94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:8 883
Počet zobrazení:81 826

Krátké a velice působivé video o Nicku Vujicicovi - muži, který přišel na svět bez horních i dolních končetin, ale přesto se neustále usmívá a užívá si života. Video jsme přidali na žádost našeho partnera Loupak.cz. Díky za tip!

Přepis titulků

Nebyl jsem připravenej! Sice nemám ruce ani nohy, ale jsem moc vděčný za tenhle malý slepičí pařát. Lidi strašně vyšilují, když mě poprvé potkají. Je to síla. Tuhle jsem stál sám ve frontě na vodní skluzavku a všichni lidi okolo přemýšleli, jestli někdo přijde, aby mi pomohl. Pak jsem šel na řadu a všichni najednou... Brada až na zemi.

Tak jsem se na sebe zkusil podívat a říct: "Co se stalo?" V mém životě bylo období, kdy jsem si říkal: "Nemůžu dělat tohle. Nemůžu dělat tamto." Začnete se soustředit na to, po čem toužíte a na to, co byste radši neměli. Strašně snadno zapomenete na to, co máte. A podle mě nemá smysl, abych si říkal: "Kéž bych měl ruce a nohy."

To by bylo k ničemu, ale... podle mě je nejdůležitějších pár základních zásad. A jednou z nich je projev vděčnosti. Měli byste začít být vděční, lidi. Když mi bylo osm, představil jsem si celý svůj život. Nikdy se neoženíš. Nikdy neseženeš práci. Tvůj život nebude mít nikdy žádný smysl. Co to budu za manžela, když ani nemůžu svou ženu podržet za ruku? Neříkejte si, že nejste dost dobří.

Neříkejte si, že nestojíte za nic. Je tu kosa. Ani necítím ruce. Miluju život. Plno lidí se mě ptá: "Jak to, že se pořád směješ?" A já jim na to říkám: "To je na dlouho..." "...ale zároveň je to hrozně jednoduché." Není vám zrovna do smíchu, když se vám přihodí něco, co nečekáte a nechápete.

Ani netušíte, jestli to překonáte. V životě vás několikrát zastihne bouřka a... nevíte, jak dlouho bude trvat. Dnes bych se s vámi rád podělil o pár zásad, které jsem si za život vytvořil a mohly by se vám hodit. Trpělivost je krásná věc, ale vyžaduje pořádné odhodlání. Došlo mi, že sice nemám ruce, kterýma bych manželku za ruku chytil, ale až bude třeba... dokážu ji chytit za srdce.

Nepotřebuju ruce na to, abych ji podržel. Pěkně mě děsí, kolik dívek trpí poruchou příjmu potravy. Pěkně mě děsí, kolik lidí má na život vztek kvůli situaci u nich doma... a mají zlost na ostatní. Pěkně mě děsí, kolik lidí si ve skutečnosti... myslí, že za nic nestojí. Všechny holky, co tu teď sedíte, chci, abyste věděly, že jste překrásné.

Jste nádherné takové, jaké jste. A všichni kluci... jste borci. Na tomto DVD se s vámi podělím o pár tipů, které mi pomohly překonat životní překážky a dívat se na život z jiné stránky. Být vděčný, jít za svými sny a nikdy se nevzdávat.

Vyprávím dětem, mládeži i dospělým o hlavních problémech a řešeních, která jsem ve svém životě uplatnil a která mi dodala sílu překonat cokoliv, co se mi postaví do cesty. BEZ RUKOU, BEZ NOHOU, BEZ STAROSTÍ! Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (732)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tento muž je pravá celebrita. Ne horda rádoby zpěváků a herců či missek těžících ze své krásy, které se stávají "zlatokopkami" a o životě obyčejných lidí nic nevědí a hlavně nechtějí vědět.

00

Odpovědět

Na konci je bez rukou, bez nohou, bez starostí. Takže když si useknu ruce a nohy, tak nebudu mít už žádné starosti? To beru hned jsi je jdu nechat uřezat.

03

Odpovědět

Být ním asi by mě trochu sralo, jak mě pořád někdo lituje.. To objímání, které musí zažívat dnes a denně mi přijde tak trochu sobecké ze strany dárců objetí. On nelituje ale je spokojenej, že žije. Lítost ať si strčí za klobouk.

04

Odpovědět

Borec je borec, ale ten pocet bab na jeho prednasce me dostava :D a jeste jak natahujou :D to bych se zechcal smichy :D

05

Odpovědět

A to za sebou tahá čůro nebo jak? Prostě nechápu..

24

Odpovědět

úžasně silné video, mám z toho husinu. Je pravda, že si kolikrát člověk neváží toho , co má. A když pak shlédne toto video, všechny problémy mu přijdou naprosto malicherné

71

Odpovědět

Je možné video stáhnout?

275

Odpovědět

Ano, máš pravdu, ztráta blízké osoby nebo zaměstnání, může být pro někoho stejně těžká jako nemít ruce a nohy. Myslím, že poslání tohoto videa a člověka je spíš v tom, že ať se děje v tvém životě cokoliv špatného, dá se to překonat. Všechno záleží jen na tom, jak se ty sám k tomu postavíš.

361

Odpovědět

Dosti silně soucítím s tělesně postiženými lidmi, je mi jich líto, a obdivuji je pro to, jak dokážou se svým handicapem bojovat. Ale co nenávidím je, když mi někdo řekne, že je kravina, když jsem smutný z toho, že jsem nezvládl zkoušku nebo mě opustila přítelkyně, kterou jsem miloval. Že si za chvíli najdu jinou holku. Že se mám podívat na toho člověka, který nemá končetiny, to že jsou pravé problémy, a ne to, co řeším já. Jsem přece zdravý. Ale to je velká chyba. Lidé si neuvědomují, že to, že je někdo zdravý, neznamená, že je automaticky šťastný. V žádném případě nechci zlehčovat postižení třeba člověka ve videu, ale je potřeba si uvědomit, že např. ztráta blízkého člověka nebo ztráta zaměstnání může být pro dotyčného člověka ještě horší, než je postižení pro p. Vujicice. Každý může být nešťastný a je nefér tvrdit, že nemít končetiny je "ten pravý problém".

3720

Odpovědět

On to netvrdi.

Premyslel si nad tim, ze muze mit problemy jako ty? Ale vidi je uplne jinak? :)

32

Odpovědět

To člověk jen kouká,co tyhle lidi dokážou a moc jim za to fandim.Je pravda,že si nevážíme toho co máme,pláčeme nad každou hlopostí.JÁ TĚM LIDEM ZÁVIDÍM,jejich nadhled,prostě jsou to bezvadný lidi,,,,,,my jsme bezohledný!!!!!!

311

Odpovědět

Už to proběhlo dávno mým životem a FB, ale teď musím.............promiň. Magdaléna

196

Odpovědět

Silný příběh k zamyšlení ... obdivuhodné.

261

Odpovědět

Video opět funkční.

191

Odpovědět

Bůh je opravdu všemohoucí diky mu za Nicka

241

Odpovědět

Petře vrat se do školy, Tvá spisovnost je víc než vtipná a Tvé názory na zblití...., jsi jednoduchý, promin

201

Další