k většímu průzkoumaní místa (třeba i osobní návštěvou) a ne jako plně informační dokument, který vám o místu vše prozradí. :) Ale děkuju za zpětnou vazbu. Cením si každé.

111

Odpovědět

Obyvatelé Okunošimy:
„Ach jo. Zase králíka! Ani Pinďa už to nežere.“

162