Ostrovní opatstvíGreat Big Story

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 42
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:78
Počet zobrazení:7 345
Na severu Francie se nachází opatství, které nenajdete nikde jinde na světě. Leží totiž na ostrově. Právě proto jde o jednu z nejvíce navštěvovaných památek v zemi.

Přepis titulků

V jednu chvíli pobřeží, v tu druhou izolovaný ostrov. Mont Saint-Michel je neuvěřitelně ohromující bez ohledu na příliv. Mezi dvěma silnými přílivy z Normandie a Bretaně stojí benediktýnské opatství v gotickém stylu pojmenované a věnované archandělovi, svatému Michaelovi. Mont Saint-Michel nebyl vždy ostrov. V předávných dobách stál na souši.

Ale jak hladina moře rostla, tak eroze ostrov změnila. Dokonce i dnes leží jen 600 metrů od pevniny. Přestože má méně než 50 stálých obyvatel, navštěvují ho každý rok více než 3 milióny lidí. Výstup do opatství není snadný. Je to asi 900 schodů. Mont Saint-Michel je více než jen kostel na skále, je to středověká kapsle. A v roce 1979 byl jednou z prvních památek zařazených do světového dědictví UNESCO. Překlad: Kara www.videacesky.cz

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Více takových videí prosím !! Skvělé!

52

Odpovědět

Dokonce existuje seznam filmů....................

11

Odpovědět

Video, krátke s nulovo zaujímavým obsahom, škoda, tá budova má čo povedať.

1113

Odpovědět

Mě náhodou zaujalo a nahlodalo si o tom zjistit víc a možná se tam i podívat. Někdo holt nepotřebuje desetiminutový dokumenty, aby se rozhoupal. :D

91

Odpovědět

+Trubicesamozrejme :) o nej niečo viem keďže ju mám na zozname miest ktoré chcem vyfotiť. Len som čakal že k tomu povedia nejaké bu a nebolo ani mu.

48

Odpovědět

+Richmond153Nevím, cos v minutovém videu čekal. :D Příště se podívej na stopáž a možná nebudeš zklamaný.

31

Odpovědět

+Trubicepravda, to moc nekoukám :)

15