Designér seriálových PřátelGreat Big Story

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 42
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:185
Počet zobrazení:13 487

John Shaffner je muž, kterého jste nejspíše nikdy neviděli, ale jeho práci jistě znáte. Je to seriálový designér, který vytvořil desítky interiérů v různých pořadech. Mezi jeho nejslavnější díla patří byt z Přátel.

Přepis titulků

John Shaffner navrhl nejslavnější newyorský byt všech dob. Až na to, že měl jen tři zdi a chyběl mu strop. A nebyl v New Yorku. Je to můj byt a já ho mám ráda! John Shaffer navrhl scénu Přátel. POKOJE JSOU MOJE John je designér a pracoval na mnoha pořadech. Vytvořil jsem 44 seriálů a 68 pilotních dílů.

Dharma a Greg, Kancelářská krysa, Dva a půl chlapa, Teorie velkého třesku... A především Přátelé. FIALOVÉ STĚNY Před začátkem natáčení vytvořím návrh z papíru. Můžete ho vzít a zblízka ho zkoumat. Uvidíte, co přesně bude kamera zabírat. Při přípravě Přátel jsem vytvořil bílý model a producent mi řekl, že mám vytvořit i barevný model.

Co chceš dělat ty? Já si řekl, že by ten byt měl být fialový. Všichni se toho báli. Nikdo nemá rád změny. Tedy než ten model uviděli. Fialová! Barvy jsou důležité k vytvoření identity pořadu. Zpomal!

Když přepnete na Přátele, uvidíte fialovou a dál přepínat nebudete. BUDOUCNOST Zodpovědností designéra je myslet na budoucnost, pokud to jde. Na konec chodby jsme umístili dveře. Nevěděli jsme, kam mají vést. Řekl jsem, že prostě počkáme, jak se příběh bude vyvíjet. Během sedmi let se dveře nikdy neotevřely. Nesnažil jsem se otevřít tvůj šatník!

Pak vznikla samostatná epizoda, ve které se tam objevil Moničin nepořádek. Proboha! KAVÁRNA Věřím, že kavárna z Přátel ovlivnila naši kulturu - a určila, kde se lidé scházejí. - Díky. O 25 let později jsou kavárny na každém rohu. Překvapuje mě, jak jsou přecpané. Co budu dělat?

V pilotním díle, kdy Rachel přijde dovnitř ve svatebních šatech, se objevil zlomový moment. Rozhodli jsme se umístit vchod diagonálně, takže proběhne dveřmi přímo směrem ke kameře. A každý se musel fyzicky otočit a podívat se na ni. To je Chandler, Phoebe, Joe. A pamatuješ si mého bratra Rosse? Jasně.

Kdo by čekal, že to bude začátek deseti let nejúspěšnějšího seriálu té doby. VŠECHNY TO UKLIDNÍ Diváci se se sitcomy ztotožňují, protože jak poznáte postavy, začnete vás zajímat jejich příběh. Je jednoduché zapnout televizi a sledovat epizodu Přátel. Je uklidňující se na půl hodiny vrátit k těmto postavám. Jsem rád, že jsem mohl stát u jejich zrodu.

Překlad: Mithril www.viádeacesky.cz

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Úžasně zajímavý díl, díky za překlad. Přátelé pro mě kultem nejsou jako pro níže přispívajícího, ale kdykoli jsem ten seriál viděl vždy mě bavil a vzpomínám, že co se týče seriálů na TV patřil vždy k mým nejoblíbenějším. Nikdy bych nečekal, že i něco takového jako prostředí seriálu, může být tak zajímavé a propracované ! Rád bych viděl i tu výrobu modelů, jak dlouho mu to trvá, jak často to například přetváří, zda mu do toho někdo mluví atd., ale to už by bylo na jinou délku videa jako vždy.

Mezi doporučenými videi z této série jsem zahlédl tento skvost: The Most Famous Actor You’ve Never Seen
Je o herci, který hrál postavy, které většina lidí zná (pokud mají rádi filmy promítané v kině), ale "nikdo" vlastně neví jak vypadá. Pro mě rozhodně překvapení, nečekal bych, že tolik mých oblíbených postav "s maskou" ztvárnil jeden herec.

60

Odpovědět

Je to zajímavý, jak je ten seriál populární, ale já ho z celého svého srdce nesnáším, pro mě je to nejtrapnější seriál jaký jsem kdy viděl. Už hodně krát jsem se na něj zkoušel koukat, ale prostě mi to pokaždé přišlo, jako děsná nuda.
Určitě za svůj názor dostanu hodně "dislajků", ale prostě seriál Přátelé nemám rád a nikdy nebudu.

1624

Odpovědět

Jupí, tak přece jen nejsem jediný na světě!

88

Odpovědět

+BaconTaky mi to příjde takový zvláštní nevtipný "humor" Vždy si říkám jestli to opravdu tak nechápu, nebo to jen není vtipný... Pár dílů je dobrý, že se člověk zasměje ale musí hledat a jejich málo. Mě se třeba více líbil seriál Joey, tam je to zaměřené jen na něj a příjde mi to více vtipné. Ovšem to je každého názor.

34

Odpovědět

Ptal se mě známej, jestli mám nějaký přátele, když furt vysedávám u toho netu. Řekl jsem, že jasně, všechny série...

610

Odpovědět

Pro mě absolutní kult. Nespočetněkrát jsem viděl každý díl a znám je prakticky nazpaměť a stejně u nich téměř pravidelně večeřím (dávají je na Nova 2 v nekonečné smyčce) a alespoň ten jeden díl vždycky zkouknu. Navíc jsem vypozoroval, že lidi, kteří nemají rádi Přátelé jsou se mnou naprosto nekompatibilní. Nemají dle mého žádný smysl pro humor a většinou se nemám s těmi lidmi o čem bavit... Jen osobní názor, omlouvám se všem "normálním" lidem co nemají rádi přátele :D

495

Odpovědět

serial v pohode, az na to preafektovane prehravanie

620

Odpovědět

je to sitcom s karikaturami..nemyslím to zle..jen na tom seriálu není nic vyjímečného..ale chápu, že pro někoho kult

34