Thumbnail play icon

Zkoumání psího mozkuGreat Big Story

Přidat do sledovaných sérií 35
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:77
Počet zobrazení:2 571

Fungování psího mozku je pro nás stále částečně záhadou. Gregory Berns se to pokusil změnil a vycvičil psy, aby vydrželi v magnetické rezonanci. Co zjistil?

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Lakujou nás! Všichni přece ví, že psi mozek nemají! :D
Nejhloupější holka na světě

10

Odpovědět

Všetci dobre vieme o pravde, ktorú počuť nechceme. Psí sny

00

Odpovědět

Takže čo zistil?

170

Odpovědět

No, doufám, že to, co už je dlouho známo - pes tě bude milovat takovou nádhernou nezištnou a nesobeckou láskou, jak by tě nikdy žádný člověk milovat nedokázal. Psi jsou úžasní.

92

Odpovědět

+KolikokoliU psů se vyvinul gen, který způsobuje jejich přátelskost. Naopak je v tom silná zištnost a sobeckost.
Stejně tak lidé mají obdobný gen. Důvod, nakolik je jím člověk ovlivněn je již otázka jiná, každopádně však lidí, kteří jsou ovlivněni hodně je dost. Říká se tomu altruismus.. já tomu říkám vrcholný egoismus. Což není podstatné.. jen na vysvětlenou. Každopádně tím neříkám nic o tom, zda jsou ony vlastnosti negativní nebo positivní. Abychom si rozuměli i v tomto:)

23

Odpovědět

+Daniel99Nic jako pravý altruismus neexistuje, všechno děláme za účelem nějakého zisku (ať už třeba jen mentálního uspokojení). Ale pořád můžeš rozeznávat skutky "altruistické", ze kterých má zisk někdo jiný a ty a potom ty "egoistické", ze kterých máš zisk ty na úkor někoho jiného. A nakonec co na tom záleží, jestli tě pes miluje jen čistě ze svých sobeckých zájmů? :)

40

Odpovědět

+TaanVěřím, že existuje.. ale pouze jako vzácná fyziologická porucha.
To máte pravdu, ale téma je altruismus, nikoliv egoismus.. i přesto, že jedno popisujeme pomocí druhého.
A stejně tak máte pravdu v poslední větě.. problém je, že je to v teoretické rovině.. málokdo si to sám v sobě dokáže takto rozumově obhájit.. natolik, aby se s tím následně dokázal sžít i citově.. už jen u toho psa.. natož třeba u partnera, rodiny, přátel.

10


Odpovědět

Tiez som ocakaval viac info... ale ten zaklad povedal, ze je to u vacsiny psov fifty-fifty laska a jedlo.

10
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)