Horolezec bez rukou a nohouGreat Big Story

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 42
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:126
Počet zobrazení:6 300

Kyle Maynard je muž, který se narodil (podobně jako zde na webu dobře známý Nick Vujicic) bez rukou a nohou, což ho ovšem neodradilo od toho, aby se stal sportovcem. V současnosti se věnuje horolozectví a zdolává nejvyšší hory světa.

Přepis titulků

Když jsem začal lézt po horách, byl jsem v tom hrozný. Byl jsem příšerný, pomalý a pokaždé jsem se někde odřel. Říkal jsem si: "Jak sakra zdolám Kilimandžáro?" Jedním slovem: "Netuším." Toto slovo bylo nejdůležitějším slovem mého života. Všechny objevy začínají slovem: "Netuším." ŽÁDNÁ HORA NENÍ PŘILIŠ VYSOKÁ Jmenuji se Kyle Maynerd a jen těžko se vysvětluje, co dělám.

Sportovcem jsem po celý život. Hrál jsem americký fotbal, zápasil jsem, posiloval jsem a zápasil v jiu jitsu. V současnosti lezu na nejvyšší hory světa. Narodil jsem se bez rukou a nohou. Moje ruce končí u loktů a nohy u kolen. Někteří lidé se na mě podívají a možná mě i litují, ale můj život se od toho vašeho moc neliší. Na počítači píšu stejně jako vy, používám normální telefon, jsem na Tinderu, jako každá svobodná osoba mého věku.

Mám tu shodu. Moje první velká zkušenost s horolezectvím byla na závodech v CrossFitu v roce 2010. První disciplínou bylo ujet na simulátoru veslování 1 km a vyběhnout na skalnatý kopec. Všichni to zvládli asi za 25 minut. Mně to zabralo hodinu a 46 minut a úplně jsem si rozedřel ruce, ale když jsem se dostal na vrchol, řekl jsem si: "To je dech beroucí nádhera."

Té noci jsem kamarádovi řekl, že chci vylézt na Kilimandžáro. Netušil jsem, zda to dokážu, ale chtěl jsem to nějak vymyslet. Chtěl jsem najít způsob, jak se tam dostat. Musel jsem překonat mnoho problémů. Největší byl s vybavením. Ze začátku jsem si ruce a nohy ovazoval ručníky. Nemohl jsem si koupit běžné boty, takže jsem musel přijít na jiné řešení. Při lezení využívám speciální boty z uhlíkových vláken. V nich jsem po čtyřech vylezl na Kilimandžáro.

Pak jsme se rozhodli dobýt Aconcaguu, nejvyšší horu Jižní Ameriky. Moje tělo bylo úplně vyčerpané. Bylo to těžké, ale ve výsledku úžasné. Na vrcholu té hory jste téměř mohli vidět zakřivení Země. Nikdy na to nezapomenu. Mé důvody k horolezectví se od důvodů jiných lidí neliší. Z 95 % stojí cesta nahoru za prd. Koukám do země a nemohu mluvit s přáteli ani se rozhlížet, dokud nezastavíme a já si nesednu.

Ale těch 5 %, co za prd nestojí, je úžasných. Dostanu se do míst, kam bych se na vozíku nedostal. To mě na tom bere. Nechci žít jako ostatní. Chci, aby byl můj život úžasný. Když se dostanu dolů, pohlédnu na horu, vidím, čeho jsme dosáhli a jen žasnu. Lézt tam byl možná otřesný nápad, ale stálo to za to. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (20)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To je horolezec na hovno! Všichni kvůli němu musí chodit šnečím tempem a na vrcholky ho musí donést šerpa. Prosím o podobné video s někým, kdo není tolik cool (myšleno s někým, kdo má 4 končetiny). A teď, komu přijde, že jsem k tomu "horolezci" tvrdý, ať si vzpomenou, že hendikepovaní o žádnou lítost a protěžování přece nestojí.

18

Odpovědět

Ty seš ubožáček :)

32

Odpovědět

A jak se sám zajišťuje, když nemá ruce? Jako sorry, ale pokud mu někdo pomáhá, tak se to nemůže počítat.

312

Odpovědět

Říká člověk, co vylez maximálně na svojí nafukovací Andulu...

202

Odpovědět

+Burg:D :D :D

10

Odpovědět

Trupík. Ne ted vazne, obrovskej respekt takovejmhle lidem

20

Odpovědět

To se mu to leze na hory, když mu nemůžou omrznout prsty.

202

Odpovědět

A ještě k tomu nemusí nosit Crossnu :D

00

Odpovědět

Tenhle typ videi nesnasim...z toho duvodu, ze pak vidim svuj promrhany cas.
Na druhou stranu miluji...protoze me to motivuje.

Vzdavam hold!

130

Odpovědět

Chodi po ctyrech jak pes, na voditku je uvazany jak pes, pravda nesteka. Ale jinak, podle me je to pes podobajici se cloveku co misto stekani byl nadabovan!

520

Odpovědět

Bóóóbika

07

Odpovědět

+Čínský kuchařty seš kokos :D :D :D

11

Odpovědět

Lže! Hned jsem to poznal, protože lež má krátké nohy.

311

Odpovědět

No a když k tomu má krátký ruce, to musí mluvit pořádný p******y.

05

Odpovědět

Doslova horolezec.

80

Odpovědět

Ještěže to není homolezbec.

36

Odpovědět

+BlopíkTo není jistý.

00

Odpovědět

Chapeau!

10

Odpovědět

Dávám tomuto videu 5*. A to i přes skutečnost, že i když má hlavu, postrádá patu.

450

Odpovědět

Tak tomu říkám borec! Neskutečný..

211