Letištní vyhazovač divoké zvěřeGreat Big Story

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 42
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:103
Počet zobrazení:5 460
Na michiganském letišti dělá jeden obávaný vyhazovač. Nevyhazuje lidi, ale ptactvo, které by mohlo letadlům způsobit velké potíže. Seznamte se s border kolií Piperem.

Přepis titulků

Když vyběhne ven a začne něco honit, je to jak odpálit raketu. Otevřu zadní dveře a on vyskočí. Je to legrace. Piper je jediný pes pracující na tomto letišti. A na letištích po celé zemi pracuje jen hrstka psů. Je to pěkná rarita. Jsem Brian Edwards. S Piperem děláme na letišti Cherry Capital v Traverse City v Michiganu. Piper je border kolie a jeho náplní práce je dozor nad divokou zvěří.

Piper v první řadě vyhání velké vodní ptactvo jako kachny a husy. V zimě vyhání sovice sněžní a v létě jsou to hlavně rackové a vrány. Ptáci mohou způsobit různá poškození. Za většinu můžou menší ptáci, kteří můžou vytvořit promáčkliny, ale pokud jsou dost velcí ptáci vcucnuti do motoru, tak mohou způsobit vážné selhání jako na Hudsonu.

Výcvik speciálně pro nás trval asi rok, rok a půl. Pokaždé jsme trénovali tak, že jsem vypustil Pipera z auta a on vždy běžel směrem, kterým jsme jeli. Často ho vypouštím z auta za jízdy a takhle trénujeme. Často se ho snažím přimět, aby viděl, za čím půjde nejdřív. Brýle neboli Rec Specs pro něj slouží ke dvěma účelům. Zaprvé, chrání jeho zrak před UV zářením, a zadruhé, jsou to vlastně bezpečnostní brýle.

Je to jedna z těch věcí, kterou musí mít, když chce jít pracovat nebo se bavit. Jo, hodnej kluk. Dostaň je, kámo. Na ně. Psi jsou užiteční jako dozor nad divokou zvěří, protože zrovna border kolie to má v krvi. Cílem je nakonec naučit ptáky a další zvířata, že tu nemají co dělat, protože je tu predátor.

Někdo, kdo jim nedá pokoj. Piper je se mnou na letišti už skoro tři roky. Pořád ho mám u sebe. Nemyslím si, že to Piper vidí jako práci, ale jako hru, což je to, co chceme, ne? Nejlepší věc na Piperovi je, a takový byl, i než jsme se potkali, že má svou vlastní hlavu. Mluvím s ním jako s každým jiným.

Je to můj parťák. Lepší už to být nemůže. Dělám se svým nejlepším přítelem. Jsem na něj nesmírně pyšný a nic víc bych si přát nemohl. Překlad: Kara www.videacesky.cz

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Odpovědět

Tos zabil...

51

Odpovědět

Zaútočili na něj dravci.

01

Odpovědět

Right in the feels...

00

Odpovědět

Zemřel tři týdny po zveřejnění videa ...

00

Odpovědět

Best job ever! :D pro oba...

41

Odpovědět

Best job ever! :D pro oba...

21