Umění japonské pochoutky močiGreat Big Story

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 42
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:165
Počet zobrazení:12 829

Moči (anglicky mochi) je japonská pochoutka z rýžové mouky, ve které můžete nalézt různorodé náplně. Tradiční výroba této sladkosti je opravdu fascinující.

Přepis titulků

RYCHLÉ RUCE, VELKÝ RISK Jmenuji se Mitsuo Nakatami. Nakatanidou vedu už 23 let. Moči je tradiční součástí japonské kultury a patří ke každé oslavě. Správné moči je měkké, jemné a táhne se. Moči je vyráběno z rýžové mouky zvané močigome. Do této lepkavé rýže bušíme asi dvě minuty.

To je celý proces výroby. Styl bušení do rýže, který se v naší oblasti používá, se nazývá močicuki. Používá se mnoho způsobů stloukání moči, ale v té nejtradičnější technice jedna osoba tluče a druhá směs rukou promíchává. Neexistuje žádná oficiální výuka tlučení moči. Všechny zkušenosti získáte praxí. Průměrně udeřím třikrát za sekundu. Klíčem k dobrému promíchání je načasování a důvěra v člověka, který tluče.

Ke koordinaci využíváme pokřik, kterým stanovujeme rytmus. Pro mě je výroba moči jako bitva. Moči můžete tlouct tak dlouho, dokud se vám chce. Svůj život výrobce moči miluju. Myslím, že se každý při ochutnání něčeho dobrého zatváří určitým způsobem. U každého je to jiné. Nejšťastnějším mě dělá, když ty obličeje mohu vidět.

Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (31)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Video úplně o ničem. Čekal bych, že alespoň uvidím, jak se z té naší pytlíkové rýže stane ta lepkavá táhlá hmota, ale vidím jen nějakého šíleného chlápka, co do ní stále tluče palicí a profackovává ji rukou.

To je jako kdybych dělal video o výrobě auta a ukázal na kameru surovou železnou cihlu a potom to střihnul na chlápka, co startuje auto klíčkem.

54

Odpovědět

Doslova to tam píšou, čteš ty titulky když už se s nimi někdo dělá, nebo jen rovnou držkuješ? Já třeba byl v muzeu Becherovky, prohlídka měla přes hodinu a stejně bych jí neuměl udělat. A ty ses chtěl naučit Mochi z ani ne 3 minutovýho videa?

31

Odpovědět

Prosím nebyla by možnost si posunout titulky i nahoru ? U vpálených ve videu to působí rušivě. Díky.
Ps: mochi je super !

31

Odpovědět

Ja jsem vzdycky zil v predstave ze je to nejaky druh caje... ale je fakt ze vyrabet z caje moc zvladne asi kdekdo... :-D

50

Odpovědět

Vždycky se mi líbí, jak někdo naprosto miluje a je oddaný své práci - svému poslání. Akorát mi přijde, že to vidím jen v zahraničí, nebo na zahraničních videích. Specialista na moči, expert dělání zmrzliny, rychlořezbář, minutový karikaturista, precizní smotávač doutníků. Všichni v praxi 120 + let a stále šťastní.

Ale ještě jsem tohle v Česku / na Slovensku neviděl. Hrdý míchač guláše, profesionální alchymista piva, udavač z kanclu s černým páskem, rozený anti-politik a ukazovač prstem... :D

195

Odpovědět

V cizině si předávají řemeslo, živnost z generace na generaci, děti v tom vyrůstají a není to pro ně nic zvláštního, žijí s tím a dělá je to v dospělosti šťastné.

Tady jsou často lidé tlačení do něčeho, co ani dělat nechtějí, co je nenaplňuje, resp. je jim v sugerováno, že řemesla a ta "poctivá" práce, je něco špatného a to jak společností, tak bohužel i rodinou. Potom si vybírají ty nejlehčí obory, kde se moc nenadřou, kde nevynikají a které je doslova nudí. Ostatně tu nasranost vidíme všude kolem nás... Chce to u nás ještě hodně trpělivosti, než se to změní -, jestli vůbec.

Samozřejmě všude jsou výjimky, ale v tomhle případě je to dost v náš neprospěch.

50

Odpovědět

Odporúčam pre trochu radosti sériu videí o ľuďoch, ktorí v súčasnosti podnikajú na Slovensku, robia to poctivo a svoju prácu milujú http://tv.sme.sk/relacia/fer-cesty-jakuba-ptacina/ a zároveň túto "Nehaňte ľud môj" o hrdých zvonkároch, drotároch a iných tradičných prácach. http://tv.sme.sk/relacia/nehante-lud-moj/

20

Odpovědět

+pravaodmattelaA co o baranech? :-D

00

Odpovědět

Great Big Story videa jsou sice obrazově pěkný, dobrá kamera i střih, ale sdělením dost prázdný. Akorát mě vždycky naserou, že jsem se k dobrýmu tématu nic pořádně nedozvěděl...

343

Odpovědět

Výrobu jsem viděl na vlastní oči a ochutnal přímo vyrobené, moc dobré. Pravidelně to vyrábějí a prodávají na Akimacuri v Praze. Takze, kdo by to chtel videt na zivo, muze na podzim prijet. Ja urcite zase dojedu.

50

Odpovědět

to je slušná kadence a oceňuju délku videa tak akorát, více GBS!

71

Odpovědět

To jsou zase překlady. Příště tam rovnou napiště umění chcanek...

618

Odpovědět

Ze své vlastní zkušenosti vím, že k výrobě moči je uplně nejlepší pivo.

442

Odpovědět

Dá se to koupit cca 6 kousků za 60kč ve Vietnamských obchodech v Sapa Praha nebo Olomoucká Brno. Mají několik druhů (se zeleným čajem, s oříškama, sezamové...) a rozhodně doporučuji ! Delikatesa.

50

Odpovědět

To je jako kdybys řekl, že ladyboy je skvělý... kdo neměl holku, tak možná, jinak ne...

02

Odpovědět

+Svalnatejladyboy :) to si ty :D

11

Odpovědět

možná by chtělo trošku změnit jméno :D původně mě sem táhla jakási zvrhlá zvědavost a vzhledem k tomu, že to je japonský tak člověk nikdy neví :D

282

Odpovědět

a jak to vubec chutna? k***a..

27

Odpovědět

to video je uplne na hovno, rekne ze je to z rejzove mouky ale aby rekl presne zceho je to slozene?

95

Odpovědět

Přesně je to složené z rýžové mouky. Respektive stlučené.

121

Odpovědět

Admin tu není od toho abys ti poradil nebo řekl pravdu je to od toho aby stránka fungovala jak má a on vydělával těžký prachy a mohl si koupit kosmickou lod a jezdit na dovolenout na saturn prostě je to borec co je ve všech ohledech nadčlověk tak se smiř s tím že ty jsi a budeš jen bezvýznamný anonym :-* :D

23

Odpovědět

clickbajtovej titulek.. ja cekal ze po sobe budou chcat

342

Odpovědět

Ne pokud si to nepochopil tak moči je druh jídla ! chápeš to ???

14

Odpovědět

Taktéž jsem výrobce moči, ale že bych se tím živil, mno nevím...

454

Další