Ostrov předků Matky drakůGreat Big Story

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 42
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:52
Počet zobrazení:5 951

Na severu Španělska se nachází ostrov, který v sedmé sérii Hry o trůny zpodobňoval targaryenský Dračí kámen. Ostrov si můžete prohlédnout na této mapě.

Přepis titulků

Tento malý ostrůvek ve Španělsku je spojen s pevninou úzkou uměle vytvořenou cestou. A fanoušci Hry o trůny by ho mohli znát jako domov předků Matky draků. Gaztelugatxe lze nalézt v Baskicku ve Španělsku a stojí tu malá kaple, která je věnována Janu Křtiteli. Úzký kamenný most spojující ostrůvek se skládá z 231 klikatých schodů vedoucích do kaple. Legenda praví, že pokud dojdete na vrchol a zazvoníte třikrát na zvon, splní se vám přání.

Stavba byla na ostrově postavena v 9. století, ale od té doby byla mnohokrát zničena, přestavěna a změněna. Používala se jako klášter i jako vězení obviněných čarodějnic během španělské inkvizice. V sedmé sérii Hry o trůny se Gaztelugatxe objevil jako Dračí kámen, díky čemuž prudce vzrostla jeho popularita. Tisíce návštěvníků přicházejí na toto místo pro jeho krásu nebo snad jen v naději, že tu jednoho dne zahlédnou Daenerys Targaryen.

Překlad: Kara www.videacesky.cz

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář