Nemocnice na kolejíchGreat Big Story

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 42
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:127
Počet zobrazení:7 236

Lifeline express je speciální vlak. Je to vybavená nemocnice, která objíždí celou Indii a pomáhá lidem v nouzi.

Přepis titulků

Lifeline může jet kamkoliv, kam vedou koleje, což je prakticky celá Indie. Byla to první nemocnice na kolejích. LÉČBA NA KOLEJÍCH Lifeline expres funguje už asi 25 let. Za tu dobu jsme ošetřili asi milion pacientů a provedli přes 100 tisíc operací. Jsem doktor Roop Gursahani. Jsem neurolog.

Naším cílem bylo přinést lékařskou péči lidem do míst, kde se spojuje strádání, nemoc a chudoba. Indický venkov zrovna neoplývá zdravotnickými zařízeními. Lifeline expres má operační sály, ordinace ke konzultacím a menším výkonům a vozy s kancelářemi. Náš expres se soustředí na operaci katarakty, rozštěp rtu, rozštěp patra, epilepsii, rakovinu prsů a úst a také na plánované rodičovství.

Než vlak dojede, ve městě se vylepí oznámení. Vylepí se různé plakáty. Pacienti přichází z širého okolí. Některé dny ošetřím i 100 pacientů. Pokaždé je nám k dispozici 25 až 30 dobrovolných lékařů. A dalších 25 až 30 lékařů dorazí z okolí. Pacienti jsou vděční za to, co pro ně děláme. To mi přijde jako nejlepší odměna.

Empatie, vědomí, že pro ně děláme maximum, a možnost se vypovídat. To vše je součástí léčby. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

So it can be the best thing we are looking for here. http://recyclebinwindows10.com/

00

Odpovědět

Faith in humanity restor...actually, nevermind, I've just read the comments.

10

Odpovědět

Akta-X měli taky vagon, kterej byl vybavenej jako nemocnice a prováděli v něm pitvu mimozemšťana.

Tam to aspoň vycházelo ze skutečné události, ale tohle video mě moc nepřesvědčilo. Vážně tomu někdo věří?

52

Odpovědět

Doufám, že si ty idioti uvědomí, že díky tomu vlaku bude více lidí co bude plodit více lidí a bude potřeba více vlaků a takto pořád dál dokud se západ nerozpadne a ty hovna závislá na nás tam pochcípají jako mouchy.

315

Odpovědět

Pokud by ses podíval na míru porodnosti, tak bys zjistil, že v Indii míra porodnosti dlouhodobě klesá
https://www.google.cz/publicdata/explore?ds=d5bncppjof8f9_&met_y=sp_dyn_tfrt_in&idim=country:IND:CHN:USA&hl=cs&dl=cs

a zároveň klesá míra úmrtnosti dětí: https://www.google.cz/publicdata/explore?ds=d5bncppjof8f9_&met_y=sp_dyn_tfrt_in&idim=country:IND:CHN:USA&hl=cs&dl=cs#!ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=sh_dyn_mort&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=region&idim=country:IND:CHN:USA&ifdim=region&hl=cs&dl=cs&ind=false

42

Odpovědět

Buď jsi děcko, troll nebo ztroskotanec co hledá vnější příčinu svého selhání. To dokážu pochopit, je to populární a představa, že si za svůj posranej život můžeš sám je hrozná. Nejdříve jsem chtěl napsat, že jsi důkazem toho, že i u nás není antikoncepce užívána správně, ale každá společnost potřebuje lůzu. Takže prosím pokračuj ve svých rádoby odvážných a neotřelých komentářích, kde otevíráš světu oči rasistickými plky.

40