Psí rájGreat Big Story

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 42
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:152
Počet zobrazení:9 351

Territorio de Zaguates je obří psí útulek v Kostarice, kde se jeho majitelka stará o více než 700 psů. Jak uvidíte, je to takový psí ráj.

Přepis titulků

Každý pes dokáže odpustit. Je to jeho nejcennější vlastnost, ale zároveň i jeho prokletí. Máme tu psy, kterým lidé neuvěřitelně ublížili. I přes to chtějí někoho milovat. RÁJ VOŘÍŠKŮ Po celém světě jsou zaběhnutí psi a toulaví voříšci nositeli stigmatu. V Kostarice se s tím Lya Battle snaží něco dělat. Vede Territorio de Zaguates.

Je to ráj pro toulavé psy, kteří čekají na novou rodinu, nebo tu mají dožít. Territorio de Zaguates znamená Země voříšků. Jmenuji se Lya Battle, ale většinou mi říkají šílená psí dáma. Territorio de Zaguates jsem založila, protože jsem vždy milovala všechna zvířata. Ale přesně takto jsem to neplánovala. Nemyslela jsem si, že založím tohle. Tato zařízení jsou potřebná po celém světě, protože psi bez plemene trpí obřím stigmatem.

Nechávají voříšky potulovat po ulicích. Vyhazují je na ulici, protože nemají průkaz původu. Řešením není je utrácet. Řešením je zajistit, aby se nerodili. Ale když už tu jsou, proč pro ně neudělat něco dobrého? Můžete jim najít domov, nebo je alespoň přivést na místo, kde mohou spokojeně žít. Zajistit fungování útulku není nic snadného. Jen za jídlo každý den utratí 500 dolarů.

Lya se celý den stará o jídlo a zdraví psů. Territorio funguje jen díku zázraku. Zajistit fungování je obřím úkolem. Děláme to z lásky. Prostě nejde nikomu zaplatit, aby se o zvířata začal starat, aby si pamatoval jejich jména a byl k nim milý. Ačkoliv je toto místo psí ráj, nic nepřekoná adopci novou rodinou. Jsou jako děti ve školce.

Milují své kamarády, ale všichni se těší domů za mámou a tátou. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (22)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Kdyby vás tohle video inspirovalo, můžete nějakýma pár korunama nebo jinak pomoct lidem, kteří provozují azyl pro kočky a především týraný a nemocný pejsky tady v ČR, kousek za Brnem - Útulku Tibet. Hrozně je obdivuju, taky pomoci zvířatům zasvětili veškerej svůj život.
http://www.utulektibet.cz/cs/verejna-sbirka
https://www.facebook.com/profile.php?id=1725496879

20

Odpovědět

"vořech" ??? svou pražskou mluvou si mluv u sebe doma v jeskyni ale v titulkách bys mohl používat spisovnou češtinu -_-

216

Odpovědět

"Řešením není je utrácet."
"Řešením je aby se nerodili."
"Ale když ut tu jsou, proč pro ně neudělat něco dobrého?

Je třeba dělat vše najednou, jak utrácet, tak se postarat aby se další nerodili, tak pro ty pro který to jde dělat něco dobrýho.

Navíc čím lepší podmínky pro něchtěný psi budou, s tím větší lehkovážností budou přiváděni na svět.
Každej si pak řekne: "Však oni se nějací dobráci co se o ně postaraj najdou..." Bohužel často nenajdou, je jich neunostně moc, desítky milionů ročně se jich musí utratit. A lepší podmínky povedou jen k tomu že jich bude ještě víc - jak těch co se maj dobře, tak těch trpících.

47

Odpovědět

Zlaté :) Podľa neoverených informácií dostala Psia lejdy pozvánku aj celým útulkom do Číny.

41

Odpovědět

Nerad to dělám, ale prosím 0:37 psi -> psy ;-)

40

Odpovědět

Díky, opraveno. Jednou jsem to v titulcích při korektuře odchytil, a podruhé mi to uteklo. A dělej to klidně rád. My jsme rádi, když můžem titulky vylepšit a upozorníte nás na faktickou chybu. ;-)

110

Odpovědět

Video téměř bez informací...Osobně by mě zajímalo, kde na to bere peníze nebo kolik psů tam vlastně má.

190

Odpovědět

Už jsem to tu psal u předchozího videa z Great Big Story. Podle mě je účelem těchto videí podat stručně pár informací, hezky to sestříhat a natočit, zaujmout tak, aby člověk video dokoukal a nebylo moc dlouhý... a pak si divák může sám na internetu shánět o problému/tématu dodatečné informace, pokud ho zaujme. :-)

Cílem je asi spíš zaujmout a šířit povědomí, než nacpat do videa všechna důležitá fakta. Ale chápu, že někdo radši delší a poučnější videa...

332

Odpovědět

+BugHer0Díky za tvůj čas věnovaný odpovědi.

110

Odpovědět

Podle mě je to nádherný, kdybych vyhrál ve sportce miliardu, jediný co bych chtěl s těma penězma udělat by bylo založit něco takovýho u nás. Kéž by víc lidí mělo takhle velký srdce.

44

Odpovědět

U nás přece potulného psa nepotkáš co je rok dlouhý. Městké útulky svou práci dělají dobře a ještě jim zbývá plno volné kapacity.

50

Odpovědět

+PatejlPokud přemýšlíš jenom nad psama, pak samozřejmě... :) Ale i v České republice často nejsou prostředky na to poskytnout psům v útulku prostor a i u nás se několikrát kvůli kapacitám utrácelo. Ale určitě jsou na tom pejsci u nás líp než někde v zahraničí.

00

Odpovědět

To musi byt hoven!

311