Město zpamětiGreat Big Story

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 42
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:177
Počet zobrazení:10 727

Stephen Wiltshire je autistický génius, který dokáže po paměti věrně zaznamenat celá panoramata měst. Jak pracuje a jak jeho díla vypadají?

Přepis titulků

Jmenuju se Stephen Wiltshire a kreslím. Stephen je umělec, který vytváří podrobné kresby městských scenérií. Rád kreslím vysoké budovy, mrakodrapy, horizonty, výjevy z města. Vše kreslí zpaměti. KRESLENÍ SVĚTA ZPAMĚTI LONDÝN ANGLIE Stephenovi byl ve 3 letech diagnostikován autismus. Byl němý a žil ve svém světě.

Jeho učitelé brzy zjistili, že miluje kreslení. Byl to jeho způsob, jak se spojit s okolím. Stephen má schopnost se na něco jednou podívat a pak to detailně nakreslit. K nakreslení panoramatu města mu stačí jeden pohled. Proletím se helikoptérou a zapamatuju si to. Po letu se vrátím na hotel a začnu kreslit. Díky jeho ohromnému talentu je vyhledáván po celém světě.

Los Angeles, Dubaj, Houston v Texasu a Tokio v Japonsku. To je jen pár vybraných měst. Nejradši mám New York. Empire State Building, Chrysler Building a spousta žlutých taxíků. Stephen rozhodně nepřemýšlí, že by s tím přestal. Když mi někdo řekne, že se jim mé kresby líbí, cítím se dobře. Mám z toho radost. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

N**r plachtil ctyri patra :D .. dostava novy vyznam kdyz vidite n***a v heline :DD

37

Odpovědět

?? co to plácáš

01

Odpovědět

+Tomesaty si teda kulturní barbar, že nepoznáš tak známou hlášku z filmu :D doporučuju Ezechiel 25:17

20

Odpovědět

A uz nekdo kontroloval jestli to ma fakt spravne? ;D

80

Odpovědět

Jéé, super sluchátka, AKG miluju. AKG K450/1 nejsou sice žádný audiofilský zázrak, ale pořád výrazně lepší než Koss Porta Pro.

03

Odpovědět

ASi protoze Koss Porta Pro jsou cenove jinde, maji mnohem lepsi konstrukci ktera vydrzi vse + dozivotni zaruku, kdyz se obcas posere kabel.

AKG jsou jinak s**t. Kdyz, tak jedine Sennheiser a Shure.

03

Odpovědět

Talent :)

32

Odpovědět

Lidi pořád dělaj, jak autismus je špatnej a že by nechtěli mít dítě autistu ... vůbec nevidí ty pozitivní stránky, třeba tady Štefan ... víte vy vůbec kolik peněz ušetřil rodičům? Za tiskárnu, foťák, tapety ...

603

Odpovědět

Každý chce mít vlastního Rain Mana

72

Odpovědět

Dítě s autismem se celkem dobře začlení do společnosti díky svému talentu. Jde o to objevit, který to je. Oni sami ho totiž neumí rozvíjet jako ostatní lidé, chybí jim ty společenské ambice a když to dělají nějak v sobě, tak je jim tomu často bráněno.
U někoho to klidně můžou být jenom obyčejné počty.
Ale vevnitř se ty děti (a dospělí) často trápí, protože jsou s tím spojené další poruchy jako ADD ADHD, kompulzivní obsedantní poruchy, stresové poruchy, atd. :) Neni to žádnej med, ale někdy dokáží díky svému talentu skutečně prorazit a žít naplněný život. :)

10

Odpovědět

Trebalo by porovnanie s realitou. Kľudne si môže vymýšľať z hlavy tie budovy :D ale nie aj tak je dobrý

924

Odpovědět

Člověk se může rozpůlit a stejně mu budou vyčítat, že se nerozčtvrtil :D

901

Odpovědět

+Dodislavaj keby to kreslil len tak z hlavy, stále to je geniálne. Len som chcel potrollit

97

Odpovědět

Samozřejmě že to někdo porovnal s realitou. Ani jsem to nemusel zjišťovat a je mi jasný že to někdo udělal....

191

Odpovědět

+AutoJestli každý přemýšlí jak ty, tak to taky nemusel zkontrolovat nikdo s tím, že "už to určitě někdo před ním udělal" :D
Ale ne, je to skutečně vcelku přesná kopie. Idetická paměť není nic zvláštního, jen to má opravdu velmi málo lidí...

00

Odpovědět

+MikeNa světě je 7 miliard lidí a hnidopichů co si musí ověřit aji zbytečnou informaci jako je tato je tady dost, takže se fakt nebojím :D

00

Odpovědět

+AutoJá to myslel spíš jako vtip. :D
"Nikdy nevěř ničemu, co si neověříš sám" :D

10