Nástroj na noční můryGreat Big Story

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 42
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:175
Počet zobrazení:10 291

V dnešní době se filmová hudba většinou mixuje digitálně z předem vytvořených stop. Ale Mark Korven chtěl něco, co mu umožní více experimentovat. A toto je výsledek jeho snažení...

Přepis titulků

Tady jsou pravítka. Nástroj na ozvěny. Kytarový syntezátor. Od běžného nástroje očekáváte příjemný zvuk. Ale tento nástroj má produkovat zvuk, který je nepříjemný. NÁSTROJ NA NOČNÍ MŮRY Úzkostný nástroj je hudební nástroj, který má vytvářet strašidelné až téměř děsivé zvuky.

Jmenuji se Mark Korven, jsem filmový hudební skladatel a v poslední době se hodně zaměřuji na hororovou hudbu. Mezi mé největší hororové hity patří film z konce 90. let Kostka... ...nebo novější film Čarodějnice. Tento nástroj jsem vytvořil, protože mě už nudily digitální stopy, které měly za následek značnou podobnost hudby v hororech.

Hledal jsem něco experimentálnějšího a akustického, co by mi umožnilo vytvořit originálnější zvuky. Proto jsem kontaktoval svého kamaráda Tonyho Duggan-Smitha. Mark mi zavolal a požádal mě o vytvoření šíleného nástroje pro horory. Nikdy jsem nic takového nedělal, vysypal jsem všechny kapsy a šuplíky a hledal jsem všechno, co bych mohl k výrobě použít. A tohle je výsledek. Musíte se vyrovnat se zvuky, které cílí na základní instinkty.

Abyste většinu z nich vytvořili, musíte mít určitou sadu dovedností. Vyjadřuje něco, co jinak nemůže být vyjádřeno. Není to hudba v tradičním slova smyslu. Ale já to beru takto. Úzkostný nástroj vyvolává emoce. Takže je to hudba. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět


Odpovědět

fajnovy dark ambient

12

Odpovědět

Tak to je fajn vychytávka na "blbnutí". Bych to doma používal jako hromadný budík pro všechny spáče XD

272