Muž, který žije v letadleGreat Big Story

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 42
64 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:39
Počet zobrazení:2 868
Bruce Campbell žije ve starém proudovém letounu 727. Jak se v takovém starém letadle vlastně žije?

Přepis titulků

Proudová letadla jsou takové létající domovy. V podstatě uzavřená nádoba pod tlakem s neuvěřitelnou silou. Vydrží v podstatě navždy. DOMOV VHODNÝ I DO OBLAK Jmenuji se Bruce Campbell a jsme uvnitř kokpitu mého domova 727. Někteří lidé by se tu mohli cítit izolovaně nebo by jim to mohlo přijít jako neobvyklé bydlení. Ale mně to vždy přišlo naprosto přirozené.

Vstupuje se sklápěcími schůdky na zádi. Sklápím je, když jdu na delší dobu pryč. Na zádi letadla mám obývací pokoj. Mám tu i velice primitivní sprchu. Jsou tu i dva funkční záchody. Dále je tu ložnice v podobě pohovky. A pak tu mám i pracovní stůl, na kterém pracuji na vylepšení letadla. Proudová letadla byla vyřazována z provozu rychlostí tři za den.

Většinou se roztrhala na kusy. A pak se otočíme a postavíme dům nebo byt. Přitom jsme zrovna roztrhali létající stavbu, která by mohla být domovem. Kdybyste se na to koukali jako mimozemšťani, říkali byste si, jestli nemáme o kolečko víc. Lidé se mě ptají, jestli je to opravený vrak letadla, které zde havarovalo. To mi přijde jako podivná myšlenka. Velice nepraktická. Až budete příště v proudovém letadle, zavřete oči a představte si, že tam nejsou sedadla a další lidé.

A pak si tu vizi prohlédněte. A zvažte ten obrovský obývák. Je to dobré prostředí, opravdu. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Letadla se netrhají, letadla se šrotují.

Ale jinak nic moc video - jako teaser postačující, ale mohlo by to mít o pár minut víc a ukázat praktickou stránku. Jak v létě chladí, jak v zimě vytápí, co použil v rámci vnitřní infrastruktury z původního letadla a co musel udělat znovu, jak řeší odvoz a likvidaci odpadků/odpadů, kde bere vodu a podobně.

10

Odpovědět

Tam bych si udelal bar.

30

Odpovědět

Prečo nie? Ja by som to bral tiež. Pre velkú rodinu to nie je, ale keby sa to lepšie spravilo z v nútrajšku, bolo by to aj pre trojčlennú rodinu zaujímavé. Ale hlavne pre nejakého mladého mládenca, ktorý by mohol na to baliť baby. Prípadne to využívať ako nejakú chatu. Alebo to využívať na prenájom na pár nocí. A myslím, že ani daň sa za to neplatí. Kolko stojí taký vrak lietadla? A kde sa to dá zohnať?

72

Odpovědět

Platí daň a docela velkou, jako daň z nemovitosti. Píšou že 220$ měsíčně tedy přes 2500$ ročně. Má to na svém pozemku který má asi 4 hektary. Další peníze platí za elektriku. On stále ještě pracuje jako elektrotechnik, dává do pořádku starší PC a podobně. Pro rodinu to není, je tam problém že to sice má slušnou plochu, ale vždy musíš jít skrz další místnosti. Koupil vrak od Olympus za 100 000 a nechal si ho dovézt na svůj pozemek. Zřejmě v té době byly sundána křídla, jinak by neprojel a možná i SOP. Proto mohou být kolem stromy, smontoval to až na místě. Nápad zajímavý, ale dost specifický. Asi by mne to nebavilo. A lákat na to holky? Je mu 72 let, takže nějakou pětašedesátku? :-) ? Je to na trochu odlehlém místě, takže asi na výlet autem a čumět jen do lesa, byť z "pilotní kabiny", no asi bych dal přednost normální chatě. Topení netuším, obecně trup byl původně solidně izolován, ale jinde si stěžoval že to koupil v mizerném stavu. Vyndaly se motory a pak se to rozebrané odvezlo k němu. Doprava možná stála víc než samo éro. Pak to dva roky dával dokupy, aby se v tom dalo bydlet.

00

Odpovědět

sešrotovat
Doslovný překlad nedává smysl.

11