Schodišťová studna v IndiiGreat Big Story

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 42
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:57
Počet zobrazení:7 505

V hlubinách Indie se skrývá jeden z dávných národních zázraků. Schodišťová studna je opravdu netradičním kulturním zážitkem.

Přepis titulků

Ve městě Patan v Indii se nachází 27 metrů hluboká schodišťová studna s ještě hlubším spojením s minulostí. Studna je postavená v otvoru v zemi, asi 60 metrů dlouhém a 20 metrů širokém, a navržena jako sedmiúrovňový obrácený chrám. V průběhu historie byla většina památek postavena muži s úmyslem uctít své ženy. Nicméně Rani Ki Vav je jiný, jelikož byl původně postaven jako památník pro krále v 11. století n. l. jeho ženou. Proto se stala známou jako Královnina schodišťová studna.

V minulosti byly tyto studny běžné v celé Indii. Byly používány především pro nabírání vody. Staly se však také místem socializace a důležitým aspektem komunity pro tehdejší lidi. Obsahuje více než 500 základních soch a nejméně 1000 menších soch, vše v náboženských nebo mytologických obrazech. V dobách největší popularity bylo v Indii zhruba 3000 studní. Dnes jich však zbývá jen asi 1000.

Rani Ki Vav slouží jako cenná vizuální historie k učení a připomínání tradic minulosti návštěvníkům. Překlad: Kara www.videacesky.cz

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Miesto kde žil P.K vo filme P.K, som si aj hovoril že mi je to nejaké známe, btw, film odporúčam všetkými 10.

13

Odpovědět

Skoda, ze nerekli, zda tam je stale voda a neukazali ani zabery studny jako takove.

126

Odpovědět

A co teda to video ukázalo?

55

Odpovědět

+ZinkSloupy a sochy. Spoustu soch a spoustu sloupu.

65

Odpovědět

+RohlajzPodívej se znova. :)

44